KRALJEVI SU BOGOVI FUDBALA: Još jedan EPSKI preokret Madriđana, svet očima NE VERUJE! Građani u SUZAMA, REAL u finalu! VIDEO

polufinale

Fudbaleri Real Madrida drugi su finalisti Lige šampiona.

Oni su večeras u revanš meču na svom terenu nakon produžetaka pobedili Mančester siti sa 3:1.

U prvom meču Real je u Mančesteru poražen sa 3:4, pa je do finala stigao ukupnim rezultatom 6:5.

Poveo je Mančester siti golom Rijada Mareza u 72. minutu. Bernardo Silva je povukao kontra napad, odlično proigrao Mareza, koji je iskosa sa desne strane pogodio bliži ugao gola Kurtoe.

Real je do izjednačenja stigao u 90. minutu golom Rodriga. Karim Benzema je odlično uputio povratni pas sa leve strane u srce šesnaesterca, na loptu je natrčao Rodrigo i sa četiri metra zakucao loptu u mrežu.

ReaLMadrid

Samo minut kasnije Madridjani stižu do potpunog preokreta. Karvahal je uputio centaršut, a Rodrigo je glavom poslao loptu u mrežu, i svojim drugim golom na meču odveo meč u produžetke.

U drugom minutu prvog produžetka Ruben Dijaš je oborio Benzemu u šesnaestercu i sudija Orsato je pokazao na "belu tačku". Odgovornost je preuzeo Benzema i hladnokrvno poslao loptu u donji desni ugao gola Edersona.

Real Madrid

U poslednjem minutu prvog produžetka, priliku da vrati Siti u meč imao je Fil Foden ali je njegov udarac glavom odlično odbranio golman Reala Kurtoa.

Real Madrid će se u finalu sastati sa Liverpulom.

Finale Lige šampiona igraće se u Parizu na stadionu "Francuska", 28. maja

1 / 20 Foto: Profimedia

KRAJ MEČA!

Drugi produžetak:

- GOTOVO je, Real je u finalu!

120. minut - Još 3. minuta se igra u Madridu

117 . minut - Pokušava Siti ali nekako stihijski, bez rešenja

114. minut - Vreme prolazi Real, sve bliži finala. Nove izmene kod Madriđana u igri su Valjeho i Vaskez.

110. minut - Real pokušava da smiri utakmicu, Siti izuzetno nervozan, što nije ni čudo

106. minut - Počeo je drugi produžetak

Prvi produžetak:

105. minut - Siti pritiska, pokušavaju do gola koji ih vraća u život. Neverovatnu priliku propustio je Fernandinjo koji je zakasnio nakon šuta Sterlinga i intervencije Kurtoe

103. minut - Anćeloti umesto umornog Benzeme u igru uvodi Sebaljosa

ReaLMadrid

98. minut - Umesto Rodrija u igri je Sterling

97. minut - Sad Mančester siti mora da napada, malo je reći da su gosti u šoku

94. minut - GOL 3:1, Benzema, penal za Real, Francuz ne greši, neverovatan preokret!

91. minut - Počeo je prvi produžetak

ReaLMadrid

Drugo poluvreme:

90 + 6. minut - Regularni deo meča je završen, gledaćemo PRODUŽETKE!

90 + 4. minut - Foden propušta veliku šansu za 2:2, totalno ludilo.

90 +1. minut - GOL 2:1, Rodrigo ponovo, ovog puta glavom, NEVEROVATAN povratak Reala, potpuna ludnica u Madridu.

90. minut - GOL 1:1, Rodrigo je izjednačio na asistenciju Benzeme. Kad se činilo da je Real gotov, nova drama.

88. minut - Griliš je propustio dve sjajne šanse da reši meč, Kurtoa sjajan

Mančester Siti

83. minut - Gvardiola pojačava sredinu terena umesto Mareza, u igri je Fernandinjo

81. minut - Siti kontroliše zbivanja, iskusno čuvaju loptu.

77. minut - Reaguje i Gvardiola, umesto Žezusa u igri je Griliš.

75. minut - Menja Anćeloti, umesto Modrića i Kazemira u igri su Kamavinga i Asensio

Liga šampiona

73. minut - GOL , 0:1, Mahrez. Bernando Silva je nakon prodora pronašao Mareza na desnoj strani, koji fantastičnim udarcem u u rašlje Kurtoe dovodi građane u vođstvo!

70. minut - Menja i Gvardiola, Voker ne može više, u igri je Zinčenko, a Gundogan inenađujuće menja De Brujnea

67. minut - Prva izmena u Realu, ofanzivna, umesto Krosa u igri je Rodrigo.

62. minut - Vokeru je ukazana medicinska intervencija, koji za sada nastavlja meč.

58. minut - Siti je uspeo malo da smiri ritam meča, Vinijus je najveća pretnja po građane po desnoj strani, gde vidno umorni Voker ne može da ga prati.

55. minut - Fantastična lopta De Brujnea u prostor za Fodena, ali Militao sprečava gol šansu.

- Prvi reket sveta Novak Đoković prisustvuje ovom fudbalskom spektaklu. Podsetimo Đoković trenutno nastupa na Mastersu u Madridu.

52. minut - Real izuzetno agresivan, pokušavaju da izbace Siti iz ritma i ugroze gol Edersona

49. minut - Preti i Siti, pokušaj Žezusa brani Kurtoa!

46. minut - Real je ušao ofanzivno u nastavak, odmah šansa za Vinisujusa, koji nije najbolje reagovao iz sjajne situacije.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut + 2 - Završeno je prvo poluvreme.

45. minut - Ofanziva Reala u finišu poluvremena koje je produženo za 2. minuta

42. minut - Real pokušava brzim kontrama ili strpljivo izgrađenih napada, Madriđani još uvek ne žure, iako im rezultat ne odgovara.

38. minut - Odličan pokušaj Fodena iz daljine, brani Kurtoa.

34. minuta - Mnogo nervoze i prekida u ovim momentima, Siti pokušava da nametne svoj ritam i umiri utakmicu.

30. minut - Real ponovo uspostavlja kontrolu i ofanzivniji je u ovim momentima

26. minut - Dobar pokušaj Krosa iz slobodnjaka, samo korner za Real.

23. minut - Siti sve opasniji, Žezus šutira sa ivice šesnaesterca, za malo preko gola.

20. minut - Velika prilika za Siti. Pogrešio je Militao, De Brujne iz prve uposlio Bernarda Silvu koji šutira ali Kurtoa sjajno brani.

18. minut - Brza akcija Reala, lopta od Dijaza dolazi do Vinisijusa koji iz dobre pozicije šutira preko gola.

15. minut - Dobar pokušaj De Brujnea sa distance, Kurtoa siguran.

12. minut - Novi pokušaj Benzeme nakon centaršuta Karvahala, daleko preko gola.

- Sjajna koreografija navijača rivala u čast najboljeg strelca i igrača Madriđana fenomenalnog Karima Benzeme.

Real Madrid

8. minut - Gužva na terenu nakon koškanja Modrića i Laporta, obojica su dobili žuti karton.

5. minut - Prva prilika za Real, nakon centaršuta Mendija, šutirao je Benzema glavom, preko gola.

3. minut - Prva opasnost pred golom Reala, nakon kornera, ali su domaći otklonili opasnost.

1. minut - Utakmica je počela

- Trener Mančester sitija Pep Gvardiola dočekan je žestokim zvižducima, što nije ni čudo s obzirom da je četiri sezone sedeo na klupi najvećeg rivala Barselone i naneo dosta muka Realu.

- Igrači su izašli na zagrevanje

1 / 3 Foto: Profimedia

- Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi prisustvuje spektaklu u Madridu zajedno sa još jednom legendom jugoslovenskog fudbala Predragom Mijatovićem.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Militao, Načo, Mendi, Modrić, Kros, Kazemiro, Valverde, Vinisijus, Benzema.

Mančester siti: Ederson, Voker, Dijas, Laport, Kanselo, Rodri, De Brujne, Bernardo, Marez, Foden, Žezus.

Siti je u spektakularnom meču u Mančesteru slavio sa 4:3 i sa nestrpljenjem se očekuje revanš u Madridu.

Hrvatski fudbaler i jedan od najboljih igrača Reala Luka Modrić optimista je uči revanša.

"Znam da možemo da se vratimo. Nismo najbolje igrali u prvom meču, ali smo ipak dali tri gola. Sutra moramo bolje, i siguran sam da ćemo biti bolji", izjavio je Modrić na konferenciji za novinare.

Modrić je rekao i da Real mora da izađe na teren sa "verom, energijom, karakterom i agresivnošću".

"Moramo da pokažemo da smo Real Madrid, najbolji tim na svetu. Istorija kluba nam ide u prilog. Nikada ne odustajemo. Tome nas uči ovaj klub kada dodjemo ovde", dodao je on.

Luka Modrić

Hrvatski reprezentativac je izjavio i da se trofeji ne osvajaju samo "zahvaljujući sreći" i da su te konstatacije prema Realu "malo nepravedne".

"Pobediti velike klubove i osvojiti titule, za to je potrebno više od sreće. Potrebni su karakter, ličnost, vera... To sve nam pomaže da pobeđujemo", izjavio je Modrić.

Sa druge strane trener "građana" Pep Gvardiola izuzetno je oprezan uoči meča u Madridu.

"U ovakvim mečevima postoje trenuci kada si bolji na terenu, i trenuci kada si lošiji. Utakmica nikada nije ujednačena svih 90 minuta. Fudbal je nepredvidiv, nekada budeš bolji pa izgubiš, a nekada bude obrnuto", izjavio je Gvardiola na konferenciji za novinare.

Pep Gvardiola

"Imamo puno iskustva u ovakvim mečevima. Ali svaka utakmica je drugačija. Postoji dosta okolnosti koji utiču na meč. Kakvo će biti raspoloženje momaka? Kako će se probuditi ujutru? Ne postoji garancija da ćemo dobro odigrati. Trudićemo se da budemo što bolji i da se plasiramo u finale", rekao je Gvardiola.

Siti se nije previše namučio do polufinala. Grupu sa PSŽ-om, Lajpcigom i Brižom prošao je rutinski kao prvi u grupi.

U osmini finala ubedljivo je izbacio lisabonski Sporting ( 5:0, 0:0), u četvrtfinalu je uspeo da slomi na jedvite tvrdi Atletiko Madrid (1:0, 0:0).

Sa druge strane Real Madrid je bio prvi u grupi sa Interom, Šerifom i Šahtjorom.

U osmini finala "kraljevski klub" je eliminisao Pari Sen Žermen, a u četvrtfinalu prvaka Evrope Čelsi. Ti okršaji su bili izuzuzetno uzbudljivi i neizvesni, a iako je Real oba puta praktično bio u nokdaunu i pred ispadanjem, Madriđani su i protiv "svetaca" i protiv "plavaca" pokazali zašto su najveći klub na svetu!

Te mečeve je golovima obeležio izvanredni francuski internacionalac Karim Benzema, koji igra u životnoj formi.

Real Madrid i Mančester siti su se do sada dva sastajali u nokaut fazi Lige šampiona.

Real je bio uspešniji 2016 godine, u polufinalu (1:0,0:0), a potom je i osvojio titulu preko Atletika u finalu (4:1).

"Građani" su se revanširali 2020 godine, u osmini finala, dvostrukom pobedom ( 2:1, 2:1). Međutim to im nije previše pomoglo jer su već na sledećoj stepenici eliminisani od Liona (1:2).

Utakmica se igra na stadionu " Santjago Bernabeu" u Madridu, sa početkom u 21h.