HALAND KAZNIO ORLOVE ZA PROMAŠAJE: Piksijeva Srbija poražena od Norveške na startu Lige nacija, blamaža na tribinama! VIDEO

liga nacija

Fudbaleri Srbije poraženi su od Norveške u utakmici prvog kola B divizije Lige nacija rezultatom 0:1.

Jedini gol na stadionu "Rajko Mitić" postigao je Erling Holand u 26. minutu.

Norveška je na početku više imala loptu, Srbija je uspela da se oslobodi pritiska, ali su prvu šansu imali gosti, preko Holanda, koji je u 18. minutu promašio iz izgledne prilike.

Norveška je povela u 26. minutu, posle dobrog prodora po desnoj strani Odegarda, Markus Pedersen je centrirao pred gol, gde je Holand bez problema poslao loptu u mrežu.

Sudija je putem VAR tehnologije proveravao pogodak i posle nekoliko trenutaka potvrdio vođstvo gostujućeg tima.

Srbija je zapretila u 33. minutu, ali Sergej Milinković-Savić nije uspeo da zahvati loptu posle centaršuta Aleksandra Mitrovića. Tri minuta kasnije "makazicama" je pokušao Mitrović.

Drugo poluvreme počelo je napadima Srbije, a u 49. minutu posle kornera stvorila se gužva pred golom Norveške, ali je golman Orjan Niland uz pomoć saigrača uspeo da odbrani šuteve Luke Jovića i Mitrovića.

U 56. minutu ponovo je Niland dobro odbranio svoju mrežu, posle nove gužve pred golom. Dušan Tadić je centrirao, Mitrović je glavom spustio loptu, posle toga pokušavali su Saša Lukić i Milinković-Savić, ali je norveški golman ostao nesavladan.

Srpski tim je u nastavku pokušavao da izjednači, u dva navrata domaći su tražili jedanaesterac, zbog prekršaja na Tadiću, a zatim igranja rukom u šesnaestercu, ali posle razmatranja penali nisu dosudjeni.

Stojković je napravio nekoliko izmena, a pružio je priliku Strahinji Erakoviću da debituje u 75. minutu. Do kraja utakmice nije bilo promena, pa je Srbija porazom u Beogradu počela takmičenje u ovogodišnjoj Ligi nacija.

U drugoj utakmici ove grupe Švedska je na gostovanju savladala Sloveniju sa 2:0

Srbija će u 2. kolu 5.juna dočekati Sloveniju, a zatim će četiri dana kasnije igrati na gostujućem terenu protiv Švedske.

U četvrtom kolu ekipa Dragana Stojkovića će 12. juna igrati kao gost protiv Slovenije.

1 / 23 Foto: Dado Đilas

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena 5 minuta.

89. minut - Dobar centaršut Tadića ali Serlot glavom otklanja opasnost.

Srbija, Norveška

85. minut- Pokušavaju srpski fudbaleri svim silama, žele makar da izbegnu poraz.

82. minut - Žuti karton dobio je Meling

78. minut - Sporna situacija u petercu Norveške delovalo je da je jedan igrač gostiju u padu zaustavio loptu rukom, svi su skočili i tražili penal, ali Poljak Račkovski je nakon konsultacije sa VAROM pokazao da se igra nastavi.

75. minut - Umesto Veljkovića u igri je debitant Eraković

71. minut - Orlovi kruže oko gola Norveške ređaju se opasne situacije, ali nikao da probiju bedem gostiju.

68. minut- Piksi pravi trostruku izmenu, umesto Lazovića, Kostića i Lukića u igri su Živković, Radonjić i Grujić.

65. minut- Opao je ritam utakmice, Norvežani su nekako smirili nalete Srbije

60. minut - Srbija je tražila penal nakon faula nad Tadićem, međutim ništa od toga, Mitrović je zbog prigovora dobio žuti karton.

57. minut - Neverovatno šta promašuju igrači Srbije, redom Jović, Sergej, Mitrović, Tadić, ali nikako da lopta pronađe put do mreže.

54. minuta- Srbija nastavlja sa napadima, pogotovo preko desne strane koju pokriva vrlo zapaženi Lazović

Luka Jović, Srbija, Norveška

50. minut - Velika šansa za izjednačenje, prvo Jović, pa onda Mitrović, ali Niland nekako brani,

48. minuta - Srbija je svim silama krenula ka golu Norvežana

- Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi napravio je izmenu u igru je ušao Luka Jovič umesto, Nemanje Gudelja.

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 36 Foto: Dado Đilas

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

40. minut - Norvežani su se malo oslobodili pritiska Srbije.

36. minut - Sjajna akcija Srbije centrirao je Lazović, Mitrović pokušao efektno makazicama, ali zamalo preko gola.

- Neverovatna scena uoči utakmice.

31. minut - Srbija je nastavila sa napadima, Mitrović je bio u izglednoj situaciji, ali nije najbolje reagovao.

27. minut - GOL, 0:1, Haland! Norveška je povela na Marakani! Nakon akcije Edegora i Pedersena, novo pojačanje Mančester sitija je neumoljiv.

22. minut - Srbija nastavlja da napada, Norvežani se umešno brane.

18 . minut - Velika šansa za Norvešku, Haland je izbio sam ispred Vanje Milinkovića Savića, ali srećom šutira preko gola.

Srbija, Norveška, Dušan Tadić

- Sa tribina Marakane čuje se podrška Orlovima. Prisutno je negde oko 10 hiljada gledalaca.

17. minut - Šutirao je Kostić, brani Niland,

14. minut - Dobra akcija Srbije centrirao je Lazović sa desne strane, ali su Norvežani otklonili opasnost

Srbija, Norveška, Nikola Milenković

10. minut- Srbija se budi, Orlovi pritiskaju Norvežane.

7. minut - Prva šansa na utakmici centrirao je Eljnusi ali je Veljković otklonio opasnost.

5. minut - Miran početak utakmice, blaga inicijativa Norvežana

3. minut - Prvi žuti karton dobio je Aursnes zbog namernog igranja rukom

1. minut - Utakmica je počela

- Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi iznenadio je izborom golmana, za Srbiju će braniti Vanja Milinković-Savić

SRBIJA (3-2-4-1): Vanja Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Gudelj, Lukić - Lazović, Sergej Milinković-Savić, Tadić, Kostić - Mitrović.

REZERVE: Dmitrović, Rajković, Mašović, Eraković, Maksimović, Radonjić, Jović, S. Mitrović, Živković, Račić, Ristić, Grujić.

Selektor: Dragan Stojković

NORVEŠKA (4-3-3): Niland - Pedersen, Strandberg, Ostigard, Meling - Odegord, Aursnes, Berge - Elounusi, Haland, King.

REZERVE: Andre Hansen, Gritebust, Torsbi, Norman, Rierson, Hoge, Bjorkan, Torstved, Sorlot, Deli, Hanhe-Olsen, Moe

Selektor: Stale Solbaken

Stadion: Rajko Mitić. Kapacitet 50.000. Sudija: Pavel Račkovski (Poljska).

Dragan Stojković

Pored ove dve selekcije u grupi su još Švedska i Slovenija, a cilj " Orlova " je prvo mesto i plasman u A diviziju ovog takmičenja.

- Naš cilj je da budemo prvi u grupi. Da li ćemo uspeti? Videćemo. Mislim da hoćemo, no, to moramo da pokažemo. Nemam dilemu da će igrači ovo shvatiti najozbiljnije. Sve četiri ekipe imaju podjednake šanse. Norveška je tim koji može da bude težak i biće takav, ne treba imati dilemu oko toga. Uvek smo našu strategiju bazirali na timskom duhu i zadovoljstvo mi je da vidim igrače solidarne na terenu i van njega. Verujem u ono što radimo i kvalitet koji imamo, samo treba da ga pokažemo - rekao je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi u najavi meča.

Piksija ne plaši zvezda norveškog tima Erling Haland, pa je duhovito odgovorio na pitanje norveških novinara

- Ko je Haland? (smeh) Fantastičan igrač, neverovatan. Njegov prelazak u Siti sve govori. Moja odbrana će morati da bude na nivou kako bi ga ispratila. Veoma je opasan, posebno u šesnaestercu.

Erling Haland

U drugom meču 1. kola ove grupe sastaju se Slovenija i Švedska.

Orlovi u 2. kolu u nedelju 5. juna dočekuju Sloveniju.

U junskom terminu Srbiju čeka još dva gostovanja 9. u Švedskoj i 12.juna u Sloveniji.

Liga nacija se završava u septembru. Srbija 24. dočekuje Švedsku, a 27. septembra gostuje upravo večerašnjem protivniku Norveškoj.