SRBIJA OD SJAJA DO OČAJA U LJUBLJANI: Orlovi DOMINIRALI protiv Slovenije pa PROSULI dva gola prednosti za 5. minuta VIDEO

LIGA NACIJA

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 2:2 protiv Slovenije u Ljubljani u 4. kolu grupe 4, B divizije Lige nacija.

Na stadionu Stožice, Srbija je povela u osmom minutu golom Andrije Živkovića, a prednost je udvostručio Aleksandar Mitrović u 35. Slovenija je smanjila u 48. minutu golom koji je postigao Adam Gnezda Čerin, a u 53. minutu izjednačio je Benjamin Šeško.

Prvu šansu na utakmici imala je Srbija, u šestom minutu kada je pokušao Mitrović, a golman Jan Oblak odbranio.

Dva minuta kasnije srpski tim poveo je golom Živkovića, koji je glavom poslao loptu u mrežu posle dodavanja Filipa Mladenovića. Živković se tom prilikom lakše povredio, pošto je dobio udarac u glavu ali je nastavio utakmicu. To je bio njegov prvi gol za A selekciju.

Posle toga priliku iz slobodnog udarca imao je Dušan Tadić, a na drugoj strani Slovenija je zapretila u 30. minutu posle šuta Šeška, kada je golman Vanja Milinković-Savić izbacio loptu u korner.

Srbija je udvostručila prednost u 35. minutu golom Mitrovića, koji je bio najviši u skoku posle centaršuta koji mu je posle atraktivnog driblinga uputio Tadić.

Srbija

Slovenija je smanjila zaostatak u 48. minutu. Andraž Šporar prošao je po levoj strani i centrirao pred gol, a loptu je na 11 metara zahvatio Gnezda Čerin i poslao je u mrežu.

Pet minuta kasnije Slovenija je izjednačila golom Šeška na dodavanje Jasmina Kurtića, posle loše intervencije odbrambenih igrača srpske ekipe.

Šeško je posle kontranapada pokušao u 61. minutu, a srpski golman je odbranio. Selektor Dragan Stojković je posle toga u igru uveo Luku Jovića i Filipa Kostića, Srbija je pojačala napade, pokušavali su Tadić, Kostić i Mitrović ali bez uspeha.

U 83. minutu u šansi je bio i Jović, ali je glavom poslao loptu pored gola. Posle njega iz velike udaljenosti pokušao je i Nikola Milenković, ali je šutirao preko prečke. Srpski tim je napadao ali nije uspeo da postigne gol, pa je prekinuo niz od dve pobede u Ligi nacija.

U nadoknadi vremena crveni karton zbog prigovora dobio je rezervni golman Srbije Predrag Rajković.

Posle četiri kola Srbija je druga na tabeli sa sedam bodova, a Slovenija na četvrtom mestu ima dva boda.

Norveška je prva sa 10 bodova, a Švedska na trećem mestu ima tri.

1 / 5 Foto: Printskrin

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 6. minuta.

88. minuta - Pokušava Srbija do gola koji bi značio i pobedu, Slovenci zadovoljni bodom, zadržavaju loptu koliklo mogu

85. minut - U igri je Račić, umesto Maksimovića.

83. minut - Sjajan centaršut Sergeja, Jović je skočio, ali loše zahvatio loptu glavom i propala je velika šansa.

- Utakmici prisustvuju slovenački košarkaši Luka Dončić, Goran Dragić i Radoslav Nestorović.

Slovenija

77. minut - Velika šansa za Srbiju, pokušali su i Tadić i Mitrović i Jović, ali lopta neće u gol

72. minut - Srbija želi treći gol, Orlovi ponovo dominiraju terenom, Slovenci vrebaju iz kontre.

68. minut - Velika inicijativa Orlova u ovim momentima

Srbija

66. minut - Umesto Grujića u igri je Sergej Milinković Savić

60. minut - Igra se obostrano otvoreno, šanse na obe strane. Pokušali su Šeško i Kostić iz daljine, golmani sigurni.

57. minut - Stojković reaguje dvostrukom izmenom. Teren su napustili Mladenović i Lukić, u igri su Jović i Kostić

54. minut - GOL, 2:2 , potpuni šok u Ljubljani, Slovenija je izjednačila za samo 5. minuta, Šeško je strelac nakon centaršuta Kurtiča i loše reakcije odbrane Orlova.

49. minut - GOL, 1:2, Šporar je prošao Milenkovića na levoj strani, vratio loptu Čerinu koji je precidnim udarcem savladao Vanju Milinkovića Savića.

46. minut - Utakmica je nastavljena. Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Živkovića koji se žalio na povredu u igri je Radonjić.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

44. minut - Potpuna kontrola igre reprezentacije Srbije

39. minut- Sjajno igra Srbija, Tadić je nezaustavljiv. Uz malo više koncentracije pred golom domaćina, mreža Slovenaca već bi bila puna.

35.minut - GOOL, 0:2, Mitrović. Sjajnim driblingom prošao je Tadić i još bolje centrirao, a Mitrović glavom savladao Oblaka

Srbija

- Ovako je Srbija povela u Ljubljani

30. minut - Slovenci konkretniji u ovom momentu, pokušavaju da pritisnu Srbiju

25. minut -Drugi gol Srbije visi u vazduhu. Živković je nezaustavljiv po desnoj strani, kreirao je par opasnih situacija pred golom Slovenije. U šansi je bio i Mitrović, međutim slabo je šutirao.

22. minut - Pokušao je Kurtić iz slobodnog udarca, ali je Grujić sjajno skočio i blokirao šut.

18. minut - Slovenci su malo uspostavili ravnotežu na terenu.

14. minut - Orlovi domniniraju u Ljublajni nižu se opasnwe situacije pred golom Slovenije

8. minut . GOOL 0:1, Mladenović je centrirao sa leve strane, a Živković je požrtvovano naleteo na loptu i glavom je smestio iza leđa Jana Oblaka. Pritom se i povredio, ali srećom nastavio je meč. To je njegov prvenac u nacionalnom dresu

6. minut - Prva šansa za Srbiju, centrirao Tadić nakon prekida, Mitrović pokušao glavom, ali pravo u Oblaka

4. minut - Miran početak utakmice, Srbija ima više loptu u posedu.

1. minut - Utakmica je počela

- Norveška je u prvoj utakmici dana savladala Švedsku

SLOVENIJA (3-4-1-2): Oblak - Brekalo, Bijol, Mevlja - Karničnik, Gnezda-Čerin, Kurtic, Sikošek - Zajc - Šeško, Celar.

Klupa: Belec, Vekič, Balkovec, Stanković, Milec, Lovrić, Šporar, Črnigoj, Elšnik, Kramer, Zahović, Verbić.

SRBIJA (3-4-2-1): Vanja Milinković - Savić Milenković, Veljković, Pavlović - Andrija Živković,Grujić, Maksimović, Mladenović - Lukić, Tadić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković

Klupa: M. Ilić, Rajković, Eraković, Radonjić, I. Ilić, Jović, S. Mitrović, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Đuričić

Stadion: Stožice (Ljubljana)

Sudija: Mauricio Marijani

Nakon tri odigrana kola Srbija je na drugom mestu sa 6 bodova.

Orlovi su najpre poraženi od Norveške 0:1, a potom savladali upravo Sloveniju 4:1 i Švedsku na gostovanju 1:0.

Norveška je trenutno prva u grupi sa 7 bodova, Švedska je treća sa 3, a poslednja Slovenija osvojila je samo bod.

Prvoplasirani iz grupe u sledećem izdanju Lige nacija igraće u elitnoj A diviziji

Dragan Stojković

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je u najavi meča da je optimista i da veruje u pobedu na gostovanju Sloveniji u meču Lige nacija.

"Optimisti smo, verujemo da u nedelju možemo do pobede. Slovenija igra kod kuće i biće maksimalno motivisana. Ali, mi gledamo sebe i forsiramo svoj stil igre", izjavio je Stojković na konferenciji za novinare, a preneo Fudbalski savez Srbije (FSS).

Srbija će se sutra u Ljubljani sastati sa Slovenijom, od 20.45, u meču četvrtog kola Grupe 4 Divizije B Lige nacija.

"Agresivnost mora da postoji, ne sme da se šeta po terenu. Raspoloženje je od prvog dana na visokom nivou, i nema razloga da se menja posle susreta sa Slovenijom", dodao je on.

Stojković je rekao i Nastasić i Mašović "nisu u kombinaciji za tim", a da su "svi drugi na raspolaganju".

"Umor je najveći problem. Činim sve da igrače rasteretim i odmorim. Od njihovog fizičkog stanja zavisiće i startna postava za duel sa Slovenijom", izjavio je Stojković.