MITROVIĆ DONEO POBEDU FULAMU U 90. MINUTU: Srpski golgeter presudio Brentfordu! VIDEO

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Fulama savladali su Brentford u utakmici 3. kola Premijer lige rezultatom 3:2

Fulam je vodio sa 2:0, Brentford uspeo da izjednači i kad se činilo da će Fulam ponovo prokockati pobedu na scenu je stupio Aleksandar Mitrović.

On je u 90 minutu postigao pobedonosni gol za domaćina.

Ekipa Fulama je, posle dva uvodna remija, upisala prvu pobedu i trenutno je četvrta na tabeli sa pet bodova, dok je Brentford peti sa bodom manje.

Fulam je poveo pogotkom Bobija Rida već u prvom minutu, da bi u 20. minutu ekipa Marka Silve duplirana prednost nakon što je Žoao Paljinja glavom poslao loptu iza ledja golmana Brentforda.

Brentford je stigao do izjednačenja golovima Kristijana Nergor u 44. i Ajvana Tonija u 71. minutu, ali je prvu pobedu Fulamu u sezoni doneo Mitrović golom glavom u 90. minutu.

Fulam će u narednom kolu gostovati Arsenalu, dok će Brentford dočekati Everton.

Fudbaleri Sautemptona su u gostima slavili protiv Lestera sa 2:1.

Džejms Medison je iz slobodnog udarca u 54. minutu doveo Lester u vodjstvo, ali je Sautempton nakon toga zaigrao bolje i preokrenuo rezultat.

Prvo je autogolom Džejmsa Džastina izjednačio na 1:1, da bi do sva tri boda stigao pogotkom Čea Adamsa u 84. minutu.

Posle prve pobede u šampionatu, Sautempton ima četiri boda i 12. je na tabeli, dok je Lester ostao na jednom osvojenom bodu i zauzima 18. poziciju.

Fudbaleri Kristal Palasa su na svom terenu bili bolji od Aston Vile sa 3:1.

Pogotkom Olija Votkinsa u petom minutu Aston Vila je povela, ali je domaća ekipa tri minuta kasnije izjednačila preko Vilfreda Zahe.

Zaha je odbitak posle promašenog penala u 58. minutu poslao u mrežu gostiju i povisio na 2:1, a konačan rezultat postavio je Žan Filip Mateta u 71. minutu.

Kristal Palas je trenutno deseti na tabeli Premijer lige sa četiri boda, dok je Aston Vila 14. sa bodom manje.

Meč u Liverpulu izmedju Evertona i Notingem Foresta završen je remijem 1:1. Forest je poveo golom Brenana Džonsona u 82. minutu, ali je šest minuta kasnije bod Evertonu doneo Demaraj Grej.

Notingem je posle tri kola sakupio četiri boda i nalazi se na 11. mestu, dok Everton na svom kontu ima samo bod i trenutno je 16. na tabeli.

Mitrović je već postigao dva gola u prva 2. kola, oba protiv Liverpula na premijeri.

Na gostovanju Vulverhemptonu Mitrović se nije proslavio promašio je penal u 81. minutu.