SKENER KURIRA: Ovo su ocene igrača Zvezde u BOLNOJ eliminaciji na Marakani!

Liga šampiona

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 2:2 sa Makabijem iz Haife i ostali bez plasmana u grupnu fazu Lige šampiona.

Evo kako je Kurir video nastup igrača Zvezde na ovom meču.

Milan Borjan 7 - kapitenski, autoritativan, ali bez koncentracije do krajaj sudijskog zvižduka. Odbranio je penal Haziziju, a odmah u skedećem napadu primio pacerski gol od Sundgrena. Skinuo zicer Pjeru

Crvena Zvezda - Makabi, Gejlor Kanga

Strahinja Eraković 7- korektna partija mladog fudbalera, na neprirodnoj poziciji. Ponovo je krpao rupe i igrao desnog beka. Pouzdan uz desnu aut liniju, posebno u defanzivi, čuvao je leđa Bukariju, tako da i nije prelazio u napad

Nemanja Milunović 7- miran na lopti, koncentrisan. Dobio je nekoliko važnih duela "jedan na jedan" sa veznim igračima Makabija, oduzeo par bitnih lopti Izraelcima u kontri

Aleksandar Dragović 7- veliku borbu je vodio sa ogromnim Pijerom. Bilo je tu tuče, rvanja, laktova, potezanja, povlačenja, svega... Daleko borbeniji nego u prvoj utakmici, gurao je glavu gde neko ne bi ni nogu

Milan Rodić 6 - može on mnogo bolje. Koncentrisan na odbranu, gotovo da i nije ulestvovao u napadu. Ogromne probleme pravio mu je Haziza, koji mu se stalno provlačio iza leđa tražeći prostor za beg i kontru

Crvena Zvezda - Makabi

Slavoljub Srnić 6,5 - Zvezdina radilica širokog manevra na sredini terena. Najzaslužniji za drugi gol, jer je prosto oteo loptu na sredini, posle koje je sevnula kontra i gol Ivanića. Kiksnuo je pred kraj poluvremena kada je igrao rukom i rivalu poklonio penal

Gelor Kanga 7- pogodio stativu u 12.minutu, začetnik svih Zvezdinih akcija. Nepotrebno zaradio žuti karton. Sjajnu partiju upropastio je greškom pred kraj prvih 45 minuta, kada je izgubio loptu posle koje su gosti dali gol. Naljutio se na Stankovića kad ga je izvadio iz igre u 53.minutu. Posle njegovog izlaska raspala se Zvezdina igra.

Osman Bukari 6- kao šilo po desnoj strani, razbijao je čvrstu odbranu Makabija, ali ništa konkretno nije uradio. Što bi se narodski reklo, veliki promet, mala zarada. Šteta što nije imao više lopti u prostor, ali ruku na srce, Izraelci su ga dobro prostudirali, markirali i čuvali

Aleksandar Katai 7- obećao je da će igrati bolje, što je i učinio. Asistirap je Pešiću kod prvog gola, imao nekoliko odličnih prodora. Izraelci su ga dobro čuvali, ponekad je i dvojicu nosio na leđima. Bez snage i svežine u drugom poluvremenu.

Mirko Ivanić 7- mogao je da se proslavi u 30.minutu, ali je njegov volej prozujao pored stative. Sjajno je ispratio pas Pešića i znalački matirao golmana Makabija, za drugi gol Zvezde u meču. Imao je još jednu sjajnu priliku, međutim nije umeo da je iskoristi na najbolji način, posle čega je ušao u seriju sitnih grešaka.

Aleksandar Pešić 7- imao odličan radijus kretanja, pravio ozbiljne probleme štoperima Makabija. Strelac gola u 27.minutu. Borio se kao lav, dosta se izvlačio i trošio na sredini terena, pa je pred kraj utakmice ostao bez snage

Crvena Zvezda, Makabi

IZMENE:

Kings Kangva / Zamenio Kangu u 53.minutu, izuzetno borben, zatvorio je određene rupe na sredini terena, ali je Zvezda ostala bez pas lopti prema golu

Milan Pavkov / zamenio Pešića u 78.minutu. Na ulasku dpbio ovacije celog stadiona koji mu je pevao "Skoči, daj gol glavpm, hej Pavkov". Nažalost, bio je tragičar meča autogolom u 90.minutu.

Seku Sanogo / zamenio Rodića u 84.minutu

Ibrahim Mustafa / zamenio Bukarija u 84.minutu

Crvena Zvezda - Makabi, navijači, baklje, Dejan Stanković

TRENER:

Dejan Stanković - Treći put je ostao bez Lige šampiona. Dobro je počeo utakmicu, pogodio sa Srnićem. Imao je utakmicu u ruci, a onda je čini se pogrešio sa izvođenjem Kange. Posle tog detalja u 53.minutu igra Zvezde se raspala, počeo je divlji fudbal koji je više odgovarao gostima iz Izraela. Ima Stanković za čim da žali, jer njegov tim nije bio inferioran u odnosu na protivnika, ali nedostajalo mu je ono "malo", taman toliko za Ligu šampiona.