PLAVCI SLOMILI ČEKIĆARE: Čelsi savladao Vest Hem, prva pobeda Vulverhemptona, remi u Njukastlu!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu u londonskom derbiju Vest Hem sa 2:1.

Gosti su poveli u 62. minutu golom koji je postigao Majkl Antonio, a Čelsi je izjednačio u 76. munutu golom Bena Čilvela. Pobedu Čelsiju doneo je Kaj Haverc u 88. minutu.

Vest Hem je postigao pogodak u 90. minutu kada je strelac bio Maksvel Korne, ali je posle upotrebe VAR tehnologije gol poništen zbog prekršaja.

Posle treće pobede Čelsi je peti na tabeli sa 10 bodova, a Vest Hem je 17. sa četiri boda.

Fudbaleri Vulvhemptona pobedili su kao domaćini Sautempton sa 1:0 i ostvarili prvi trijumf u ligi ove sezone.

Jedini gol postigao je Danijel Podense u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Vulverhempton ima šest bodova na 14. mestu na tabeli, a Sautempton ima bod više na 12. mestu.

Njukasl je poslednjih pet utakmica bez pobede nakon što je na svom terenu odigrao nerešeno 0:0 protiv Kristal Palasa. Brentford je na svom terenu pobedio Lids sa 5:2, a Bornmut je kao gost bio bolji od Notingem Foresta sa 3:2.

Kasnije igraju Aston Vila - Mančester siti.

Ranije danas u gradskom derbiju Everton i Liverpul odigrali su na Gudisonu 0:0.