BLAMAŽA LIVERPULA U NAPULJU! GRIZMAN HEROJ ATLETIKA: Bajernu FUDBALSKI KLASIK u Milanu, het-trik Levandovskog! (VIDEO)

liga šampiona

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Liverpula sa ubedljivih 4:1, u utakmici prvog kola Grupe A Lige šampiona.Napoli je pitanje pobednika na stadionu "Dijego Armando Maradona" rešio već u prvom poluvremenu pošto je poveo sa 3:0, a uz to nije iskoristio i jedan penal.

Sve je počelo u petom minutu kada je Džejms Milner igrao rukom, pa je sudija pokazao na belu tačku, a siguran izvodjač bio je Pjotr Zjelinski.

Italijanski tim je u 18. minutu imao veliku šansu da duplira prednost, ali Viktor Osimen nije iskoristio drugi jedanaesterac, odnosno Alison je odbranio njegov udarac. Prethodno je Virdžil van Dajk faulirao upravo Osimena, a sudija Karlos del Sero je posle konsultacija sa VAR-om pokazao na penal.

Napoli je u 31. minutu, ipak, stigao do drugog kola, a strelac je bio Andre Zambo Angiza. Sve je počelo greškom Džoa Gomeza, potom je "ispala" odbrana Liverpula, a Angiza je posle duplog pasa sa Zjelinskim poslao loptu iza ledja Alisona.

Osimen je u 41. minutu morao da napusti teren zbog povrede, u igru je ušao Djovani Simeone koji je samo tri minuta kasnije iskoristio novu lošu reakciju Liverpula i povisio na 3:0.

Na samom početku drugog poluvremena, u 47. minutu, Zjelinski je drugi put savladao Alisona, a jedini gol za Liverpul je dva minuta kasnije postigao Luis Dijas lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Ranije danas, Ajaks je na svom terenu pobedio Glazgov sa 4:0.

U drugom kolu, 13. septembra, Ajaks će igrati na Enfildu, a Rendžers će dočekati Napoli.

Levandovski

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu Viktoriju iz Plzenja sa 5:1, u utakmici prvog kola Grupe C u Ligi šamiona.Barselona je povela u 13. minutu golom Franka Kesija koji je glavom ubacio loptu u mrežu posle kornera Žula Kundea. Prednost je udvostručio Robert Levandovski golom sa ivice šesnaesterca u 34. minutu, a zatim su gosti u 44. minutu smanjili zaostatak pogotkom Jana Sikore, nakon što je loptu na peterac ubacio Vaclav Jemelka.

Levandovski je svoj drugi gol na meču postigao u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je glavom zaresao mrežu posle dodavanja Usmana Dembelea.

Poljski napadač postigao je svoj treći gol u 67. minutu sa oko 18 metara posle dodavanja Ferana Toresa, koji je četiri minuta kasnije zatresao mrežu iz okreta posle asistencije Dembelea i postavio konačan rezultat.

Liga šampiona

U drugoj utakmici u toj grupi, Bajern iz Minhena pobedio je u Milanu Inter sa 2:0.

Bajern je poveo u 25. minutu golom Leroja Sanea. On je posle dobre asistencije Džošue Kimiha dobro primio loptu, ;ušao u kazneni prostor, obišao golmana Andrea Onanu i lako pogodio.

Nemačka ekipa udvostručila je prednost u 66. minutu autogolom koji je postigao Danilo Dambrozio, posle šuta Sanea, a kome su prethodila dobra ; dodavanja saigrača.

Bajern je imao nekoliko šansi za ubedljiviju pobedu, ali domaćeg golmana nisu uspeli da savladaju Miler, Kimih, Koman i Gnabri.

U sledećem kolu, 13. septembra, Barselona će igrati u Minhenu protiv Bajerna, a Viktorija će dočekati Inter u Plzenju.

Fudbaleri Totenhema pobedili su večeras na svom terenu Olimpik iz Marseja sa 2:0, u utakmici prvog kola Grupe D Lige šampiona.Oba pogotka za Totenhem postigao je Rišarlison, u 76. i 81. minutu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a drugo poluvreme nije dobro počelo za francuski tim pošto je posle samo dva minuta ;ostao sa igračem manje na terenu jer je Šansel Mbemba dobio crveni karton.

Rezultat se nije menjao sve do 76. minuta kada je Rišarlison prvi put savladao golmana Marseja. On je iskoristio dobar centaršut Ivana Perišića i glavom poslao loptu u mrežu gostujućeg tima.

Samo pet minuta kasnije je isti igrač na gotovo identičan način povisio na 2:0, s tim da je ovog puta centrirao Pjer-Emil Hojbjerg.

U prvom meču ove grupe, Sporting je u gostima bio bolji od Ajntrahta sa 3:0.

U drugom kolu, 13. septembra, Sporting će dočekati Totenhem, a Ajntraht će u Francuskoj igrati protiv Olimpika.

Fudbaleri Briža pobedili su večeras na svom terenu Bajer iz Leverkuzena sa 1:0, u utakmici prvog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Jedini gol postignut je u 42. minutu, kada je posle kornera najbolji u skoku bio Abakar Sila.

Napadač Bajera Patrik Šik zatresao je mrežu u 73. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Atletiko Madrid

U drugoj utakmici u toj grupi Atletiko je na svom terenu u Madridu pobedio Porto sa 2:1, a sva tri gola postignuta su u nadoknadi vremena.

Atletiko je poveo u drugom minutu nadoknade kada je strelac bio Mario Hermoso. Izjednačenje je doneo Mateus Uribe u petom minutu nadoknade iz jedanaesterca, a pobedu domaćima obezbedio je Antoan Grizman u 11. minutu nadoknade vremena.

Atletiko je prethodno postigao gol u 50. minutu kada je strelac bio Koke, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U sledećem kolu, 13. septembra, Bajer će u Leverkuzenu igrati protiv Atletika, a Porto će dočekati Briž.

Drugo poluvreme

90+11. minut - 2:1, potpuno ludilo u Madridu Drama je pripala Atletiku, Grizman je najveći heroj!

90+7 minut - 1:1 kakav šok u Madridu. Uribe iz penala postiže gol za Porto, koji je ostao neporažen protiv Atletika, iako je imao igrača manje i gubio.

90+2. minut - 1:0 Atletiko koristi brojčanu prednost i golom Hermosa dolazi u vođstvo.

81. minut - 2:0 za Totenhem, ponovo Ričarlison

77. minut - 1:0 Totenhem iskoristio prednost igrača više, Ričarlison postiže vodeći gol

71. minut - Barselona vodi 5:1, u strelce se upisao i Feran Tores.

67. minut - Barselona vodi 4:1, het-trik Levandovskog!

66. minut - 2:0 za Bajern protiv Intera u Milanu, D`Ambrosio je postigao autogol!

49. minut - 4:1 u Napulju, strelac za goste iz Liverpula Luis Dijaz.

Napoli

47. minut - 4:0 za Napoli, strelac je Zjelinski.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na svim večernjim utakmicama

Prvo poluvreme:

45. minut - 3:1 u Barseloni. Plzen je najpre smanjio golom Sikore, ali neumoljivi Levandovski vraća stvari na svoje mesto

44. minut -3:0 u Napulju. Fantastična partija domaćina, Simeone je dotukao Liverpul

42. minut - 1:0, Briž je poveo protiv Leverkuzena, strelac Sila

Levandovski

35. minut - 2:0 za Barselonu, Levandovski postiže svoj prvi gol za Barsu u elitnom takmičenju

31. minut - 2:0 za Napoli, potpuno zasluženo vođstvo Napolija koji je već do vrha mogao da napuni mrežu Liverpula. Angiza je duplirao prednost

25. minut - 0:1, poveo je Bajern u velikom derbiju u Milanu, Sane je strelac.

18. minut - Napoli je imao još jedan penal i veliku priliku da duplira prednost. Šutirao je Osimen ovog puta, ali Alison brani.

13. minut - 1:0, povela je Barselona, Kesi je strelac.

5. minut - 1:0, Napoli vodi protiv Liverpula, Zjelinski je strelac sa penala.

1. minut - Počele su utakmice na svih šest stadiona

U terminu od 21h na programu je preostalih šest mečeva drugog dana 1.kola grupne faze Lige šampiona

Derbi je u Milanu, gde na stadionu "Đuzepe Meaca" Inter dočekuje Bajern.

U drugoj utakmici grupe C Barselona dočekuje Plzen

U Grupi A Napoli dočekuje Liverpul u takođe jednom od derbija.

U popodnevnom terminu Ajaks Dušana Tadića pregazio je Glazgov Rendžers sa 4:0

U grupi B, Atletiko dočekuje Porto u Madridu, a Briž Leverkuzen

U grupi D Totenhem u Londonu dočekuje Marsej

U popodnevnom terminu Sporting je bio ubedljiv na gostovanju Ajntrahtu i slavio sa 3:0