DŽEKO NOSIO INTER KROZ ČEŠKU: Sporting UNIŠTIO Totenhem u nadoknadi (VIDEO)

liga šampiona

Fudbaleri Intera pobedili su danas u gostima Viktoriju Plzenj sa 2:0, u utakmici drugog kola Grupe C Lige šampiona.Posle poraza od Bajerna iz Minhena u prvom kolu, Inter je stigao do prvog trijumfa u Ligi šampiona, dok je češki tim doživeo i drugi poraz.

Inter je poveo u 20. minutu pogotkom Edina Džeka. Hoakin Korea je poslao loptu u šesnaesterac, gde ju je dočekao Džeko i precizno je poslao u desni donji ugao gola Viktorije za vodjstvo svog tima.

Situacija za domaći tim postala je teža od 61. minuta kada je sudija, posle konsultacija sa VAR-om, dodelio crveni karton Pavelu Buhi.

Deset minuta kasnije rešeno je pitanje pobednika na ovoj utakmici kada je Džeko, posle gola, upisao i asistenciju, pošto je proigrao Denzela Damfrisa koji je pogodio za 2:0.

Fudbaleri Intera će u narednom kolu najjačeg evropskog takmičenja dočekati Barselonu, dok će Plzenj gostovati Bajernu.

U prvom meču drugog kola Grupe D, fudbaleri Sportinga su na svom terenu pobedili Totenhem sa 2:0.

Do samog finiša utakmice u Lisabonu nije bilo golova, a onda je prvo Paulinjo u 90. minutu posle kornera pogodio za 1:0, da bi tri minuta kasnije Artur Gomes stavio tačku na ovaj meč.

Ekipa Sportinga sada ima šest, dok je Totenhem ostao na tri osvojena boda.

Sporting će u narednom kolu gostovati Marseju, a Totenhem ide u goste Ajntrahtu.

1 / 4 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

Drugo poluvreme

93. minut- Potpuni nokaut za Totenhem, Artur Gomeš potvrđuje pobedu Sportinga

90.minut - Sporting je poveo u 90. minut strelac Paulinjo

71. minut - Inter vodi 2:0 u Plzenju. Strelac je damfris, a ovoga puta je asistent bio Džeko.

61. minut - Crveni karton za Buhu (Viktorija Plzenj)

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na mečevima u Lisabonu i Plzenju

Prvo poluvreme:

20. minut - U Plzenju 0:1, strelac za Inter je Edin Džeko, asistent je bio Korea.

1. minut - Počele su utakmice u Lisabonu i Plzenju

Fudbaleri Sportinga i Totenhema, odnosno Viktorije Plzenj i Intera, sastaju se u uvodnim mečevima drugog kola Lige šampiona.

Totenhem je u prvom kolu posle preokreta u Londonu savladao francuski Marsej, dok su Lavovi iz Lisabona kao gosti deklasirali pobednika Lige evrope, Ajntraht iz Frankfurta.

Inter je je u Milanu loše startovao, jer je poražen od nemačkog giganta Bajerna, pa će imati priliku za iskupljenje u Plzenju protiv Viktorije, koja je na startu pregažena u Barseloni.