OCENE IGRAČIMA ZVEZDE: Borjan sprečio bruku, trener krcka kredit kod navijača!

SKENER KURIRA

Crvena zvezda je izgubila od Trabzona sa 2:1, ali rezultat ne odslikava stvarno stanje stvari. Turski tim bio je mnogo bolji rival i mogao je lako ubedljivije da slavi.

Ovo su ocene reportera Kurira sa lica mesta:

Milan Borjan 6,5

Na visini zadatka, kapitenski, ali kad je golman najbolji akter tima, svi znamo šta to znači, ukrotio je pravu bombu Trezegea, imao nekoliko dobrih intervencija. Kod golova jednostavno nije ništa mogao, bili su to kiksevi njegovoh saigrača. Spasao je Zvezdu bruke i sramote dobrim intervencijama

Strahinja Eraković 6

Pored pozicije desnog štopera, morao je često da pokriva i mesto desnog beka, čime se dosta trošio, nažalost nije stigao Trezegea kod asistencije za prvi gol. U drugom delu igrao desnog beka, posle izlaska Srnića

Aleksandar Dragović 5,5

Defanzivne zadatke korektno je odradio, a umeo je i nekoliko puta da iznese loptu. Pomagao je Rodiću oko Đaninija, jednostavno je bio na udaru, kao i cela zadnja linija jer se vezni red Zvezde posle crvenog kartona Kangve bukvalno raspao

Nemanja Milunović 5,5

Čvrst u duelu, jak u skok igri, gotovo neprelazan, napadač domaćih Gomez se pored njega gotovo i nije video. Kod golova ne snosi krivicu, jer ispred poslednje linije Zvezde posle izlaska Sanoga gotovo da i nije postojao defanzivni blok

Slavoljub Srnić 5

Bio je iznenađenje trenera Milojevića po desnom boku, jer ga na tom mestu niko nije očekivao posle grešaka protiv Makabija i Monaka, kod prvog gola slabo je ispratio Trezegea, što je ovaj iskoristio da u trepavicu pogodi Hamšika. Zamenjen na poluvremenu

Seku Sanogo 5

Bukvalno se tukao i lomio na sredini terena sa Hamšikom i Siopisom, bio je izuzetno grub, pa ga je trener Milojević izvadio, što je bio ulazak u Zvezdin brodolom. Crveno-beli su izgibili čvrstinu na sredini i raspali se posle njegovog izlaska

Gelor Kanga 5

Turci su ga dobro skautirali, uvek je na leđima imao po dvojicu igrača, tako da se teško oslobađao lopte. Posle crvenog Kangve igrao je na neprirodnoj poziciji zadnjeg veznog, direktno pogrešio kod drugog gola Trabzona. Igru je napustio pred kraj utakmice sa učinkom za zaborav.

Kings Kangva 5

Rano zaradio žuti karton, zbog čega je suviše grešio u predaji lopte. Posle nesmotrenog faula u drugom poluvremenu dobio je drugi žuti, automatski crveni karton, pa je Zvezda poslednjih 30 minuta igrala sa igračem manje

Milan Rodić 5

Pošto je trener Trabzona menjao bočne igrače, čuvao je Trezegea i Đaninija, s tim što mu je Egipćanin pravio daleko više problema. Trudio se u defanzivi, što je i značilo da teško može biti od koristi timu u napadu

Osman Bukari 6

Tražio je prostor, međutim Elmali i Densvil su ga dobro zatvarali po desnoj strani, ali i u takvoj konstelaciji snaga je bežao i pravio problem Trabzonu. Imao je sjajan šutu pred kraj poluvremena, ali je lopta završila u korneru. Žrtvovan zbog crvenog kartona Kangve.

Aleksandar Pešić 5

Odradio je svoj posao najisturenijeg napadača, ali je priličnp bio okrenut leđima golu protivnika, čime je gubio ubojitost da ozbiljnije zapreti golmanu Trabzona, gotovo bez šuta u gol u prvih 45 minuta

Aleksandar Katai 5,5

Ušao umesto Srnića u 46.minutu, imao veliku želju da nešto konkretno uradi, ali posle isključenja Kangve više se bavio defanzivnim zadacima

Kalifa Kulibali 5

Ušao u 59.minutu umesto Pešića, neprimetan, bezopasan po gol protovnika, toliko očajan da se lopta od njega neprirodno odbijala

Ibrahim Mustafa 6

Ušao u 59.minutu umesto Sanoga, uložio je veliki trud, dosta trčao i to ku se isplatilo, pa je posle prodora asistirao Nikoliću za gol

Veljko Nikolić 6

Ušao u 70.minutu umesto Bukarija, imao veliku želju da se dokaže. Iskoristio je lepu asistenciju Mustafe i znalački smestio loptu u mrežu

Radovan Pankov /

Ušao u 85. minutu umesto Kange, bez učinka za konkretnu ocenu

Miloš Milojević 5

Sam je sebe uvukao u veliki problem pogrešnim izmenama. Pojurio je izjednačenje, a onda ga je presekao crveni karton Kangve. Tim mu je ostao bez zadnjeg veznog jer nešto pre toga izveo Sanoga. Baš u tim trenucima Trabzon je postigao drugi gol, a njegov vezni red kao da nije bio na terenu. Tek je ulaskom Nikolića donekle stabilizovan veliki broj pukotina na sredini. Nastavio je da krcka kredit kod navijača drugom porazom u Evropi, a vreme za rad koje mu je potrebno nije mu saveznik. Kao trener Zvezde nalazi se u delikatnoj i teškoj situaciji.