HALAND STRAŠNI JE UBICA GOLMANA U NAJJAČOJ LIGI NA SVETU! Nestvarni brojevi Norvežanina od početka sezone! Ovo je za čuđenje VIDEO

MAŠINA

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas u gostima Vulverhempton sa 3:0, u meču osmog kola engleske Premijer lige.

Strelci za Siti bili su Džek Griliš u prvom, nezaustaljivi Erling Haland u 16. i Fil Foden u 69. minutu.

Vulverhempton je od 33. minuta igrao sa igračem manje, nakon što je direktni crveni karton dobio Nejtan Kolins zbog užasnog starta nad Grilišom.

Haland je najbolji strelac prvenstva sa 11 golova, a prati ga naš Aleksandar Mitrović.

Nestvarni Norvežanin nije bio strelac samo na jednoj utakmici Premijer lige ove sezone.

Na otvaranju je postigao dva gola Vest Hemu, zatim je u trećem kolu bio strelac protiv Njukasla, a onda je vezao dva het-trika protiv Kristal Palasa i Notingem Foresta.

Jedan gol je postigao protiv Aston Vile i sada jedan protiv Vulverhemptona. U među vremenu je bio dvostruki strelac u Ligi šampiona protiv Sevilje, a mrežu je zatresao i u drugom kolu protiv Borusije Dortmund.

Ukupno, na 10 zvaničnih utakmica ove sezone postigao je 14 golova.

Siti je upisao petu pobedu u šampionatu, i nalazi se na prvom mestu na tabeli sa 17 bodova, dva više i utakmicom više od Arsenala. Vulverhempton je na 16. mestu sa šest bodova.

U narednom kolu, Siti će u gradskom derbiju dočekati Mančester junajted, dok će Vulverhempton gostovati Vest Hemu.