RAPSODIJA FANTASTIČNE ZVEZDE NA MARAKANI: Crveno-beli DEKLASIRALI Ferencvaroš i vratili se u igru za evropsko proleće! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Ferencvaroš sa ubedljivih 4:1, u utakmici trećeg kola Grupe H Lige Evropa.

Dvostruki strelac u prvoj pobedi crveno-belih, posle dva poraza, bio je Gelor Kanga u 27. minutu sa penala i u 60. minutu, a u strelce su se upisali i Stefan Mitrović u 35. i Aleksandar Katai u 51. minutu.

Jedini gol za mađarskog šampiona, koji je doživeo prvi poraz, bio je Kristofer Zakarijasen u 71. minutu.

U drugom meču ove grupe, Monako je na svom terenu slavio protiv Trabzonspora sa 3:1.

Posle tri odigrana kola, Ferencvaroš i Monako imaju po šest, a Trabzon i Crvena zvezda po tri boda na svom kontu.

Fudbaleri Zvezde su poveli u 27. minutu pogotkom Kange sa penala. Prethodno je u šesnaestercu rukom igrao Henri Vingo, a sudija je posle pregledanog snimka pokazao na belu tačku.

Prednost domaćeg tima duplirao je Mitrović u 35. minutu, koji je u petercu gostiju lepo primio loptu posle dodavanja Aleksandra Pešića sa levog krila, okrenuo se i pogodio za 2:0.

Crveno-beli su na odmor otišli sa dva gola prednosti, a posle samo šest minuta igre u nastavku na semaforu je pisalo 3:0 posle udarca Kataija sa ivice kaznenog prostora.

Tačku na ovaj meč stavio je Kanga u 60. minutu sjajnim pogotkom sa oko 25 metara, dok je konačan rezultat postavio Zakarijasen 11 minuta kasnije.

1 / 22 Foto: Starsport

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4. minuta

87. minut - Maje pogađa prečku, sreća za Zvezdu

85. minut - Pešić je već imao nekoliko šansi za gol, ali fali mu bolja završnica.

Zvezda

80. minut - Umesto Kange u igri je Mustafa

76. minut - Rodić dobija žuti karton

73. minut - Odličan šut Ivanića parada Dibuša

- Smanjio je i Trabzon, Bakasetas je strelac u 72. minutu, 3:1 za Monako

72. minut - Umesto Dragovića i Kataija u igri su Nikolić i Motika

71. minut - GOL, 4:1, ZAKARIESEN, Ferencvaroš koristi opuštanje u odbrani Zvezde, kasnili su Eraković i Pankov na ubacivanje sa desne strane.

63. minut - Prve izmene u Zvezdi, izlazi Sanogo, koji ima žuti karton, a na terenu je Srnić. Igru je napustio i Mitrović, a ušao je Radovan Pankov.

60. minut -GOOL, 4:0, KANGA - Kakva golčina Zvezdinog Gabonca u samo rašlje gola Ferencvaroša sa nekih 25 metara iskosa od gola!

Zvezda

57. minut - Pokušao je Nguen, brani Borjan.

- Monako vodi 3:0, Disasi je strelac u 55. minutu.

55. minut - Sanogo dobija žuti karton

50. minut - GOOOL, 3:0, KATAI! Sjajan prodor Gobeljića po desnoj strani, uposlio je Kataija, koji se namestio i sa ivice šesnaesterca uputio sjajan udarac u donji desni ugao golmana Dibuša

Zvezda

48. minut- Napada Zvezda i u nastavku, crveno-beli žele i treći gol.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

- Monako je duplirao prednost, Ben Jeder je strelac sa penala u 45. minutu

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

41. minut - Inicijativa Ferencvaroša u finišu poluvremena, gosti se ne predaju

36. minut - GOOOL, 2:0, MITROVIĆ, nakon ubacivanja Pešića sa leve strane lopta dolazi do Mitrovića koji se lepo okrenuo i zakucao loptu u mrežu Dibuša

Zvezda

35. minut - Sjajan centaršut Kataija za Dragovića iz prekida, koji glavom šutira ali lopta od zemlju odlazi preko gola

33. minut - Obostrano otvorena utakmica u ovim momentima, igra se u visokom ritmu

29. minut - Nastavlja Zvezda sa napadima, okuražena vođstvom

27. minut - GOOOL, 1:0, KANGA! Nakon VAR intervencije dosuđen je penal za Zvezdu, zbog igranja rukom igrača gostiju nakon udarca glavom Ivanića. Kanga ne greši šutira pod prečku!

Crvena zvezda, Ferencvaroš, penal

21. minut - Dragović dobija prvi žuti karton

20. minut - Još jedna dobra akcija Zvezde, Katai je uposlio Rodića ovaj zavrnuo na peterac, ali defanzivci gostiju otklonili opasnost

16. minut - Dobra prilika za crveno-bele, Ivanić je uposlio Pešića, koji iz prve šutira zamalo pored gola

- U drugoj utakmici ove grupe Monako je poveo protiv Trabzona, golom Ben Jedera u 14. minutu, a Trabzon je već od 11. minuta sa igračem manje zbog isključenja Gomeza

Zvezda

9. minut - Pokušao je Gobeljić sa distance ali pravo u Dibuša

7. minut - Dobra prilika za Ferencvaroš, nakon odbitka na loptu je natrčao Vingo, ali je srećom bio neprecizan

4. minut - Dobra akcija Zvezde, Rodić je uposlio Pešića koji je hteo povratnom da uposli Ivanića, ali nije precizno uputio loptu.

Zvezda

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Sjajna koreografija Delija u znaku više od 100.000 gledalaca iz 1975 i čuvenog meča ova dva kluba.

00:17

Sjajna koreografija delija

- Uoči utakmice održan je minut ćutanja stradalima u tragediji u Indoneziji

SASTAVI:

Crvena zvezda (4-2-3-1) Borjan - Gobeljić Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Mitrović, Katai, Ivanić - Pešić.

Trener: Miloš Milojević.

Ferencvaroš (4-2-3-1) Dibuš – Vingo, Knoster, Mmae, Botka – Laiduni, Bešić, Zakarijasen – Traore, Boli, Nguen.

Trener: Stanislav Čerčesov.

Stadion: „Rajko Mitić“. Kapacitet: 55.000.

Sudija: Lorens Viser (Belgija). Pomoćnici: Rin Vanizere i Tiboa Nijsen (Belgija).

Marakana pola sata pre meča

- Grupa navijača Ferencvaroša stigla je još u sredu u Beograd.

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju Ferencvaroš u utakmici 3. kola Lige Evrope

Zvezda je pred imperativom pobede jer juri poslednji voz za prolazak dalje u Ligi Evrope.

Pobeda protiv lidera grupe Ferencvaroša je imperativ, kako za trenera Miloša Milojevića, tako i sve fudbalere.

Poraz ili remi verovatno bi značio bi kraj nada za crveno-bele da mogu i sledeće godine dočekati proleće u Evropi. Trijumf ostavlja prostor da se ekipa plasira među dve najbolje u grupi, ili bude treća, što garantuje takmičenje u Ligi konferencije.

Miloš Milojević

- Nisu me iznenadili rezultati Ferencvaroša, imaju selekciju igrača koju su pravili četiri ili pet godina. Neke momke dobro poznajem iz Skandinavije, pre svega Tokmaka. Doveli su Adamu Traorea, znamo svi ovde koliko on može - rekao je trener Miloš Milojević o snazi Ferencvaroša, pa nastavio:

- Postoje principi u našoj igri. Mi koji radimo vidimo napredak. Moramo da budemo taktički dobri prilikom gubljenja lopte. A što se tiče želje, hrabriji će pobediti. Verujem da ćemo biti ubojitiji iz prekida. Ne bih da zvuči kao alibi, ali igralo se na svaka tri dana i teško je raditi na detaljima. Sreća moja pa su momci dobro utrenirani i taktički spremni.

Neuspeh bi značio kraj svih nadanja Crvene zvezde u Evropi, navijači bi tražili ostavke.

- Nemam problem s tim da ljudi traže ostavke ako su te ostavke realne. Na to ne mogu da utičem, mogu samo da utičem na rad. Paušalno je ocenjivati sve posle jedne ili dve utakmice. Verujem da idemo u dobrom pravcu... Izgubi i Ajaks sa 1:6 na svom terenu, pa se igra dalje. Ali mi razmišljamo samo o pobedi - objasnio je Milojević.

Mirko Ivanić

Mirko Ivanić je jedna od glavnih osovina kluba, kada on igra dobro, onda ide Crvenoj zvezdi. U protivnom...

- Čudan meč smo igrali protiv Monaka, nisu šutnuli na gol, a pobedili su iz penala. Od Trabzona smo zasluženo izgubili. Verujem da je došlo vreme da ova grupa upozna snagu Crvene zvezde - poručio je Ivanić, koji se oporavio od povrede.