ZVEZDA KAŽNJENA ZA PROMAŠAJE: Crveno-beli sopstvenim greškama poraženi u Budimpešti i udaljili se od evropskog proleća! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Budimpešti od Ferencvaroša sa 1:2, u utakmici četvrtog kola Grupe H Lige Evropa.Crveno-beli su upisali i treći poraz i trenutno su poslednji na tabeli sa tri boda, dok je madjarski šampion prvi sa devet bodova.

U drugom meču ove grupe, Trabzonspor je na svom terenu slavio protiv Monaka sa 4:0 i sada oba tima imaju po šest bodova na svom kontu.

Ferencvaroš je poveo u 23. minutu golom Kristofera Zakarijasena koji je kaznio lošu odbranu crveno-belih. Njegov prvi udarac je odbranio Milan Borjan, ali ne drugi kada je Norvežanin natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi početak drugog poluvremena doneo velika uzbudjenja. Prvo je u 46. minutu gol Aleksandra Pešića poništen zbog igranja rukom, a nekoliko minuta kasnije je Rajan Emaje ;pogodio stativu.

Zvezda je, ipak, u 55. minutu stigla do izjednačenja, a strelac je bio Stefan Mitrović koji je sjajno istračao po levoj strani, ušao u kazneni i loptu od stativu poslao u mrežu domaćeg tima.

Samo šest minuta kasnije, madjarski tim je ponovo poveo nakon što je Sami Emaje bio najbolji u skoku posle kornera i loptu poslao iza ledja Borjana.

Zvezda je do kraja meča imala nekoliko prilika, ali nije uspela da izbegne poraz.

Fudbaleri Zvezde će u narednom kolu Lige Evropa dočekati Trabzon, dok će Ferencvaroš ugostiti Monako.

00:21

Delije pozdravljaju igrače Zvezde uprkos porazu

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90 +5 - Sjajna prilika za Zvezdu. Slobodan udarac sa ivice šesnaesterca izveo je Kangva, odlično je šutirao u desni donji ugao golmana Dibuša koji fantastičnom paradom sprečava siguran pogodak i donosi veliku pobedu Ferencvarošu.

90 +2 - Mladi Mijatović zamalo da se proslavi nakon odbitka šutirao je lukavo, ali zamalo pored gola.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

87. minut - Sve pršti u ovim momentima. Zvezda napada svim silama, domaćin jako opasan iz kontre!

81. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Dragovića u igri je Milunović, a umesto Kange u igri je mladi Mijatović.

77. minut - Pešić je sa 5 metara promašio fantastičnu šansu

74. minut - Ivanić je uposlio Pešića, propala je nova šansa.

72. minut - Velika prilika za Zvezdu nakon kornera. Kangva je centrirao, Dragović zamalo neprecizan iz odlične pozicije

69. minut - Borjan je nespretno ispucao loptu, pogodio Adama Traorea u glavu, ali srećom lopta odlazi pored gola

66. minut - Zvezda ponovo napada nakon primljenog gola.

62. minut - Umesto Kataija u igri je Bukari

62. minut - GOL 2:1, Maje. Ferencvaroš ponovo vodi strelac je Maje nakon kornera, Zvezda ponovo prima jeftin gol.

- Trabzon razbija Monako u Turskoj , 3:0, strelac Bardhi u 57. minutu

58. minut - Pokušao je Katai ali bio je neprecizan

55. minut -GOOL, 1:1, MITROVIĆ! Sjajna kontra Zvezde, Mitrović je probio po levoj strani i matirao golmana Dibušem udarcem u dalji donji ugao.Lopta je od stative ušla u gol.

50. minuta- Velika sreća za Zvezdu, nakon kontre domaćih Maje pogađa stativu

- Trabzon je duplirao prednost protiv Monaka. Strelac je Hugo u 48. minutu

46. minut - Zvezda je odmah postigla gol nakon sjajnog udarca Pešića, ali je poništen jer napadač crveno-belih, prihvatio loptu rukom. VAR je presudio u korist domaćina

- Navijači Ferencvaroša napravili su bakljadu na poluvremenu

00:21

Bakljada navijača Ferencvaroša

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za tri minuta

- U drugom meču u Turskoj, Trabzon je poveo protiv Monaka autogolom Sara u 44. minutu

42. minut - Par pokušaja domaćina u ovim momentima koji pritiska u ovim momentima iz prekida i kornera. Srećom bez prave šanse

38. minuta - Velika gužva nakon kornera u šesnaestercu Ferencvaroša, crveno-beli su tražili penal, ništa od toga. VAR se nije oglasio

35. minut - Kanga je oprobao udarac iz daljine, daleko preko gola

33. minut - Opao je ritam meča dosta prekida u ovim momentima

27. minut - Pokušao je Ivanić iz voleja, zamalo pored gola

26. minut - Umesto povređenog Sanoga u igri je Kangva

24. minut - GOL, 1:0, Zakariesen dovodi domaćina u vođstvo. Nakon ubacivanja sa leve strane Zaakaerisen iz dva pokušaja matira Borjana. Loša reakcija Zvezdine odbrane.

20. minut - Eraković dobija prvi žuti karton na meču.

18. minut - Ferencavaroš ponovo preuzima inicijativu, bez prave prilike

15. minut - Zvezda opasnija u ovim momentima, kontroliše zbivanja na terenu.

9. minut - Dobar centaršut Kange , Gobeljić zamalo kratak.

5. minut - Počelo je obostrano žustro i otvoreno i jedni i drugi žele do gola što pre.

2. minut - Zvezda je krenula ofanzivno od starta, pokušali su Kanga i Pešić i domaćin preti iz kontranapada.

1. minut - Utakmica je počela

00:25

Delije grme u Budimpešti

- Zvezda ima veliku podršku svojih navijača u Budimpešti koje se nalaze u ograđenom boksu

Ferencvaroš (4-2-3-1): Dibuš - Botka, S. Mae, Knoster, Paška - Bešić, Večej- Traore, Zaharijasen, Gojak - R. Mae.

Trener: Stanislav Čerčesov.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Sanogo, Kanga - Mitrović, Katai, Ivanić - Pešić.

Zvezda

- Neželjene scene uoči meča u Budimpešti.

Nekoliko maskiranih navijača Ferencvaroša nepristojnim gestikuliranjem provociralo je srpske novinare pri dolasku na stadion.

Dok je autobus stajao na semaforu jedan od pripadnika "zelenih čudovišta" zaleteo se prema autobusu i snažno šakom udario i staklo.

Posle toga su opet usledile neprimerene gestikulacije, mrki pogledi i pretnje. Međutim, dolaskom pripadnika policije navijači Ferencvaroša brzo su se udaljili.

Zvezda

- Stadion Ferencvaroša je prava lepotica

- Mađarska štampa dosta pažnje posvećuje okršaju u Budimpešti.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Ferencvarošu u Budimpešti u utakmici 4.kola Lige Evrope.

Zvezda u Budimpeštu stiže u dobrom raspoloženju nakon ubedljive pobede nad ovim rivalom prošlog četvrttka od 4:1 kojom se vratila u igru za evropsko proleće.

Nakon 3. odigrana kola Monako i Ferencvaroš imaju po 6 bodova, a Zvezda i Trabzon po 3 boda.

Trener Miloš Milojević imaće na raspolaganju sve igrače pošto su se od povreda oporavili Osman Bukari i Nemanja Milunović. Kako stvari stoje, dan pred utakmicu deluje da strateg crveno-belih neće menjati postavu koja je bila ubedljiva u Beogradu protiv Ferencvaroša.

Miloš Milojević

Milojević kaže da ne bi bio zadovoljan nerešenim rezultatom

- Nikako, ne bih mogao pre utakmice da budem zadovoljan nerešenim rezultatom. to nije u mom, ni u karakteru igrača. Ne zato što ne poštujemo Ferencvaroš, baš suprotno. Jednostavno to nije u DNK i u genu kluba. I kad igram protiv sina ne mogu da pristanem na nerešen rezultat - rekao je Milojević.

Zdravstveni bilten je zadovoljavajući.

- Svi su zdravi, oni koji nisu bili spremni za prošlu utakmicu su se vratili u trenažni proces. Na slatkim sam mukama koga staviti u tim.

Trener Crvene zvezde nema nedoumice kada je u pitanju startnih 11.

- Bukari je dobro, trenira kao ostali. Nemam dileme za ekipu, to rešimo dan pred utakmicu. Nisu lake odluke, imamo dva ili tri igrača na svakoj poziciji. Plaćen sam da donosim odluke.

Zvezda

Ferencvaroš bi mogao da izgleda drugačije, u tim bi trebalo da se vrati Čilić koji odlično igra po boku.

- Znam kvalitet tog igrača, donosi im dosta ofanzivno. Mislim da njihov šef sprema tu iznenađenje. Ne treba da pravimo jeftine faulove, treba da se čuvamo prekida. Znamo šta sve mogu, protivnik ima kvalitetan tim, stil neće menjati, sem što će biti agresivniji, ići će na pobedu pred svojom publikom.

Osvrnuo se Milojević još jednom na prvi meč i pobedu od 4:1.

- Bilo je dobrih stvari u prvoj utakmici, ali i nekih nedostataka. Njih moramo da podignemo, to su neki detalji i osnovne stvari koje možemo da poboljšamo. Kad znamo kako treba da reagujemo i kad izgubimo loptu to onda neće biti problem.