NASTAVLJA SE TEROR HALANDA! Norvežanin POGODIO DVA PUTA protiv Brajtona, GRAĐANI imaju 10 bodova više od Liverpula

premijer liga

Mančester siti je kao domaćin pobedio Brajton sa 3:1, a Norvežanin Erling Haland nastavio teror u Premijer ligi. Sredinom prvog poluvremena na Etihad stadionu u Mančesteru, Haland je doveo Mančester siti u vođstvo protiv Brajtona u 22. minutu. U finišu prvog dela igre, Haland je bio precizan i sa bele tačke, tako da je i drugi put zatresao mrežu u 43. minutu.

Erling Haland

Haland je već postigao 17 golova u Premijer ligi ove sezone i ubedljivo je na čelu liste strelaca. Dobar golegeterski učinak ima najbolji strelac u istoriji Srbije Aleksandar Mitrović, koji je u četvrtak protiv Aston Vile postigao osmi ovosezonski gol za Fulam u Premijer ligi.

Brajton je smanjio preko Trosarda u 53. minutu, ali je pobedu domaćinu osigurao belgijski reprezentativac Kevin de Brujne u 75. minutu.

Mančester siti posle 11 odigranih utakmica u Premijer ligi ima 26 bodova, deset više od jednog od glavnih konkurenata za titulu prvaka Liverpula, ali i bod manje od vodeć Arsenala, koji ima i meč manje.