PEŠIĆ REŠIO DRAMU NA ČAIRU: Zvezda u 97. minutu slavila u Nišu, Radnički završio utakmicu sa DVA IGRAČA MANJE! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na gostovanju ekipu Radničkog iz Niša sa 2:1, u utakmici 16. kola Super lige Srbije.

U prvom poluvremenu vidjeno je nekoliko prilika na obe strane, da bi u 45. minutu sudija Marko Ivković dosudio penal za Zvezdu, nakon prekršaja Saše Jovanovića nad Osmanom Bukarijem.

Usledio je poziv iz VAR sobe, a Ivković je nakon gledanja snimka promenio odluku.

Domaći tiim u 60. minutu ostaje sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton dobio Mburi Jamkam.

Zvezda to koristi i osam minuta kasnije dolazi do vođstva. Centaršut je uputio Srdjan Mijailović, a najbolji u skoku bio je Aleksandar Pešić.

Prednost gostiju nije dugo trajala, pošto gol za Radnički u 73. minutu postiže Saša Marjanović. On je iskoristio asistenciju Maka Gakua, a u igru je ušao neposredno pre gola.

Radnički je u drugom minutu nadoknade ostao sa devetoricom na terenu, nakon što je direktan crveni karton pokazan Tijeri Etongu.

Gosti su do pobede došli u sedmom minutu nadoknade, kada je drugi gol glavom postigao Pešić.

Zvezda posle 13. pobede u prvenstvu zauzima prvo mesto sa 41 bodom, dok je niški tim na 11. mestu sa 16 bodova.

U sledećem kolu Zvezda gostuje Kolubari, a Radnički gostuje Partizanu

1 / 11 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

97. minut - GOOL 1:2, PEŠIĆ! Neverovatna drama na Čairu, Pešić glavom postiže gol za pobedu Zvezde

90. minut - Etongu dobija crveni karton nakon VAR intervencije, Radnički sa dva igrača manje

90. minut - Utakmica je produžena četiri minuta, mnogo prekida u ovim momentima

84. minut - Velika šansa za Zvezdu, Mijailović je šutirao glavom sa pet metara, ali od zemlje odlazi preko gola

82. minut - Umesto Kange u igri je Krstičić

78. minut - Inicijativa Zvezde, ali bez prave šanse.

72. minut - GOOL 1:1. Marjanović. Sjajno je šutirao sa ivice šesnaesterca u levi donji ugao nemoćnog Borjana

68. minut - GOOL 0:1, Pešić. Nakon centaršuta Miijailovića, Pešić postiže gol glavom. Sjajno je skočio i golman Rosić je bio nemoćan

65. minut - Radnički se dobro drži sa igračem manje i vreba iz kontranapada.

60. minut - Slobodan udarac za Zvezdu. Bek Nišlija Jamkam , dobija drugi žuti karton, Radnički ostaje sa igračem manje.

56. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi , umesto Ivanića i Mitrovića u igri su Katai i Mustafa

55. minut - Velika gužva ispred gola Radničkog, ponovo Pešić promašuje fantastičnu priliku.

Zvezda

51. minut- Zvezda nastavlja sa napadima, igra se isključivo na polovini Radmičkog.

48. minut - Sjajno dodavanje Kange za Pešića koji šutira sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

43. minut - Dosuđen je penal za Zvezdu, nakon starta nad Bukarijem, ali je nakon gledanja VAR-a sudija Marko Ivković poništio odluku.

40. minut - Ivanić je sa dva metra od gola šutirao pravo u golmana Rosića, neverovatna prilika za Zvezdu.

38.minut - Ređaju se akcije pred golom domaćina, Radnički za sada odoleva Zvezdi

35. minut - Kanga je pokušao iz slobodnog udarca, Rosić siguran.

33. minut - Još jedna velika prilika za Pešića, koji je iz sjajne situacije šutira glavom pored gola. Sjajno je prethodno centrirao Kanga.

Radnički Niš, Crvena zvezda

29. minut - Nova prilika za Zvezdu, Milunović je šutirao glavom nakon centaršuta Kange,ali Rosič odlično brani

25. minut - Opasna akcija Radničkog, Borjan zaustavlja šut Petkovića

22. minut - Sjajna prilika za Zvezdu, Kanga je proigrao Ivanića, ovaj Pešića , ali napadač Zvezde loše je zahvatio loptu i šutirao je daleko preko gola.

19. minut - Zvezda ponovo pojačava pritisak

14. minut - Radnički se polako oslobađa pritiska Zvezde

10. minut - Skočio je Mitrović posle slobodnog udarca, Rosić je izboksovao loptu pravo na nogu Kangi, koji je sa dvadesetak metara šutirao, ali je sa gol linije Etongu izbacio loptu u korner.

6. minut - Zvezda napada od početka meča, crveno-beli, žele do gola što pre.

4. minut - Borjan zamalo kažnjen za istrčavanje. Štulić je bio brži od golmana Zvezde, ali je pokušaj Jovanovića pogodio Borjana u glavu.

2. minut- Prva prilka za Zvezdu nakon prodora Milunovića , centrirao je ali Pešić je zakasnio.

1. minut - Utakmica je počela

Radnički, Crvena zvezda, Niš, Čair, stadion, Delije

Sastavi :

Radnički Niš: Rosić - Jamkam, Etongu, Stajić, Stojanović - Pejović, Mesarović - Dimić, Jovanović, Cvetković - Štulić.

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Mitrović- Pešić.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Radničkom iz Niša u utakmici 16. kola Superlige Srbije.

Trener crveno-belih Miloš Milojević izuzetno poštuje Nenada Lalatovića trenera Nišlija.

- Lalatović je svakako jedan od glavnih kvaliteta Nišlija, međutim mislim da svakako imaju i kvalitetan tim, on je došao da ih podigne i to dobro radi, igraju dobro, forma im je u uzlaznoj putanji, tako da se spremamo i za njega, ali i njihov igrački kvalitet - poručio je Miloš Milojević.

Miloš Milojević

Govorio je Milojević i o stanju na tabeli Superlige Srbije.

- Po kvalitetu svakako da zaslužuju bolju poziciju na tabeli, međutim to je fudbal, nekada dobijete to što zalužujete, nekada ne. Mislim da su u uzlaznoj putanji, biće teška utakmica. Gostovanje u Nišu je uvek nezgodno za svaku ekipu. Verujemo u naš kvalitet, ovo je samo jedno u nizu teških gostovanja, a ako budemo na istom nivou igre i fokusa kao u Novom Sadu i Kragujevcu, mislim da možemo do dobrog rezultata.

Sa druge strane Dragan Šarac pomoćni trener svestan je kvaliteta Zvezde

"Stiže nam prvi tim na tabeli posle pobede Novom Sadu. Imaju veliki kvalitet i sastav od 40 igrača, na svakoj poziciji podjednako kvalitetne igrače. Mi smo pobedili Javor, pa protiv njih prošli i u Kupu na penale. To je za nas jedan podstrek, igrači su svesni ko nam dolazi u goste i ko god izađe na teren, daće maksimum da ostvarimo povoljan rezultat. Cilj nam je da osvojimo što više bodova do pauze, da se približimo plej-ofu"