ŽUTA PODMORNICA SLAVILA: Viljareal pobedio Almeriju, remi Đirone i Osasune

ŠPANIJA

Fudbaleri Viljareala pobedili su večeras u Valensiji ekipu Almerije sa 2:1, u utakmici 11. kola španske Primere.Almerija je povela u 31. minutu pogotkom Gustava Melera, a izjednačenje Viljarealu donosi Aleks Baena u 56. minutu.

Baena je nakon gola podigao dres, kako bi pokazao poruku, a glavni sudija mu je zbog toga pokazao drugi žuti karton.

Dva minuta kasnije crveni karton na klupi za rezerve dobio je igrač Viljareala Manuel Morlanes.

Sva tri boda Viljareal osvaja posle gola Nikolasa Džeksona u četvrtom minutu nadoknade.

Viljareal je na sedmom mestu sa 18 bodova, dok je Almerija 14. sa 10 bodova.

U narednom kolu Viljareal gostuje Atletik Bilbau, a Almerija dočekuje Seltu.

Đirona i Osasuna su odigrali nerešeno 1:1.

Gosti iz Pamplone do vodjstva dolaze u 37. minutu preko Kikea Barhe, da bi u prvom minutu nadoknade prvog dela izjednačio David Lopes.

Srpski fudbaler Darko Brašanac igrao je za goste od 64. minuta.

Osasuna je na osmom mestu Primere sa 17 bodova, a Djirona je 17. sa devet bodova.

U sledećem kolu Osasuna dočekuje Valjadolid, dok Djirona gostuje Real Madridu.