VALJAK ZARIBAO NA AZURNOJ OBALI! Prvi poraz Petrića na klupi Partizana, crno-beli reševaju sudbinu u poslednjem kolu

LIGA KONFERENCIje

Partizan je ostao bez bodova na gostovanju Nici u 5. kolu Lige konferencija. Crno-beli su odigrali slabo u većem delu utakmice i zasluženo su poraženi sa 2:1 (1:0).

Nije bilo previše pozitivnih stvari u igri srpskog kluba. Posledica ovog poraza je sledeća - u poslednjem kolu Partizan će, verovatno, morati da osvoji boda protiv Slovackog na domaćem terenu.

Pošto je meč Slovacko - Keln prekinut (nastavak u petak u 13 časova), još uvek nemamo sve jasne kalkulacije. Jedino je izvesno da crno-bele vodi dalje svaki trijumf, kao i svaki nerešen rezultat...

Ko zna u kom bi pravcu otišao meč da su crno-beli iskoristili jednu od dve velike šanse na početku meča. Rikardo i Menig su promašili, ali zato Pepe nije. Doveo je svoj tim u vođstvo, koje kao da je uticalo da srpski tim potpuno stane.

Nica je bila bolji rival sve do sredine drugog poluvremena kada se Rikardo iskupio za promašaj. Odbijenu loptu dočekao je napadač srpskog kluba na pravom mestu i plasirao je gol rivala.

Ipak, samo tri minuta kasnije smušenu reakciju odbrane Partizana i doneo domaćem timu pobedu.

Previše individualnih grešaka za jedan jak evropski meč. Defanziva nije bila na nivou, koncentracije je bila problem za nekoliko fudbalera Partizana.

Šteta što je u 90. minutu bio ofsajd kod jednog napada našeg tima, jer je posle toga načinjen očigledan penal.

Ovo je, ujedno, bio i prvi poraz Gordana Petrića na klupi Partizana (meč u Kupu kada su crno-beli ispali, zvanično se vodi kao remi).

1 / 6 Foto: Profimedia

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice: Nica - Partizan 2:1 (1:0)

90. minut - Zanimljivo, prvi žuti karton na meču tek sada. Crno-beli imaju još 4 minuta da nešto urade.

77. minut - Gol! NIca vodi 2:1. Kratko je trajalo slavlje Partizana. Strelac - Lemina. Prevario je vezista domaćina Živkovića, a posle tog udarca lopta pogodila Belića i prevarila Popovića.

74. minut - GOOL! 1:1 - RIKARDO, PARTIZAN JE IZJEDNAČIO! Sjajno se snašao golgeter crno-belih i odbijenu loptu negde sa penaltika plasirao u levi donji ugao golmana Bulke.

70. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Umesto Dijabatea i Meniga u igri su Terzić i Lutovac.

Nica

65. minut - Domaćin želi drugim pogotkom da prelomi meč, Partizan nema rešenja za agresivnu igru francuskog kluba

60. minut - Petrić prinuđen da menja umesto Traorea u igri je Pavlović

56. minut - Partizan nikako ne uspeva da ugrozi gol domaćina. Nica mnogo opasnija. Šutirao je Bard, Popović brani.

51. minut - Nica pritiska u ovim momentima, Partizan pokušava da uspostavi ravnotežu na terenu.

47. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nica je imala dobru priliku na početku drugog poluvremena, ali srećom, lopta je otišla malo pored gola Popovića.

Nica

Kraj prvog poluvremena na Azurnoj obali. Partizan je promašio dve odlične šanse, a Nica je od svoje dve prilike, jednu pretvorila u pogodak.

37. minut - Nova velika šansa za Nicu. Crno-beli su potpuno pali. Srećom, Popović je skratio ugao Laportu i odbranio zicer.

29. minut - Gol! Nica vodi 1:0. Pepe je kaznio očajnu reakciju odbrane Partizana i pogodio šutem sa 12-13 metara gol nemoćnog Popovića.

26. minut - Nica ima veći posed, a Partizan stvar šanse. To je rezime dosada viđenog na Azurnoj obali.

19. minut - Nova velika šansa za Partizan! Natho je dodao Menigu koji je šutirao sa 20 metara, ali lopta je otišla malo pored gola.

17. minut - Šteta! Velika šansa za Rikarda! Napadač crno-beli izašao je iskosa pred gol rivala, ali je Bukla sjajno odbranio šut Rikarda.

Nica

15. minut - Nica ima trenutno ima više loptu u posebnu, ali ne stvara nikakve šanse za gol.

12. minut - Traore je šutirao sa 25 metara, ali jako slabo, lopte je otišla daleko od gola.

9. minut - Nica sada preuzima inicijativu, ali nije stvorila nijednu šansu. Svak

5. minut - Domaći dodaju gas, gledamo dinamičan meč. Brzo se igra.

Bakljada navijača Nice:

Nica

3. minut - Ofanzivno je počeo meč srpski klub. Dijabate je glavna opasnost po gol domaćina.

1. minut - Počeo je meč u Nici.

18.30 - Kurir se nalazi na licu mesta. Evo atmosfere sa zagrevanja:

00:09

Atmosfera pred utakmicu Nica - Partizan

Partizan
Partizan, Nica

17.20 - Izuzetno ofanzivan Partizan gledaćemo večeras na Azurnoj obali. Petrić se odlučio za Meniga i Rikarda u stranih 11.

Fudbaleri Partizana trijumfom u Nici mogu kolo pre kraja grupne faze Lige konferencije da obezbede evropsko proleće.

Crno-beli kao lideri grupe D dolaze na Azurnu obalu u goste ekipi koja je trenutno 12. u prvenstvu Francuske.

SASTAVI

Nica - Partizan 18.45 (RTS 1, Arena premijum 1)

Nica. Stadion: Alijanc rivijera. Kapacitet: 36.178. Sudija: Ištvan Vad (Mađarska).

Nica (4-3-3): Bulka - Atal, Dante, Rozario, Bard - Lemina, Tiram, Budaui - Pepe, Laborde, Brahimi. Trener: Lusijen Favr.

Partizan (4-2-3-1): Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Traore, Fejsa - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo. Trener: Gordan Petrić.

Trener Partizana Gordan Petrić neće moći da računa na povređene igrače Patrika Andradea i Aleksandra Filipovića, koji su ostali u Beogradu. Svi drugi su spremni i zdravi.

Dva tima igrala su u Beogradu 1:1, a iskusni Ljubomir Fejsa nada se najboljem na gostovanju.

- Nikad nije lako igrati evropske utakmice. Znamo da je Nica kvalitetna, ali došli smo da pružimo maksimum. Znamo šta nam je činiti da bismo ostvarili pozitivan rezultat. Svaka utakmica je priča za sebe, tako i oni gledaju za nas - rekao je Ljubomir Fejsa i dodao:

- Znamo da su tamo dobri igrači. Ne znam kako će Francuzi igrati, ali je bitnije kako ćemo mi da se pokažemo. Igramo u klubu gde nikad nisi rasterećen, uvek postoji obaveza, zato nema opuštanja.

Partizan bi u Francuskoj trebalo da ima veliku podršku svojih navijača. Najavljen je dolazak određene grupe simpatizera iz Beograda, ali će daleko više pristalica crno-belih boja na tribinama stadiona Alijanc rivijera biti iz Evrope. Posebno iz svih delova Francuske, te Španije, Malte i Italije, gde ima mnogo naših gastarbajtera.