SAD JE POTPUNO JASNO ŠTA JE POTREBNO PARTIZANU U POSLEDNJEM KOLU: Keln pobedio Slovacko i tako pomogao srpskom klubu!

LIGA KONFERENCIJA

Keln je pobedio Slovacko u Češkoj rezultatom 1:0, u meču 5. kola Konferencijske lige, te tako ostavio Čehe bez šanse za prolaz.

Strelac gola za tim iz Nemačke bio je rezervista Ondrej Duda, iz penala u 82. minutu. Prethodno Florijan Kajnc nije uspeo realizuje još jedan penal za goste u 51. minutu.

Nakon osvojena 3 boda, Keln se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova i u poslednjem kolu mora savladati Nicu na svom terenu kako bi završio na nekom od prva dva mesta.

Partizan

Slovacko je ostalo na četiri boda, te će tako grupnu fazu završiti sigurno na poslednjem mestu. To znači da će igrači češkog predstavnika u Beograd doputovati bez rezultatskog imperativa.

Partizan i Nica se nalaze na vrhu tabele sa po osam bodova.

Rikardo

Jasno je da crno-beli sa jednim bodom u poslednjem kolu prolaze dalje, ali u tom slučaju će zauzeti drugo mesto i plasman u plej-of sa nekim od trećeplasiranih iz Lige Evrope.

Čak i poraz Partizana od Slovackog donosi prolaz crno-belima pod uslovom da Keln ne pobedi Nicu.

Pobeda nad Slovackim uz nerešen rezultat Kelna i Nice ili pobedu Kelna, donosi Partizanu prvo mesto i plasman u 1/8 finala Konferencijske lige.