FLAMENGO PRVAK JUŽNE AMERIKE: Gabrijel Barbosa srušio Atletiko Paranense u finalu Kopa Libertadores

Fudbaleri Flamenga postali su klupski prvaci Južne Amerike pošto su u finalu Kopa Libertadoresa savladali Atletiko Paranense rezultatom 1:0.

To je treća titula kontinentalnog prvaka u istoriji Flamega.

Kao i pre tri godine, i ovoga puta najzaslužniji za pobedu u finalu bio je Gabrijel Barbosa koji je postigao jedini pogodak na meču.

Flamengo je terensku inicijativu uspeo da iskoristi tek nakon isključenja Pedra Enrikea, pa je nekoliko minuta kasnije, duboko u nadoknadi vremena prvog poluvremena, i poveo golom Barbose posle centaršuta Evertona Ribeira.

Drugo poluvreme bilo je klasično "skrivanje lopte" u režiji pulena Dorivala Žuniora koji su sa igračem više dosta lako uspevali u toj nameri, te su se ponovo popeli na krov Južne Amerike nakon što su pre godinu dana poraženi u brazilskom finalu od Palmeirasa.

Luis Felipe Skolari nije uspeo da se po treći put u trenerskoj karijeri okiti titulom prvaka Južne Amerike.