PARTIZAN SPREMAN ZA SLOVACKO: Crno-beli rutinski savladali Lalatovićev Radnički! Sledi meč sezone za proleće u Evropi

17. kolo

Fudbaleri Partizana savladali su u utakmici 17. kola Super lige Srbije Radnički iz Niša rezultatom 4:0 (2:0).

Strelci za tim Gordana Petrića bili su Andrija Pavlović u 7. minutu, Rikardo Gomeš u 15. i 55. minutu i Samed Baždar u 84. minutu.

Crno-beli su ovom pobedom se vratili na drugo mesto i sada imaju 37 bodova. Radnički je ostao na 11. poziciji sa 16 bodova.

Partizan je sa izmešanom postavom stigao gotovo rutinski do pobede protiv oslabljenog niškog tima. Od starta su crno-beli krenuli u ofanzivu, a već u 3. minutu je Samir Baždar pogodio stativu.

Do vođstva Partizan je stigao u 7. minutu. Gaku je napravio veliki kiks, u pokušaju da vrati loptu do saigrača nije poslao dovoljno jaku loptu, pa je Andrija Pavlović stigao do nje i sa ivice šesnaesterca matirao golmana Rosića.

Partizan je napadao u talasima, pa je već u 15. minutu stekao dva gola prednosti. Povratnik u tim Danilo Pantić je izveo korner, a najsnalažljiviji u petercu je bio Rikardo Gomeš.

Treći gol je remek-delo Rikarda Gomeša. Razmenio je dupli pas sa Pantićem, ušao u šesnaesterac i snažno opalio po lopti, pa Rosiću nije preostalo ništa nego da je izvadi iz mreže.

Na 4:0 rezultat je postavio Samed Baždar. Od početka je 18-godišnji fudbaler Partizana bio inspirisan, a do gola je stigao sjajnim šutem po zemlji sa desetak metara. Sjajno mu je asistirao Bibars Natho.

Partizan će u narednom kolu u derbiju gostovati TSC u Bačkoj Topoli. Radnički će dočekati Kolubaru.

Pre toga crno-bele očekuje meč jeseni protiv Slovackog u poslednjem kolu Lige konferencija. Partizanu ima sve u svojim rukama, remi ili pobeda ga vodi u evropsko proleće. U nekim kombinacijama čak i poraz.

PARTIZAN - RADNIČKI NIŠ 4:0 (2:0)

2. POLUVREME

85. minut - Poslednja izmena u Partizanu

Umesto kapitena Slobodana Uroševića u igri je Zlatan Šehović.

84. minut - GOOOL! Baždar krunisao sjajnu igru

Sjajnu igru je krunisao Samed Baždar, 18-godišnji fudbaler Partizana. Dobio je upotrebljivu loptu od Natha i iz prve šutirao sa 10-tak metara. Rosić ništa nije mogao da uradi.

80. minut - Peta izmena u Radničkom

Izašao je Saša Jovanović, ušao Branislav Tomić.

75. minut - Žuti karton za Belića

Kristijan Belić je zbog opasnog starta zapisan u beležnicu sudije Minakovića.

72. minut - Nova izmena u Partizanu

Seriju promena nastavio je Partizan, umesto Marka Živkovića u igri je nešto ofanzivniji Aleksandar Lutovac.

71. minut - Izmena u Radničkom

Umesto Nikole Štulića i Marka Đurišića u igri su Stefan Mihajlović i Filip Frei.

67. minut - Trostruka izmena u Partizanu

Izlate Danilo Pantić, Rikardo Gomeš i Traore. Ulaze Nikola Terzić, Fusein Dijabate i Bibars Natho.

59. minut - Dvostruka izmena u Radničkom

Umesto Ajdara i Petrova u igru ulaze Dimić i Cvetković.

57. minut - Mesarović je pogodio stativu

Mogao je Radnički da smanji, Mesarović je šutirao iskosa sa leve strane, ali je pogodio stativu.

55. minut - GOOOL! Rikardo postiže drugi pogodak

Sjajna akcija Rikarda, odigrao je dupli pas sa Pantićem, stigao do ivice šesnaesterca, a onda sjajnim šutem matirao Rosića.

49. minut - Saničaninu žuti karton, Mesarović je šutirao sa ivice šesnaesterca

Saničanin je nesmotreno startovao i oborio Štulića. Za to je "požuteo". Mesarović je izveo slobodan udarac, ali je pogodio samo živi zid.

46. minut - Baždar je propustio veliku priliku

Kao i na početku prvog poluvremena, tako je i sada Baždar bio u prilicu. Prvi put je pogodio stativu, a sada je Rosić odbranio.

Nema promena u sastavima timova na startu drugog poluvremena.

Partizan, Radnički Niš

1. POLUVREME

44. minut - Žuti karton za Đurišića

Drugi žuti karton za fudbalere Radničkog, ovog puta je upisan Đurišić zbog prekršaja nad Pantićem.

40. minut - Baždar je oprobao šut

Mladi napadač Partizana je raspoložen za igru, ali nema sreće i da pogodi mrežu. Posle stative sada je šutirao ali je dobio samo korner. Posle kornera crno-beli su imali šansu za gol, ali se Radnički odbranio.

38. minut - Pavlović nije iskoristio novi kiks gostiju

Poigravali su se gosti u zoni gde ne smeju to da rade, Đurišić je izgubio loptu, ali Pavlović ovog puta nije uspeo da nađe put do mreže gostiju.

36. minut - Novi napad Nišlija

Ovog puta je Stajić šutirao, ali se ponovo isprečio Saničanin. Izbio je loptu u korner, a Nišlije nisu uspele ponovo da priprete.

35. minut - Dimić u šansi

Radnički je još jednom bio u kontri i imao je polušansu. Dimić je šutirao, ali je njegov šut izblokirao Saničanin.

32. minut - Rikardo promašio u kontri

Mogao je Rikardo da postigne svoj drugi pogodak na meču, vukao je kontru, potom i sam završio ali bez uspeha. Možda je bilo bolje da je uposlio usamljenog Baždara.

30. minut - Belić dobija aplauz

Odlično se vezni fudbaler Partizana oslobodio čuvara i šutirao sa velike udaljenosti, ali je Rosić na mestu.

27. minut - Prvi šut Nišlija u okvir gola

Stefan Cvetković je uputio odličan šut ka golu Partizana, međutim, Aleksandar Popović je odbranio.

22. minut - Prva velika prilika za goste

Radnički je bio u naletu, ali je Saničanin izblokirao opasan šut gostujućih fudbalera iz izgledne pozicije. Jovanović se oprobao.

20. minut - Milan Savić je dobio žuti karton

Kapiten Radničkog je zapisan u beležnicu zbog opasnog starta nad Belićem na sredini terena.

15. minut - GOOOL! Rikardo Gomeš duplirao vođstvo Partizana

Danilo Pantić je centrirao iz kornera, odbrana Radničkog je loše reagovala, a Rikardo Gomeš smestio loptu u mrežu.

7. minut - GOOOL! Partizan je poveo golom Andrije Pavlovića!

Prethodio je veliki kiks gostujuće odbrane, a Andrija Pavlović je postigao svoj drugi gol u dresu Partizana. Gaku je sa pozicije levog beka pokušao da vrati loptu, ali je to učinio nespretno i kratko, što je iskoristio Pavlović i lepo plasirao loptu sa 20-tak metara u ugao gola golmana Rosića.

3. minut - Baždar pogodio stativu

Mladi prvotimac Partizana je prvi put startovao. Ušao je do ivice šesnaesterca, uputio sjajan šut, ali je stativa sprečila vođstvo domaćeg tima.

Partizan u prvom poluvremenu napada ka severnoj strani, Nišlije, koje igraju u plavim dresovima, ka jugu.

PARTIZAN - RADNIČKI NIŠ

Stadion: Partizan

Sudija: Nenad Minaković, pomoćnici: Atila Harmat, Nikola Rijavec.

VAR: Milan Mitić

PARTIZAN: Popović - Žiković, Saničanin, Vujačić, Urošević - Belić, Traore - Baždar, Pantić - Pavlović, Rikardo. Trener: Gordan Petrić

RADNIČKI: Rosić - Stajić, Savić, Gaku - Mesarović, Đurišić, Jovanović, Dimić, Cvetković - Štulić. Trener: Nenad Lalatović

Sa jedne strane umorni Partizan posle obaveza u Evropi, sa druge strane oslabljeni niški Radnički.

Uprkos tome, na stadionu Partizana u Humskoj očekuje nas zanimljiv derbi 17. kola Super lige Srbije (19).

Domaći tim je tokom aktuelne sezone odigrao petnaest mečeva zabeleživši deset pobeda i četiri remija, uz jedan pretrpljeni poraz, pa je uoči ovog kola sa 34 boda na svom kontu zauzimao 2. mesto na tabeli. Crno-beli su u prethodnom kolu na svom terenu odigrali nerešeno sa ekipom Javora, a meč je završen rezultatom 3:3.

Gostujući tim je tokom aktuelne sezone odigrao šesnaest mečeva zabeleživši četiri pobede i četiri remija, uz osam pretrpljenih poraza, pa je uoči ovog kola sa 16 bodova na svom kontu zauzimao 11. mesto na tabeli. Nišlije su u prethodnom kolu na svom terenu poražene u duelu sa ekipom Crvene zvezde, a rezultat je bio 1:2.

Dva tima su tokom aktuelne sezone već odigrala jedan međusobni susret, na niškom stadionu ’’Čair’’. Utakmica je nakon mnogo uzbuđenja završena podelom bodova, a konačan rezultat bio je 3:3 (1:1). Strelci za niški tim bili su Bojan Mlađović, Stefan Dimić i Lazar Jovanović, dok su strelci za beogradski tim bili Bibars Natcho (penal), Slobodan Urošević i Rikardo Gomeš (penal).

U odnosu na taj meč, na klupi Radničkog je došlo do smene, a sada je na njoj Nenad Lalatović. Poznato je da trener Nišlija nije baš omiljen među pristalicama crno-belih boja, a itekako je umeo da napravi probleme Partizanu sa klubovima koje je vodio prethodnih sezona.