KAKVA DRAMA U LIGI ŠAMPIONA I ŠOKANTAN EPILOG: Potpuna LUDNICA u grupi D, Totenhem i Ajntraht nakon TRILERA do osmine finala!

Liga šampiona

Odigrane su utakmice 6.kola grune faze Lige šampiona u grupama A, C i D.

Najveća drama viđena je u grupi D gde su nakon pravih trilera plasman u osminu finala izborili Totenhem i Ajntraht.

Ajntraht je slavio u Lisabonu protiv Sportinga sa 2:1 nakon preokreta u drugom poluvremenu. Sporting je poveo golom Gomeša u 40, minutu, a preokret i pobedu Ajntrahtu doneli su Kamada u 62. sa penala i Kolo Muani u 73. minutu.

Totenhem je savladao Marsej takođe na gostovanju sa 2:1 isto posle preokreta u nastavku. Domaćin je poveo golom Mbemba u nadoknadi prvog poluvremena. Izjednačio je Lengle u 54., a pobedu i prvo mesto grupi Totenhemu je doneo Hojbjerg u petom minutu nadioknade vremena.

Na kraju Totenhem je prvi sa 10 bodova, koliko ima i drugoplasirani Ajntraht. Engleski klub je u prednosti zbog boljeg međusobnog skora.

Treći je Sporting sa 7 bodova i ide u Ligu Evrope, dok četvrtoplasirani Marsej sa 6 bodova završava sezonu u Evropi.

U grupi A fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Napoli sa 2:0, u meču poslednjeg, šestog kola Grupe A Lige šampiona.Strelci za Liverpul bili su Mohamed Salah u 85. i Darvin Nunjez u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

Obe ekipe su osvojile po 15 bodova, ali je zbog boljeg međusobnog skora Napoli na prvom mestu. Liverpul i Napoli su kao dve prvoplasirane ekipe u grupi izborili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Napoli je preko Lea Ostigarda stigao do gola u 54. minutu, ali je nakon intervencije iz VAR sobe sudija Tobijas Stiler zbog ofsajda poništio gol.

Liverpul je poveo u 85. minutu, Salah je dobro reagovao posle intervencije golmana Napolija, i uspeo vrhom kopačke da pošalje loptu preko gol linije.

Konačan rezultat postavio je Darvin Nunjez u osmom minutu sudijske nadoknade vremena.

U istoj grupi,Ajaks je u gostima pobedio Glazgov Rendžers sa 3:1.

Strelci za Ajaks bili su Stiven Bergius u četvrtom, Mohamed Kudus u 29. i Francisko Konseisao u 89. minutu.

Pogodak za Glazgov postigao je Džejms Tavernije iz penala u 86. minutu.

Ajaks je poveo u četvrtom minutu nakon kontra napada, odlične timske akcije i preciznog šuta sa ivice kaznenog prostora Stivena Bergiusa.

Prednost Ajaksa je duplirao Mohamed Kudus u 29. minutu. Oven Vijndal je uputio povratni pas u srce šesnaesterca, loptu je primio Kudus, šutirao sa sedam metara i pogodio desni ugao gola Ajaksa.

Rezultat je smanjio Tavernije u 86. minutu golom iz penala, nakon što je u kaznenom prostoru oboren Matondo.

Samo tri minuta kasnije Konseisao je postavio konačan rezultat, nakon asistencije srpskog reprezentativca Dušana Tadića.

Ajaks je sa šest bodova na trećem mestu, i takmičenje nastavlja u šesnaestini finala Lige Evropa. Renžers je završio evropsku sezonu na poslednjem mestu u grupi bez osvojenog boda.

U grupi C fudbaleri Bajerna pobedili su večeras na svom terenu u Minhenu Inter sa 2:0, u utakmici poslednjeg šestog kola Grupe C u Ligi šampiona i ostvarili šestu pobedu.Domaći su poveli golom koji je postigao Benžamen Pavar u 32. minutu, a konačan rezultat postavio je Erik Maksim Čupo Moting u 72. minutu.

Nemačka ekipa je sa svih šest pobeda i 18 bodova završila grupnu fazu i kao prva u grupi se plasirala u osminu finala.

Inter je drugi sa 10 bodova i takođe će igrati u Ligi šampiona na proleće, dok će Barselona, koja ima sedam bodova, takmičenje nastaviti u Ligi Evropa. Viktorija Plzenj je poslednja na tabeli bez bodova i završila je evropsko takmičenje ove sezone.

U drugoj utakmici u toj grupi Barselona je večeras kao gost u Češkoj pobedila Viktoriju Plzenj sa 4:2.

Barselona je povela u šestom minutu golom Markosa Alonsa, a prednost je udvostručio Feran Tores u 44. Strelac u češkom timu bio je Tomaš Hori iz jedanaesterca u 51. minutu, a dva gola prednosti Barseloni doneo je Tores svojim drugim golom na meču u 54. minutu.

Hori je ponovo bio strelac za Viktoriju u 63. minutu, a konačan rezultat postavio je Pablo Tore u 75. minutu.

Drugo poluvreme:

90 + 8- Liverpul u dubokoj nadoknadi postiže i drugi gol, Darvin Njunez je strelac

90+ 5 - Hojbjerg u dubokoj nadoknadi donosi pobedu Totenhemu i prvio mesto u grupi. Marsej je ovim golom pao četvrto mesto, a Sporting ide u Ligu Evrope

89. minut - Međutim ništa od toga odmah Ajaks uzvraća. Strelac je Konseisao na asistenciju Dušana Tadića 1:3

87. minut - Tavernije smanjuje sa penala u Glazgovu, Rendžers želi do prvog boda u Ligi šampiona 1:2

85. minut - Pao je konačno gol i u Liverpulu, Salah dovodi domaćina u vođstvo protiv Napolija

75. minut - Pablo Tore ponovo Barseloni vraća dva gola prednosti 2:4

73. minut - Kakav preokret u Lisabonu, Ajntraht vodi, Kolo Muani je strelac. Ajntraht je trenutno prvi u grupi, Totenhem drugi!

72. minut - Čupo Moting, duplira prednost Bajerna protiv Intera

63. minut - Ne predaje se Plzen, 2:3, strelac ponovo Čori

62. minut - Ajntraht je sa penala izjednačio u Lisabonu. Kamada je strelac. Sporting i sa ovim rezultatom ide u osminu finala

54. minut - Lengle donosi izjednačenje Totenhemu u Marseju, situacija se menja iz minuta u minut, Ovaj rezultat odgovara gostima.

54. minut - Barsa przo vraća dva gola prednosti, Feran Tores ponovo strelac

51. minut - Plzen je golom Čorija sa penala smanjio protiv Barselone 1:2

46. minut - Utakmice sun nastavljene

Prvo poluvreme:

45 +2 - Marsej je poveo protiv Totenhema, Mbemba je strelac, Totenhem u problemu ovim rezultatom Sporting i Marsej idu u osminu finala

44. minut - Feran Tores je duplirao prednost Barselone protiv Plzena

40. minut - Pao je pogodak u najneizvesnijoj grupi D. Sporting golom Artura Gomeša vodi protiv Ajntrahta i najbliži je osmini finala.

32. minut - Bajern vodi protiv Intera, Pavar je strelac.

29. minut - Ajaks je duplirao prednost protiv Rendžersa Kudus je strelac

25. minut - Zatišje na svim stadionima, nema golova.

7. minut - Markos Alonso dovodi Barselonu u vođstvo u Češkoj

4. minut - Prvi gol pao je u Glazgovu, Ajaks je poveo protiv Rendžersa golom Bergvajna

1. minut - Počele su utakmice na svih šest stadiona

Marsej

U utorak uveče završava se grupna faza Lige šampiona u grupama A, B, C, D.

U večernjem terminu na programu su utakmice u grupama A, C i D.

Najviše uzbuđenja očekuje se u grupi D, gde sve četiri ekipe imaju šansu za prolaz dalje.

U najboljoj poziciji se nalazi Totenhem, koji je na prvom mestu sa 8 bodova, ali gostuje Marseju koji ima 6. U drugom duelu Sporting dočekuje Frankfurt, a obe ekipe imaju po 7 bodova. Remi u ovom meču vodi Sporting dalje, isto kao i Totenhem protiv Marseja.

U ovoj grupi sigurno je da Totenhem ne može biti četvrti, tj. "Pevci" su osigurali minimalno Ligu evrope. Frankfurtu i Marseju neophodne su pobede kako bi prošli u osminu finala Lige evrope.

U slučaju da Marsej i Totehnem remiziraju, Marseju će biti neophodan poraz Sporting od Frankfurta za plasman na treću poziciju.

Totenhem

Derbi večeri igra se u Liverpulu, gde tim Jirgena Klopa dočekuje sjajni Napoli u grupi A. Biće to borba za prvo mesto u grupi, a Liverpul će pokušati da nadoknadi poraz od 4:1 iz Napulja. Za prvo mesto u grupi Liverpulu će biti potrebna pobeda od četiri gola razlike.

Ajaks u Glazgovu brani 4:0 iz Amsterdama, u borbi za treće mesto sa Rendžersima. Rendžersi bi morali da pobede Ajaks sa čak pet golova razlike za Ligu evrope, tako da je tim Dušana Tadića skoro pa siguran putnik u drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje.

Uoči poslednjeg kola Napoli je prvi sa maksimalnih 15 bodova, Liverpul ima 12, Ajaks 3, a Rendžers je bez bodova.

U grupi C sve je jasno. Bajern je prvi sa 15 bodova, Inter drugi sa, Barselona sa 4 boda ide u Ligu evrope, a Plzenj bez bodova je već ispao.

U poslednjem kolu Bajern dočekuje Inter, a Plzenj Barselonu.