AMERIKA IMA NOVOG ŠAMPIONA: NAJLUĐA završnica nekog finala poslednjih godina! U 128. minutu PAO GOL, a na penalima - ludilo! VIDEO

MLS

Los Anđeles FK pobedio je ekipu Filadelfije Union u finalu MLS lige, nakon uzbudljive penal završnice, rezultatom 3:3 (2:2, 3:0 u penal seriji).

Ekipa iz Los Anđelesa tako je došla do prve titule prvaka Sjedinjenih Američkih država u istoriji.

Ovogodišnje finale MLS-a predstavljalo je sasvim sigurno jednu od uzbudljivijih finalnih utakmica u poslednje vreme.

Los Anđeles je vodio u dva navrata golovima Akoste i Murilja, međutim gosti su se oba puta vraćali preko Gazdaga i Eliota, čiji je gol za 2:2 u 85. minut značio da će meć otići u produžetke.

A u produžecima se dogodila luda završnica.

Prvi produžetak protekao je mirno, bez većih uzbuđenja. A onda se početkom drugog produžetka, u 110. minutu dešava jedan od dva ključna trenutka završnice.

Golman Los Anđelesa Maksim Krepo istrčao je u nameri da zaustavi napadača Filadelfije Korija Burka, a zatim ga je pokupio protivničkog igrača van šesnaesterca za direktan crveni karton.

Zatim je usledio duži prekid, jer se Krepo teško povredio prilikom ovog starta.

Nakon što je Krepo napustio teren zbog isključenja i povrede, na gol Los Anđelesa stao je rezervni golman Džon MekKarti koji je branio na samo dve prvenstvene utakmice u sezoni.

Zbog ovog prekida meč se igrao 130. minuta.

U 124. minutu delovalo je da će Filadelfija da se vrati na istok sa trofejom. Eliot je postigao drugi gol na meču i doveo svoj tim u prvo vođstvo na utakmici.

Međutim, imao je Los Anđeles svog aduta - Gereta Bejla.

Iskusni Velšanin ušao je u igru u 97. minutu umesto kapitena Karlosa Vele i to se ispostavilo kao pun pogodak trenera Ćerundola.

Igrao se 128. minut kada je Bejl iskoristio centaršut Palasiosa i glavom pogodio mrežu golmana Filadelfije Andrea Blejka. Ovaj gol doveo je do usijanja na stadionu, a posebno jer se finale igralo u Los Anđelesu.

Na kraju se otišlo u penal završnicu, a tamo je apsolutni heroj bio rezervni golman Los Anđelesa MekKarti.

On je odbranio dva penala, a jedan je promašio Gazdag, tako da je Los Anđeles rezultatom 3:0 i bez primljenog gola sa penala osvojio trofej prvaka SAD-a. Igrači Filadelfije očigledno se nisu oporavili od primljenog gola u 128. minutu, a delovalo je na nekoliko minuta da im je trofej već u rukama.

Los Anđelesu je ovo prvi trofej prvaka države u istoriji, a Geret Bejl je još jednom pokazao kakav je igrač, pod uslovom da mu se igra fudbal.