ARSENAL ČUVA VRH TABELE I POSLE VELIKOG DERBIJA: Jedna greška u odbrani skupo koštala Čelsi!

PREMIJER LIGA

U velikom londonskom derbiju fudbaleri Arsenala kao gosti su pobedili Čelsi rezultatom 1:0 (0:0).

Strelac odlučujućeg gola za Tobdžije bio je Gabrijel u 63. minutu.

To je 11. trijumf za tim Mikela Arteta od starta sezone, čime su se vratili na prvo mesto tabele engleske Premijer lige sa dva boda više od Mančester sitija.

U prvom poluvremenu najbolji šansu za postizanje gola imao je Arsenal preko Bena Vajta u 11. minutu. Međutim, defanzivac gostujućeg tima je poslao loptu za malo kraj leve stative Mendijevog gola.

Sledeća velika prilika za Arsenal bila u 63. minutu, kada je Bukajo Saka izašao sam pred Mendija, ali je golman Čelsija odlično odbranio njegov šut. Već minut kasnije, Arsenal zasluženo stiže do odlučujuće prednosti.

Saka je centrirao u peterac iz kornera, defanzivci Čelsija su pogrešili i nisu uspeli da izbiju loptu, a Gabrijel je postavio nogu blizu gol linije i samo pospremio loptu u mrežu.

Čelsi je uspeo da zapreti u desetak minuta pred kraj regularnog dela utakmice, ali je Ben Vajt bio siguran u odbrambenim intervencijama.

Čelsi je imao dva opasna naleta u 81. i 82. minutu, ali je Ben Vajt odlično reagovao u obe situacije.

Prethodno je Edegor imao šansu da podeblja prednost Arsenala, ali nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

Arsenal je do kraja sačuvao prednost i zasluženo se vratio na vrh tabele Premijer lige.

Čelsiju sledi gostovanje Mančester Sitiju u Liga kupu, a Arsenal u istom takmičenju dočekuje Brajton.