ZVEZDA SA BRDA VIDI TITULU: Crveno-beli iskoristili VELIKI KIKS Partizana i savladali Čukarički za +10 na tabeli! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u gostima Čukarički sa 2:0, u zaostalom meču sedmog kola Super lige Srbije. Strelci za Zvezdu bili su Aleksandar Katai u 37. i Kings Kangva u 84. minutu.

Trener Zvezde Milojević je već u 14. minutu bio prinudjen da izvrši prvu izmenu. Aleksandar Pešić je zbog povrede morao da napusti teren, a umesto njega u igru je ušao Osman Bukari.

Zvezda je u 29. minutu imala dobru priliku za vodjstvo, ali je udarac Katai zaustavila prečka.

Osam minuta kasnije Katai je uspeo da zatrese mrežu Čukaričkog. Kanga je poslao dugu loptu, a Katai je glavom dobro reagovao i upisao se u listu strelaca.

Sve do 84. minuta nije bilo ozbiljnijih prilika, kada je Kings Kangva postigao gol, posle asistencije Mirka Ivanića i postavio konačan rezultat meča.

Zvezda je zabeležila 16 pobedu u prvenstvu i nalazi se na prvom mestu na tabeli sa 50 bodova, i ima 10 više od drugoplasiranog Partizana.

Čukarički je na četvrtoj poziciji sa 32 poena.

U narednom kolu, poslednjem pre pauzu zbog Svetskog prvenstva, Zvezda će za vikend gostovati Radniku, dok će Čukarički dočekati Mladost GAT.

1 / 7 Foto: Kurir

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

85. minut - GOL , 0:2, Kangva, sjajna akcija crveno-belih u tri poteza, pravovremen pas Ivanića kruniše je Kangva pogotkom sa peterca

81. minut - Ređaju se napadi Zvezde, Ivanić, pa Mitrović bili su u izglednim situacijama.

75. minut - Zvezda je ponovo preuzela inicijativu, crveno-beli žele drugim pogotkom da reše meč.

- Bakljada Delija na Banovom brdu, pravi vatromet.

Zvezda

66. minut - Umesto Bukarija u igri je Kangva. Zanimljivo da je Bukari zamenio Pešića u 11. minutu

62. minut- Mnogo prekida i nervoze na terenu.

57. minut - Dobar pokušaj Bukarija nakon solo prodora,zamalo pored gola

Zvezda

52. minut - Umalo tuča na terenu, došlo je do verbalnog, pa i do blažeg fizičkog sukoba između nekoliko fudbalera jedne i druge ekipe. Na kraju ništa ozbiljnije. Kovač i Kanga su dobili žute kartone.

49. minut - Čukarički je ušao angažovanije u drugi deo igre, domaćin više nema šta da čeka.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za minut.

43.minut - Šutirao je Gobeljić sa ivice šesnaesterca, preko gola.

40. minut - Nova velika šansa za Zvezdu, posle centaršuta Gobeljića, Mitrović glavom iz sjajne situacije zamalo neprecizan.

38. minut -GOL, 0:1, KATAI, centrirao je Kanga, a Katai glavom sa pet metara matirao Mićovića. Zvezda je krunisala veliku inicijativu.

33. minut - Ivanić u odličnoj prilici nakon centaršuta Bukarija, ali Mićović sjajno brani.

30. minut -Katai je šutirao sa penaltika iz gužve, lopta pogađa prečku.

27. minut - Šutirao je Bukari sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Mićovića

25. minut - Katai je šutirao iz slobodnog udarca i pogodio spoljni deo mreže.

23. minut - Igra se uglavnom na polovini Čukaričkog, Zvezda po bokovima pokušava da probije domaćina

18. minut - Prvi žuti karton dobija Bojan Kovačević zbog faula nad Kataijem

16. minut - Napadaju crveno-beli, ali domaćin se umešno brani.

11. minut - Pešić se povredio u ovoj šansi prilikom pada i morao je da napusti igru, zamenio ga je Bukari

10. minut- Kontra Zvezde nakon što se okliznuo igrač Čukaričkog, Pešić je izbio sam pred golmana Mićovića, uputio šut, ali ga je odlično izblokirao Kovačević

7. minut - Miran početak utakmice, Zvezda ima blagu inicijativu

2. minut - Prva šansa za Zvezdu, centrirao je Gobeljić sa desne strane, Katai pokušao glavom od zemlju ali nije bio precizan.

1. minut - Utakmica je počela

- Pre ove utakmice odigran je zaostali duel između Partizana i Spartaka koji su gosti potpuno neočekivano dobili rezultatom 1:0. Zvezda ima priliku da pobedom na Banovom brdu pobegne Partizanu na čak 10 bodova.

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Milunović, Pankov, Rodić - Kanga, Mijailović - Ivanić, Katai, Mitrović - Pešić

Čukarički: Mićović - Stevanović, Drezgić, Kovačević, Tošić - Sisoko, Kovač, Docić, Kovač, Ovusu - Badamosi

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Čukaričkom u zaostaloj utakmici 7. kola Superlige Srbije.

Nakon 17. odigranih utakmica Zvezda je prva sa 47 bodova, dok Čukarički zauzima četvrto mesto sa 32 poena

Svoja očekivanja pred meč izneo je šef stručnog štaba crveno-belih Miloš Milojević.

- Čukarički je u malom padu rezultata, ali ima dobar trend igre, kvalitetna su ekipa sa sjajnim igračim kadrom i posebnim talentom u ofanzivi. Imali su nesreću da ne ostvare povoljan rezultat na nekoliko utakmica, ali u pripremi meča im ukazujemo maksimalno poštovanje i spremamo se za susret, ne gledajući njihovu trenutnu formu - počeo je Milojević.

Miloš Milojević

Zdravstvena situacija u Crvenoj zvezdi nije bajna, ali veruje Milojević da će sve biti u redu pred meč.

- Imamo nekoliko igrača koji su imali problem sa stomačnim virusom, ali je situacija sve bolja. Imamo dan i po do početka utakmice i mislim da će sve da bude u redu sa igračima koji su imali problem.

Ciljevi u Crvenoj zvezdi su uvek najviši, čega je svestan i Milojević..

- Zadovoljan sam bodovnim saldom koji smo ostvarili u ligi, pogotovo ako se uzme u obzir da smo od 11 utakmica, svega tri imali kod kuće i osam na gostovanju, a to uopšte nije lako. Ako neko misli da jeste, onda se vara. Mislim da smo u mnogim utakmicama mogli da pružimo bolju igru, ali bilo je mečeva gde smo bili veoma dobri. Svesni smo toga, ali uvek sebi postavljamo najviše ciljeve, tako da, želimo da unapređujemo i rezultat, i igru, i igrače. Znamo gde smo i šta smo i dobro je što imamo trend rezultata, koji ćemo, nadam se, nastaviti protiv Čukaričkog - zaključio je Miloš Milojević.

Dušan Kerkez

Trener Čukaričkog Dušan Kerkez nada se pozitivnom ishodu protiv šampiona Srbije.

"Pred nama je zahtevna utakmica. Motivacija neće izostati, želimo da odigramo na visokom nivou", rekao je Kerkez, a preneo klub.

Kerkez je dodao i da želi da njegova ekipa "preseče negativni niz"u duelima protiv Zvezde.

"Tradicija je tu da se ruši. Crvena zvezda ima odličnu ekipu sa još boljim pojedincima, sa druge strane smatram da i mi imamo kvalitet da odigramo dobru utakmicu", izjavio je on.

On je rekao i da će se Čukarički "truditi da neutrališe individualni kvalitet Zvezde".

"Uvek volim da pokušamo da nametnemo neki naš plan, ali ne zavisi ni uvek od Čukaričkog. Moramo nekada i zatvoreno da igramo. Po meni moderan fudbal ne može uvek isto da se igra, samo visoki presing, otvoreno, mora nekada da se stane na loptu, da se ekipa odmori", izjavio je Kerkez.