REAL BACIO PETARDU USRED ENFILDA! Čudesan meč u Liverpulu u kome je domaćin vodio 2:0, a doživeo NAJBOLNIJI PORAZ u istoriji!

Liga šampiona

Odigrane su još dve utakmice osmine finala Liga šampiona.

Nestvaran meč gledali smo na "Enfildu" u reprizi prošlogodišnjeg finala, gde je Real nakon spektakularnog preokreta razbio Liverpul sa 5:2!

Nakon 14. minuta domaćin je vodio sa 2:0 i delovalo je da se Realu sprema potop.

I potop se dogodio, ali Liverpulu. Real je do poluvremena izjednačio, a u drugom poluvremenu sa još tri gola prosto uništio domaćina.

Pogotke za Liverpul postigli su Nunjez u 4. minutu i to spektakularno petom, a potom i Salah u 14. minutu.

Za Real dva gola postigao je Vinisius u 21. i 36 minutu, Militao u 48, Gomez je postigao autogol u 56. minutu, a peti pogodak za Real Karim Benzema u 68. minutu.

U drugoj utakmici Napoli je u Frankfurtu savladao Ajntraht sa 2:0

Golove su postigli Osimen u 40. i Lorenco u 65. minutu. Prethodno je Kvarsakela promašio penal u 35. minut, a Ajntraht je od 57. minuta igrao sa igračem manje zbog isključenja Kolo Muanija.

Revanš utakmice na programu su 15. marta

1 / 6 Foto: Paul Greenwood/Colorsport / Shutterstock Editorial / Profimedia

LIVERPUL - REAL MADRID 2:5

AJNTRAHT - NAPOLI 0:2

Liverpul: Alison, Arnold, Gomez, Van Dajk, Robertson, Fabinjo, Bajčetić, Henderson, Salah, Gakpo, Nunjez.

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Militao, Alaba, Ridiger, Modrić, Kamavinga, Valverde, Rodrigo, Vinisijus, Benzema

Ajntraht: Trap - Tuta, Jakić, Endika - Buta, Kamada, So, Maks - Lindstrom, Gece, Kolo Muani.

Napoli: Meret - Olivera, Kim, Rahmani, Di Lorenco - Zjelinski, Lobotka, Angisa - Kvaratshelija, Lozano, Osimen.

TOK MEČEVA:

Drugo poluvreme:

- Završena su utakmice u Frankfurtu i Liverpulu. Napoli ima veliku prednost pred revanš 2:0, a Real je prosto uništio " redse" na Enfildu u spektakularnom meču.

68. minut - GOOL, 2:5, Benzema! Kontra Reala i fantastična egzekucija Benzeme

65. minut - GOOL, 0:2, Lorenco! Napoli brzo koristi igrača više, lep pogodak gostiju, šut u dalji ugao nemoćnog golmana Trapa

Napoli

57. minut - Ajntraht ostaje sa igračem manje neoprezan start Rahmana Kolo Muanija

56. minut - GOOL, 2:4, autogol šutirao je Benzema, lopta zakačila Gomeza prevarila Alisona i završila u mreži.

55. minut - Na drugoj utakmici u Frankfurtu Napoli stvara prilike i promašuje

48. minut - GOOL, 2:3, Militao, nestvaran preokret Reala. Nakon centaršuta Modrića, glavom pogađa mrežu Alisona

46. minut - Nastavljene su utakmice u Liverpulu i Frankfurtu

Real Madrid

Prvo poluvreme:

- Završena su prva poluvremena obe utakmice. Fantastičan meč u Liverpulu

45. minut - Kakva šansa za Real i neverovatna reakcija Alisona koji brani zicer Rodriga

40. minut - GOOL 0:1, Napoli je poveo u Frankfurtu, Osimen je strelac

36. minut - GOOL 2:2 na Enfildu, Vinisius! Brazilac koristi katastrofalnu grešku Alisona, potpuno lud meč

35. minut- Neverovatno šta je promašio Napoli, najpre stativa, a nakon faula dosuđen je penal za goste. Udarac Kvaraskele zaustavio je Trap

Napoli

31. minut- Umalo izjednačenje na Enfildu, još jedan sjajan šut Vinisiusa i još bolja odbrana Alisona

- Na drugoj utakmici u Frankfurtu posle pola sata igre još uvek nema golova

27. minut - Prinudna izmena u Realu, unesto povređenog Alabe u igri je Načo

24. minut - Neverovatna prilika za Liverpul, Salah i Darvin Njunez nisu uspeli da uguraju loptu u gol

Liverpul

21. minut . GOOL, 2:1, Vinisius! Real se vraća sjajan udarac Brazilca sa penaltika, Alison nemoćan!

14. minut - GOOL 2:0, Salah! Kakva greška Kurtoe. Karvahal mu je vratio loptu Belgijanac se spetljao, a Salah koristi poklon

OOL, 2:0, Salah! Kakve greška Kurtoe, Karvahal mu je vratio loptu golman Reala se spetljao , a Salah rutinski iskoristio poklon.

12. minut - Kakva šansa za Liverpul, Salah je bio u prodoru i iz odlične situacije šutirao zamalo pored stative Kurtoe

5. minut - GOOL, 1:0, Kakva magija na Enfildu i pogodak petom Darvina Njuneza na asistenciju Trenta Aleksandra Arnolda

Liverpul

1. minut - Počele su utakmice u Liverpulu i Frankfurtu

Liverpul

U utorak uveče nastavlja se osmina finala Lige šampiona.

Prava poslastica i repriza finala prošlogodišnje LŠ očekuje nas u Liverpulu gde domaćin dočekuje zvaničnog prvaka Evrope Real Madrid.

Liverpul želi osvetu za poraz u finalu od "kraljevskog kluba" sa 1:0, a menadžer "redsa" Jirgen Klop raduje se ovom dvomeču.

"Znam da smo igrali protiv Reala u nekoliko finala, ali nije tako često da se naša dva kluba sastaju u dvomeču, tako da sada možemo da se radujemo što će se to desiti", rekao je Klop.

Karlo Anćeloti, Jirgen Klop

Liverpul i Real su odigrali devet mečeva u evropskim takmičenjima. Real je pobedio na pet utakmica, tri puta je slavio Liverpul, a jedan meč je završen bez pobednika.

"Znamo i da je Real rekorder Lige šampiona, ali ni naš učinak nije tako loš. Povrh svega, znamo da imamo 'Enfild' i svi znaju šta to znači", istakao je nemački stručnjak.

I jedni i drugi lako su prošli grupnu fazu sa Real kao prvi u grupi sa 13 bodova ispred Lajpciga, a Liverpul kao drugi sa 15 bodova iza Napolija zbog lošijeg međusobnog susreta.

Napoli

U drugom meču u Frankfurtu Ajntraht osvajač Lige Evrope prošle sezone dočekuje Napoli koji ima fenomenalnu sezonu i favorit je u ovom dvomeču.

Napoli je ubedljiv lider italijanskog prvenstva a grupnu fazu završio je na prvom mestu sa 15 bodova ispred Liverpula.

Ajntraht je bio drugi u svojoj grupi iza Totenhema sa 10 bodova.