CRNI PARTIZAN! ŠERIF IH ODUČIO OD FUDBALA USRED HUMSKE: Crno-beli poniženi i izbačeni iz Evrope! VIDEO

liga konferencija

Fudbaleri Partizana poraženi su od Šerifa u revanš meču šesnaestine finala Lige konferencija rezultatom 1:3 (1:2). Crno-beli su tako potpuno neočekivano eliminisani iz ovog takmičenja nakon pobede u prvom meču u Moldaviji (1:0).

Početak meča nije nagovestio ovakav epilog. Partizan je poveo golom Meniga u 14. minutu i tako duplirao prednost iz prvog meča.

A, onda je usledio potpuni preokret.

Najpre je Saničanin potpuno nepotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu, a Badolo sa penala u 21. minutu poravnava rezultat.

A onda potpuni šok i dva gola Diopa iz daljine, najpre u 45. a potom i 48 minutu.

Partizan je do kraja meča jalovo napadao, ali promene rezultata nije bilo. Očajno je izgledala igra crno-belih! Izmene koje je pravio Gordan Petrić nisu donosile ništa.

Šerif se tako ukupnim rezultatom 3:2 plasirao u osminu finala Lige konferencija. Partizan se propisno obrukao i sigurno slede teški dani u Humskoj.

1 / 11 Foto: Starsport

PARTIZAN - ŠERIF 1:3 (1:2)

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta.

87. minut - Gosti čuvaju rezultat i koriste svaku priliku da "ukradu" vreme.

83. minut - Dvostruka izmena u Partizanu umesto Meniga i Beliča u igri su Jović i Pavlović.

Partizan

78. minut - Baždar je bio sjajnoj prilici nakon asistencije Rikarda, ali Koval krajnjim naporom brani ovaj udarac. Potom je pokušao i Urošević ali pored gola.

73. minut - Pokušao je Urošević, samo korner za Partizan

69. minut- Umesto Pantića u igri je Traore

67. minut - Menig najopasniji kod Partizana još jedan dobar prodor i pokušaj asistencije za Dijabatea, ali gosti otklanjaju opasnost.

60. minut - Baždar menja Fejsu ofanzivna izmena Petrića

Partizan

57. minut - Partizan pojačava ritam nakon kontre opasnost pred golom Šerifa, defanzivci gostiju izbacuju loptu.

53. minut - Partizan pokušava da se oporavi od šoka i polako preuzima inicijativu

48. minut - GOL, 1:3, ponovo Diop! Neverovatno šta se dešava Partizanu, gosti postižu i treći pogodak. Opet je šutirao Diop sa ivice šesnaesterca ovaj put u bliži ugao uz samu stativu, Popović ništa nije mogao

46. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

Prvo poluvreme:

45+1 - GOL 1:2, Diop! Brza kontra gostiju Diop sa ivice šesnaesterca udarcem u dalji ugao matira nemoćnog Popovića!

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za 3 minuta

42. minutu - Mnogo prekida u ovim momentima

- Utakmici na stadionu u Humskoj prisustvuje 10.256 gledalaca

36. minut - Dobra kontra Partizana, centrirao je Menig, ali ispred Rikarda, Radeljić je otklonio opasnost

33. minut - Ponovo je opao ritam utakmice u Humskoj

27. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobija ga kapiten Šerifa Radeljić

21. minut - GOL 1:1, Badolo! Saničanin je neoprezno i potpuno nepotrebno igrao rukom u svom šesnaestercu. Nakon VAR intervencije dosuđen je penal za Šerif. Badolo ne greši

14. minut - GOOOL, 1:0, MENIG! Pogrešili su igrači Šerifa na sredini terena, Rikarda sjajno uposlio Meniga koji rutinski vara Kovala.

11. minut - Šerif se stabilizovao posle žestokog starta Partizana i umirio ritam igre

7. minut - Mnogo bolji Partizan na startu utakmice, ređaju se opasne situacije pred golom gostiju

Partizan

4. minut- Sjajna kontra Partizana, Menig je povukao loptu, uposlio Rikarda koji je zaobišao istrčalog Kovala, plasirao loptu u mrežu, ali je defanzivac gostiju fantastičnom reakcijom izvadio loptu iz mreže

1. minut - Utakmica je počela

Partizan

- Uoči meča navijači Partizana održali su protest zahtevajući ostavke rukovodstva kluba

Partizan (4-2-3-1): Popović - Filipović, Marković, Saničanin, Urošević - Fejsa, Belić - Dijabate, Pantić, Menig - Rikardo.

Klupa: Lukač, Ilić, Traore, Šehović, Kolorado, Baždar, Živković, Pavlović, Jevremović, Stjepanović, Jović, Petković

Trener: Gordan Petrić.

Šerif (4-3-3): Koval - Zuhuri, Kiki, Radeljić, Kpoza - Badola, Kjabu, Diop - Atijemven, Akanbi, Tapsoba

Klupa: Seleadnik, Paščenko, Garananga, Mumuni, Gliga, Diđinari, Ignjatov, Kovali, Renan Gedeš

Trener: Roberto Bordin.

Sudija: Andreas Ekberg (Švedska).

Fudbaleri Partizana dočekuju Šerif u revanš utakmici osmine finala Lige konferencija.

Partizan je u prvom meču u Kišinjevu pre sedam dana slavio rezultatom 1:0 i crno-beli imaju lepu priliku da pred svojom publikom overe plasman u narednu rundu.

Trener Partizana Gordan Petrić kadrovskih problema, pošto su Fejsa i Natho imali temperaturu, Vujačić je isključen u prvom meču, a Andrade povređen.

"Biće zahtevna utakmica. Šerif ima brze i jake igrače. Dosta ljudi gleda ovaj meč kao rešavanje problema, ja ne! Ponekad osećam da smo mašina za pravljenje novca, a mi bi trebalo da rasteretimo momke, da ne razmišljaju hoće li Partizan dobiti ovo ili ono. Samo da igraju ", rekao je Petrić i potom nastavio:

"Mi imamo jedan rezultat gde možemo da se opredelimo da li ćemo stajati nisko, u sredini ili visoko, što nije slučaj sa Šerifom, oni će morati da rizikuju. Ono što moramo je da budemo pametni i koncentrisani tokom cele utakmice", istakao je on.