MANČESTER JUNAJTED IZBACIO BARSELONU, TADIĆ ISPAO: Roma, Juventus, Sevilja Sporting i Bajer Leverkuzen u osmini finala LE

LIGA EVROPE

Fudbaleri Mančester junajteda plasirali su se večeras u osminu finala Lige Evropa, pošto su večeras na svom terenu u revanš meču pobedili Barselona sa 2:1.

Rezultat prve utakmice u Barseloni bio je 2:2.

Strelci za Mančester junajted u večerašnjem duelu bili su Fred u 47. i Antoni u 73. minutu.

Gol za Barselonu postigao je Robert Levandovski iz penala u 18. minutu.

Roma je na svom terenu savladala Salcburg sa 2:0, i ukupnim rezultatom 2:1 se plasirala u dalje takmičenje.

Strelci za Romu bili su Andrea Beloti u 33. i Paulo Dibala u 40. minutu.

Union Berlin

Plasman dalje obezbedio je i Union Berlin, pobedivši na svom terenu Ajaks sa 3:1, za koji nastupa srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Prvi meč u Amsterdamu je završen bez pogodaka.

Strelci za Union Berlin bili su Robert Knohe iz penala u 20, Josip Juranović u 44. i Danilo Doeki u 50. minutu.

Gol za Ajaks postigao je Mohamed Kudus u 47. minutu.

Juventus

Fudbaleri Juventusa plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su u revanš meču u gostima pobedili Nant sa 3:0.U prvom meču u Torinu rezultat je bio 1:1.

Trostruki strelac za Juventus na večerašnjem meču bio je Anhel Di Marija u petom, iz penala u 20. i 78. minutu.

Plasman u osminu finala obezbedila je i Sevilja, eliminisavši PSV ukupnim rezultatom 3:2. U prvom meču Sevilja je pobedila sa 3:0, pa je i pored večerašnjeg poraza u gostima od 2:0 izborila plasman dalje.

Strelci za PSV bili su Luk De Jong u 77. i Fabio Silva u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Sporting je ubedljivo večeras u gostima pobedio Mitjilend sa 4:0, i ukupnim rezultatom 5:1 se plasirao u osminu finala.

Strelci za Sporting na večerašnjem meču bili su Sebastijan Koates u 21, Pedro Gonsalves u 50. i 77. i Stefan Gartenman autogol u 87. minutu

Bajer Leverkuzen

Fudbaleri Bajer Leverkuzena plasirali su se u osminu finala Lige Evropa, pošto su posle boljeg izvođenja penala eliminisali Monako.Monako je slavio u Leverkuzenu sa 3:2 u prvom meču, da bi istim rezultatom Bajer pobedio u večerašnjem susretu, i plasman dalje se odlučivao posle penala.

Strelci za Bajer u večerašnjem meču bili su Florian Vic u 13, Egzekija Palasios u 21 i Amine Adli u 58. minutu.

Golove za Monako su postigli Visan Ben Jeder iz penala u 19. i Brel Embolo u 84. minutu.

Precizni u penal seriji za Bajer bili su Azmun, Amiri, Tapsoba, Šik i Diabi, dok su strelci za Monako bili Embolo, Voland i Disasi.