ČUDESNI GUDURIĆ UTIŠAO KRCATU ARENU I UDALJIO PARTIZAN OD TOP 8: Fenerbahče pobedio Partizan posle neviđene drame!

evroliga

Partizan je poražen od Fenerbačea sa 97:94 u meču 25. kola Evrolige. Crno-beli su tako značajno umanjili šanse za plasman u top 8.

A, moglo je da bude i drugačije. Vodio je Partizan u finišu trećeg kvartala pet poena razlike (62:57), ali je onda na scenu stupio Marko Gudurić.

Gudurić je šutirao trojke impresivnih 4/5!

Srpski reprezentativac ubacio je tri vezane trojke i doneo svom timu potpuni preokret. I to nije sve. U odbrani je Gudurić bio fantastičan.

Nije Partizan nikako uspevao da podigne nivo agresivnosti u odbrani. Čak pet putu su primili koš uz prekršaj! To je nedopustivno na nivom nivou košarke.

Na kraju broj primljenih poena dovoljno govori. Ne može se u Evroligi do pobede, ako se primi gotovo 100 poena.

1 / 14 Foto: Nenad Kostić

Marko Gudurić je ubacio 25 poena, a pratio ga je Pjer sa 21 poenom. Sa druge strane Panter je postigao 25 poena, Egzum je dodao 17, a Madar i Lesor po 15 poena.

Dodaćemo da je atmosfera u Areni bila fantastična, domaći tim imao je podršku više od 18.000 navijača.

Posle ovog poraza Partizan ima skor od 13 trijumfa i 12 neuspeha. To ga stavlja u jako tešku situaciju u bici za plasmanom među osam najboljih timova u Evropi.

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj utakmice. Pobeda Fenerbahčea.

40. minut, 94:97 - Marko Gudurić pogađa dva bacanja. Egzum daje dva poena uz zvuk sirene.

Vilbekin je promašio, ali lopta je za Fenerbahče. Do kraja je samo 8 sekundi.

40. minut, 92:95 - DRAMA U ARENI! Egzum pogađa za dva. Do kraja meča ostale su 33 sekunde.

Partizan, Fenerbahče

39. minut, 90:95 - Polovično precizan Dejvisa sa penala. Obradović uzima tajm-aut na 01.10 do kraja meča.

39. minut - Šteta... Madar je promašio za potpuni povratak Partizana. Lesor potom pravi faul, pa gosti imaju dva bacanja.

39. minut, 90:94 - Pogodio je Vilbekin, a potom i Egzum sa penala. Drama u finišu meča.

38. minut, 86:92 - Gudurić treći put pogađa - 2+1. Čudesna noć za Marka Gudurića.

38. minut, 86:89 - Egzum pogađa za dva.

38. minut, 84:89 - Lesor je pogodio za dva, a Panter je potom napravio petu ličnu grešku.

Tajm-aut za Partizan, 03.48 do kraja četvrtog kvartala

37. minut, 82:88 - Kakav meč za Gudurića. Pogađa ponovo uz faul.

36. minut, 82:85 - Panter! Drugi put postiže četiri poena u jednom napadu! Trojka uz faul. Ukupno: 25 poena za sjajnog kapitena domaćeg tima.

35. minut, 78:84 - Gudurić, nova trojka! Marko šutira 5/5 van linije 6,75.

34. minut, 78:81 - Gudurić igra neverovatno. Nova njegova trojka.

33. minut, 78:78 - Neverovatna trojka Pantera preko ruke rivala, ali Vilbekin takođe pogađa na isti način.

32. minut, 75:74 - Panter pogađa 2+1, a klupa Fenera dobija i tehničku. Tako da je Panter ubacio četiri poena.

32. minut, 71:74 - Nova trojka Pjera. Ubacio je već 18 poena.

31. minut, 71:71 - Lesor zakucava, ali Vilbekin pogađa trojku za izjednačenje.

Kraj 3/4, Partizan vodi 69:68. Poveli su crno-beli pet razlike, ali se Fener brzo vratio u igru, pre svega zbog sjajnog Gudurića. Čeka nas drama u poslednjih 10 minuta.

30. minut 69:68 - Gudurić vezuje pet poena. Srpski reprezentativac igra sjajno u ovim momentima. Guduriću uz zatim poništena dva poena, posle čelendža Obradovića (rampa Lesora je bila na vreme).

28. minut , 66:63 - Prvi poeni za Avramovića večeras.

27. minut, 64:63 - Nova trojka Pjera. Lesor promašuje zicer...

26. minut, 64:60 - Dešon Pjer igra veoma dobro. Pogađa trojku, a zatim Panter ubacuje dva "penala".

25. minut, 62:57 - Sjajno igra Partizan u drugom poluvremenu. Panter pogađa 2+1.

23. minut, 55:52 - Preko ruke od tablu! Tako je izgledao šut Egzuma koji je doneo Partizanu plus tri.

21. minut, 50:50 - Čeka nas paklenih 20 minuta. Baš velika borba u Areni.

Poluvreme - 46:47. Partizan je gubio 10 razlike, ali je odlična igra u finišu prvog poluvremena vratila crno-bele u "život". Odbrana je veliki problem. Madar igra meč karijere ubacio je već 15 poena, ali problem su tri lične greške koje ima.

1 / 13 Foto: Nenad Kostić

20. minut, 46:47 - Lesor pogađa dva bacanja, a Motli uzvraća.

20. minut, 44:45 - Vilbekin sa jedne, a Lesor sa druge precizni.

19. minut, 42:43 - Panter pogađa i za dva. Već mnogo bolje deluje pogled na semafor za navijače Partizana.

18. minut, 40:42 - Kevin Panter pogađa trojku za potpuni povratak domaćina.

17. minut, 37:42 - Napad je odličan i tu nema greške. Ako crno-beli podignu odbranu na viši nivo imaće čemu da se nadaju.

PROBLEM - Madar je dobio treću ličnu grešku.

16. minut, 33:42 - Madar pogađa uz faul. Već je na 15 poena! Na drugoj strani istom merom uzvraća Gudurić.

15. minut, 30:37 - Madar, trojka! Ubedljivo najbolji igrač Partizana večeras u Areni.

14. minut, 27:37 - Ovo nikako nije dobro. Fener lagano dolazi do poena. Ubacili su već 37 poena za nešto više od 13 minuta.

12. minut, 25:30 - Odbrana je veliki problem. Pjer je nezaustavljiv, ubacio je devet poena. Obradović je morao da uzme minut odmora.

11. minut, 25:25 - Smailagić sa jedni, a Gudurić sa druge pogađaju trojke.

II ČETVRTINA

Kraj prve četvrtine - 22:22. Partizan je odličan u napadu, ali je veliki problem u odbrani čuvanje Motlija koji dominira pod obručima.

9. minut, 22:22 - Napadi su bolji deo u igri oba tima. Ledej i Egzum su vezali šest poena za crno-bele.

7. minut, 16:17 - Na drugoj strani Motli nastavlja da dominira protiv Lesora. Ubacio je deset poena.

6. minut, 16:11 - Madar je na čak devet poena!

5. minut, 14:11 - Motli je problem za Partizan. Dominira pod obručima za sada.

4. minut, 12:5 - Sjajni Papapetru vezuje pet poena.

3. minut, 7:3 - Nik Kalates pogađa svoj prvi šut van linije 6,75. Uzvratio je istom merom Madar.

2. minut, 4:0 - Jan Madar je postigao prve poene na meču. A, zatim i Lesor.

1. minut - Kalates promašuje dva slobodna bacanja u prvom napadu svog tima.

Minut ćutanja pred početak meča za sve žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji.

Košarkaši Partizana večeras u dvorani "Štark Arena" (21.00) igraju važnu utakmicu Evrolige, a protivnik će im u Beogradu biti Fenerbahče.

Pogledajte kako izgleda atmosfera pre početak utakmice:

1 / 10 Foto: Nenad Kostić

Sve ulaznice su odavno rasporedate, tako da će atmosfera na meču sigurno biti za pamćenje.

Crno-beli su proteklog vikenda ostali bez trofeja u Kupu Radivoja Koraća, ali trener Željko Obradović smatra da poraz od Crvene zvezde u polufinalu, posle neverovatnog preokreta, neće uticati na volju i želju njegovih igrača u sudaru sa turskim klubom.

Marko Gudurić

- Rekao sam igračima da kada se neko takmičenje završi, nema više razmišljanja o tome. Bez obzira, da li je pobeda, ili poraz. Imamo još takmičenja na koja treba da se fokusiramo. Nastavljamo sa Evroligom gde nam u goste stiže Fenerbahče - rekao je Željko Obradović.

Iako Fener ima pobedu više od Partizana, ukupno 14, crno-beli su u seriji trijumfa kada je u pitanju Evroliga. Prvi meč u Istanbulu završen je slavljen Partizana.

- Oni su u prilično neobičnoj situaciji, jer su već neko vreme bez utakmica zbog svega što se desilo, nažalost. Vratili su im se neki igrači. Lepa je i vest da je Nemanja Bjelica počeo da trenira sa ekipom. Igraju sa tri visoka igrača i onda ima dosta promena u odbrani. Mogu da igraju i sa niskom postavom i onda da traže rešenja u šutu za tri poena. Sve to znamo i probali smo da se pripremimo kao prvi put kada smo igrali sa njima - jasan je Obradović.