ZVEZDA SREĆNO DO POBEDE NAD PARTIZANOM: Tuče, koškanja i prekidi obeležili loš 169. večiti derbi! VIDEO

Fudbalski spektakl

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 169. prvenstvenom večitom derbiju rezultatom 1:0 (1:0).

Crvena zvezda je posle ove utakmice stekla 16 bodova prednosti. Crveno-beli imaju 66 bodova, a Partizan na drugom mestu 50.

Jedini gol na meču 24. kola Super lige Srbije postigao je Aleks Vigo u 5. minutu. Argentinac je centrirao sa desne strane, Slobodan Urošević je zakačio loptu glavom i prevario svog golmana Aleksandra Popovića.

Do kraja utakmice više smo gledali prekide, nego fudbal. Česta koškanja igrača, pa i tuča na kraju utakmice, uz navijačka iživljavanja sa bakljadama, bili su korolit ove utakmice.

Partizan je imao devet udaraca ka golu Zvezde, od toga šest u okvir gola. Crvena zvezda je šest puta šutirala ka golu rivala, od toga tri puta u okvir gola, ali je neverovatno da u drugom poluvremenu nisu uputili nijedan šut.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:0 (1:0)

(Vigo 5)

1 / 51 Foto: Stefan Stojanović

2. POLUVREME

90-10. minut - Mijailović upisan u beležnicu

Oštar start Mijailovića na sredini terena koštao ga je žutog kartona.

90+6. minut - Traore oprobao šut

Pokušao je defanzivac Partizana sa 25 metar iskosa sa desne strane, ali ništa od toga.

Crvena zvezda nije uputila nijedan šut u okvir gola u drugom poluvremenu.

90+1. minut - Rikardo isključen zbog udaranja Erakovića

Sudija Živković je dodelio crveni karton napadaču Partizana zbog udaranja Erakovića. Eraković je dobio žuti karton zbog oštrog starta, a opomenu je zaradio i Baždar.

Večiti derbi, Partizan, Crvena zvezda, Rikardo Gomeš, Strahinja Eraković

90. minut - Utakmica produžena za čak 11 minuta

To dovoljno govori koliko je prekida bilo tokom drugog poluvremena.

90. minut - Novi prekid, tuča igrača

Derbi koji su definitivno obeležili prekidi! Došlo je do novih koškanja igrača i to posle starta Erakovića.

87. minut - Milunovića menja Mijatović

Milunović nije puno proveo na terenu. Zbog povrede izlazi iz igre, ulazi Mijatović.

84. minut - Novi prekid

Sada se Nemanja Milunović našao na travi! Prekid traje već nekoliko minuta

84. minut - Velika prilika za Partizan

RIkardo je šutirao sa desetak metara, Borjan sjajno odbranio.

82. minut - Rikardo blokiran

Novi nalet Partizana, Rikardo je ušao u kazneni prostor, šutirao ali je izblokiran.

81. minut - Rikardo slabo glavom

Dijabate je prošao po desnoj strani, Rikardo glavom zahvatio centaršut, ali slabo za Borjana.

76. minut - Urošević šutirao, Borjan odbranio

Kapiten Partizana se oprobao posle prekida, šutirao glavom, ali je golman Zvezde na mestu.

75. minut - Milunović menja Kataija

Nova izmena u Zvezdi, defanzivac Milunović menja ofanzivnog Kataija.

75. minut - Jović umesto Meniga

Izmena napadača u Partizanu, umesto Meniga ulazi Jović.

75. minut - Belić mora van terena, umesto njega Traore

Kristijan Belić zbog povrede nije mogao da nastavi utakmicu. Umesto njega u igri je Traore

73. minut - Pešić zaradio žuti karton

Napadač Crvene zvezde dobio je žuti karton zbog nepropisnog starta na Beliću. Pešić je skočio i telom udario Belića u glavu.

72. minut - Strašan sudar Belića i Pešića

Novi prekid. Na sredini terena su se sudarili Belić i Pešić. Katai je pritrčao i okrenuo Belića koji je ostao nepomično da leži. Pešić je dobio žuti karton.

71. minut - Menig izborio korner za Partizan

Rastrčao se Menig, izborio je korner. Natho je izveo korner, ali ništa od opasnosti po gol Zvezde.

70. minut - Nesigurna intervencija Popovića

Fudbaleri Zvezde su centrirali sa desne strane, a Popović je nesigurno intervenisao pa je lopta završila u korneru. Ništa od prilike za Zvezdu.

69. minut - Opasna kontra Partizana

Partizan je izveo opasnu kontru, Rikardo je centrirao, Menig naleteo na nju i sa 15-tak metara uputio šut kraj gola.

68. minut - Dva žuta kartona za igrače Partizana

Pešić je oboren u visini šesnaesterca Partizana. Marković je dobio žuti karton zbog starta, a Urošević zbog prigovora. Fudbaleri Partizana su ukazivali da je Pešić laktom udario Markovića.

66. minut - Sjajan šut Uroševića i još bolja odbrana Borjana

Probudio se Partizan u napadu, Urošević je šutirao iskosa sa leve strane, lopta je išla pod prečku, ali je Borjan intervenisao i izbacio u korner.

65. minut - Baždar menja Kolorada, Živković Filipovića

Izmena u Partizanu, umesto defanzivnog Kolorada u igri je napadač Samed Baždar.

Takođe, promena na desnom beku, umesto Filipovića ulazi Živković.

64. minut - Kangva menja Mitrovića

Izmena u Zvezdi, defanzivac Kangva menja krilnog napadača Mitrovića.

64. minut - Kolorado šutira, Borjan brani

Partizan konačno pokazuje neku želju u napadu. Kolorado je šutirao sa 20-tak metara, ali Borjan brani.

60. minut - Menig bez udarca na gol

Napadač Partizana je stigao na ivicu šesnaesterca, međutim nije uputio šut.

60. minut - Žuti karton za Belića

Defanzivac Partizana je zaradio žuti karton zbog starta sa leđa.

59. minut - Filipovićev šut blokiran

Bek Partizana je ušao u šesnaesterac, ali je njegov šut blokiran.

53. minut - Prekid trajao dobrih pet minuta

Prekid zbog bakljade grobara je trajao pet minuta.

Do sada je bilo 27 faulova na derbiju. U proseku na svaka dva minuta. Utakmica je prekidana do sada u sedam navrata, što zbog koškanja igrača, što zbog navijača, što zbog povreda.

52. minut - Novi prekid

Ponovo prekid derbija, ovog puta zbog bakljade navijača Partizana. Grobari su "zapalili" južnu tribinu, a dobar deo baklji je završio blizu gola Borjana. Sudija Živković je zbog gustog dima prekinuo meč na kratko.

Grobari, Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi, 169. večiti derbi

50. minut - Mitrović u šesnaestercu Partizana

Krilni napadač Zvezde je ušao u kazneni prostor, ali nije uspeo da uputi šut.

46. minut - Prilika za Pešića

Napadač Crvene zvezde se iznenada našao sam ispred Popovića, ali je golman crno-belih odbranio.

Nema izmena u poluvremenu.

Crvena zvezda ima veći posed lopte (57-43 odsto), ima i tri šuta na gol naspram jednog Partizana.

1. POLUVREME

45. + 4. minut - Nova akcija Zvezde

Vigo je prošao po desnoj strani, centrirao ali je ovog puta odbrana Partizana bila na mestu.

45. minut - Četiri minuta produžetka

Sudija Živković je produžio prvo poluvreme za neuobičajena četiri minuta. No, nije pogrešio jer je derbi u nekoliko navrata bio prekidan.

44. minut - Novi prekid

Novi prekid 169. derbija. Pomoć se ukazuje Mitroviću, koji se žali na povredu ramena.

42. minut - Opasan nalet Partizana

Crno-beli su bili u opsasnom naletu, Dijabate je dodao do Natha koji je centrirao sa desetak metara ka Rikardu. Došlo je do sudara Rikarda i Dragovića, a sudija Živković je dosudio faul u napadu.

39. minut - Borjan se žali na udarac

Borjan je ostao da leži posle kontakta sa Rikardom. Golman Crvene zvezde se požalio da je udaren, a prekid je trajao minut i po. Došlo je do koškanja fudbalera dva tima, pre svih Borjana, Erakovića i Dragovića sa jedne, Rikarda i Natha sa druge strane.

Večiti derbi, 169. večiti derbi, Crvena zvezda, Partizan

35. minut - Bukari napravio prekršaj u visini kaznenog prostora

Bukari je srušio Dijabatea i stvorio Partizanu priliku za gol. Međutim, ništa od toga, centaršut je otišao daleko od gola Zvezde.

34. minut - Drugi korner za Zvezdu

Partizan se malo otvorio, što je Zvezda iskoristila, ali nije iskoristila priliku.

32. minut - Popović odbranio volej Kataija

Sjajna prilika za Zvezdu, Katai je zahvatio volej sa 7-8 metara, ali je Popović dobro reagovao. Ponovo je odbrana Partizana ispala u ovoj situaciji.

26. minut - Koškanje na terenu

Od starta naelektrisani večiti rivali. Ovog puta su se pokoškali Katai i Natho. Zvezda je dobila korner, ali Kanga nije mogao da ga izvede jer su navijači Partizana ubacivali kod korner zastavice razne predmete. Potom su igrači oba tima došli do korner linije gde je došlo do koškanja.

23. minut - Katai u ozbiljnoj prilici

Bukari je lepo uslužio Kataija, ovaj se našao sam ispred šesnaesterca Partizana, šutirao ali visoko preko gola.

20. minut - Rodić je prvi zapisani igrač

Bek Crvene zvezde Milan Rodić dobio je žuti karton. Rodić je s leđa udario Dijabatea, pa mu je sudija Živković pokazao karton.

16. minut - Sudar glavama

Nezgodna situacija na centru, sudarili su se glavama u skoku Katai i Belić. Posle ukazane pomoći nastavili su utakmicu. Belić ima čalmu oko glave.

10. minut - Pokušao je Katai

Katai je oprobao šut sa ivice šesnaesterca, lopta ide kraj gola.

9. minut - Rikardo u šesnaestercu Zvezde

Rikardo se našao u prilici za šut sa oko desetak metara, ali je blokiran.

8. minut - Mitrović loše centrirao

Novi opasan nalet Zvezde, Mitrović je lako po levoj strani ušao u šesnaesterac, ali je loše centrirao.

7. minut - Natho je oprobao šut

Prva konkretna akcija Partizana, šutirao je Izraelac sa oko 25 metara, Borjan brani.

5. minut - GOOOL!

Crvena zvezda vodi golom Aleksa Viga! Prošao je Bukari, vratio loptu Vigu, koji je centrirao, a Urošević glavom skrenuo loptu i prevario golmana Popovića.

3. minut - Prvi nalet Crvene zvezde

Centaršut Rodića odlazi daleko preko gola.

1. minut - Počeo je 169. prvenstveni večiti derbi

Partizan je krenuo sa centra. Crno-beli napadaju ka severnoj strani, a crveno-beli ka južnoj.

Na stadionu "Rajko Mitić" okupilo se oko 30.000 gledalaca.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN

STADION: Rajko Mitić, KAPACITET: 51155

SUDIJA: Aleksandar Živković

POMOĆNICI: Dragan Bogićević, Bojan Banović

ČETVRTI SUDIJA: Stanko Ostraćanin

VAR: Momčilo Marković

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Vigo, Eraković, Dragović, Rodić - Kanga, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Pešić. Trener: Miloš Milojević.

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović - Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Belić, Kolorado - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo. Trener: Igor Duljaj.

Bakljada Delija ispred stadiona

00:25

Bakljada delija ispred stadiona

Sat vremena pre početka slabo popunjen stadion

00:13

Slabo popunjen stadion pred 169. večiti derbi

Kula Beograd, Partizan, Crvena zvezda, večiti derbi, Marakana, Rajko Mitić, delije, grobari

Kula Beograd u bojama večitih rivala

Navijačka sačekuša na Novom Beogradu

Navijači pristižu na 169. večiti derbi

00:08

Fudbaleri Partizana stigli su na stadion "Rajko Mitić"

Partizan, autobus, večiti derbi

Košarkaš Partizana Aleksa Avramović dao hit odgovor na pitanje o derbiju

Hoće li biti penala na derbiju?

Nestvaran pad kvote na Crvenu zvezdu

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana od 19 sati na stadionu "Rajko Mitić" 263. put u istoriji će ukrstiti koplja.

Crveno-beli i crno-beli će u okviru 24. kola Super lige Srbije odigrati 169. večiti derbi.

Iako ovaj susret neće imati preteranu važnost po pitanju plasmana na tabeli, ipak će, kao i svaki prehodni derbi, biti stvar časti i prestiža.

Tim Miloša Milojevića ima 13 bodova prednosti u odnosu na najvećeg rivala, i praktično je nadomak osvajanja nove titule. Svakako, ta titula bi imala gorak ukus ukoliko se ne savlada Partizan.

– Ne bi bio neuspeh za Zvezdu da ne pobedi derbi, ali bi ostao gorak ukus. Želimo da dobijemo. Pričamo od trenutka kad sam došao da 26. maja budemo prvi, dobro idemo ka cilju, poslednjih godina smo razmazili javnost, dosta pobeđujemo, ali to je dobra navika. Nadam se da ćemo je zadržati. Da li je bod opcija? Italijani kažu da kad imaš evro u džepu nemoj da ga izgubiš. Dobro je ako možeš da zaradiš. Bude li nerešeno, nikom ništa, ali nam nije motiv da uzmemo bod na domaćem terenu. To je možda moja falinka, međutim, ne volim kalkulacije. Ne možemo ni da igramo na kontru protiv Parizana na našem terenu. To nije opcija, niti je u DNK zvezdaša. Mi smo predvodnici srpskog fudbala, to nam nije reper. Nego neke druge utakmice. Ne smemo mi da igramo reaktivan fudbal – rekao je trener Crvene zvezde.

Partizan na stadion "Rajko Mitić" stiže u delikatnom trenutku. Crno-beli su ostali bez trenera Gordana Petrića posle niza neuspeha, a ne samo da su gotovo ostali bez šanse za prvo mesto, nego im se ljulja i drugo mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Da li će šok terapija i debi Igora Duljaja na klupi pomoći, ostaje da se vidi.

– Nekad šok terapija deluje, nekad ne. Daleko od toga da idemo da podignemo belu zastavu. Dolazimo da pokažemo šta znamo, jer je Partizan u nekoliko utakmica pokazao da i te kako može da bude igra kvalitetan fudbal, kao i da fizički parira rivalima kao što je Keln. Nadam se povoljnom rezultatu i dobroj igri – rekao je trener Partizana.

Statistika je na strani Crvene zvezde. Crveno-beli u zbiru svih utakmica vode sa 112:81, uz 69 nerešenih ishoda. Gol-razlika je 394:336.

Kada su u pitanju samo prvenstveni dueli, crveno-beli su slavili na 66 utakmica, a crno-beli na 47, uz 55 remija. Gol razlika je 232:198.

Partizan ne zna za pobedu u derbiju u poslednjih osam utakmica. Crno-beli su poslednji put slavili u junu 2020. godine u polufinalu Kupa kada su pobedili sa 1:0. U prvenstvenom meču Partizan je poslednji put slavio 2019. godine kada je na svom terenu slavio sa 2:0.

U poslednjih deset mečeva Zvezda je slavila tri puta, uz pet remija. Prošli 169. večiti derbi odigran na stadionu u Humskoj završen je remijem 1:1.

Crno-beli nisu slavili na stadionu "Rajko Mitić" u prvenstvu od 2017. godine, a poslednji put su pobedili 2019. godine u finalu kupa.