Rad razbio i BSK, goleada u Užicu

Superliga Srbije

Niški Radnički pred sedam hiljada ljudi pobedio Smederevo, Sloboda u goleadi bolja od OFK Beograda, Javor izgubio u Ivanjici, a Spartak u Novom Pazaru osvojio prvi bod

Četa trenera Marka Nikolića se ne šali. Fudbaleri Rada su i u petom kolu Superlige potvrdili da trenutno igraju možda i najlepši fudbal u Srbiji i na Banjici pobedili BSK Borču sa 3:0 (0:0).Uzbudljivo je bilo i u Nišu, gde je pogodak Dušana Kolarevića u 84. minutu susreta sa Smederevom doveo Čair, koji je posle devet godina bio poprište jedne superligaške utakmice, do tačke usijanja – 1:0 (0:0).Gledaoci su zadovoljni napustili i užički Begluk gde je Sloboda u više nego atraktivnom susretu sa OFK Beogradom slavila sa 4:3 (2:2). Tri boda je upisao i Donji Srem, koji je zahvaljujući trećem pogotku u sezoni Ognjena Damjanovića naneo Javoru drugi uzastopni poraz. Prvi u Ivanjici – 0:1 (0:0).

Pobednika nije bilo samo u Novom Pazaru gde je mladi reprezentativac Srbije Đorđe Despotović pogotkom u 79. minutu Spartaku doneo prvi bod u sezoni 1:1 (1:0).Najubedjiviji su, kao što rezultati kazuju, bili fudbaleri tima sa Banjice, koji su mogli do vrha da napune mrežu gostiju iz Borče o čemu svedoči i podatak da su imali 33 šuta na gol, 17 u okvir! Ipak, teško da će se promašene prilike dugo pamtiti s obzirom na tri gola u drugom poluvremenu.

Prvi je posle ubacivanja Gorana Čaušića iz kornera glavom postigao Slavko Perović, da bi samo dva minuta kasnije Predrag Luka slalom sa centra krunisao golom za 2:0. Konačan rezultat, koji je Rad barem privremeno izdigao na lidersku poziciju na tabeli, postavio je Milan Pršo na pas Slavka Perovića, pa su do sada neporaženi Građevinari upisali i treću pobedu.