VLAHOVIĆ JE HEROJ SRBIJE: Orlovi nakon USPAVANKE u finišu slomili Crnu Goru, SPEKTAKULARNA atmosfera u Podgorici! VIDEO

kvalifikacije za euro

Fudbaleri Srbije savladali su Crne Goru u Podgorici rezultatom 2:0 u utakmici 2.kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Oba gola postigao je Dušan Vlahović u finšu meča.

Najpre je u 78.minutu Tadić uposlio Mladenovića, ovaj zavrnuo za Vlahovića, koji rezantnim udarcem u dalji ugao matira Mijatovića.

Drugi gol Vlahović je postigao dubokoj nadoknadi vremena nakon kontre Srbije i odbitka.

Srbija

Utakmica koja je iščekivana sa velikom pažnjom potpuno je razočarala.

U Podgorici je tokom dana, a i na tribinama stadiona Pod Goricom viđen pravi spektakl, ali smo na terenu videli pravu uspavanku.

Pored gola najbolju priliku za Srbiju propustio je Mitrović u 29. minutu, a za domaćina Jovetić u 56.

U drugom meču Mađarska je ubedljivo savladala Bugarsku sa 3:0

Nakon dve odigrane utakmice Srbija je prva na tabeli sa 6 bodova, Crna Gora i Mađarska imaju po 3, s tim što Mađari imaju meč manje.

Bugarska i Litvanija su bez bodova.

Naredni meč Srbija igra 20. juna na gostovanju protiv Bugarske.

1 / 17 Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90+5. minut - GOOL 0:2, VLAHOVIĆ! Nakon kontre i odbitka lopta dolazi do srpskog golgetera koji je rutinski šalje u mrežu.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

89. minut - Umesto Tadića u igri je Eraković

Srbija

87. minut - Pokušao je Camaj, šutirao je iz šesnaesterca, šutira preko gola

85.minut - Izlazi i Mitrović u igri je Račić. Stojkovič pojačava vezni red

80.minut - Stojković pravi izmenu, umesto Grujića u igri je Lukić

78. minut - GOOOL, 0:1, VLAHOVIĆ! Tadić je uposlio Mladenovića, ovaj zavrnuo za Vlahovića, koji rezantnim udarcem u dalji ugao matira Mijatovića.

76. minut - Umesto povređenog Šćekića nekadašnjeg igrača Partizana u igri je Lončar

70. minut - Pokušao je Vlahović, ali spetljao u izglednoj situaciji.

67. minut - Savić je u poslednji čas reagovao ispred Vlahovića i sprečio vođstvo Srbije.

Srbija

64. minut - Živković je uneo živost po desnoj strani, pokušava da uposli Vlahovića i Mitrovića, ali defanzivni domaćih za sada odolevaju

61. minut - Srbija pokušava da nametne inicijativu, Crnogorci vrebaju iz kontre

58. minut - Živković je dobio žuti karton zbog prigovora.

56. minut - Najbolja prilika za Crnu Goru, nakon brze kontre šutirao je precizno Jovetić, ali Vanja sjajnom reakcijom sprečava siguran gol.

Srbija

52. minut - Pokušaj Marušića sa distance, preko gola

48. minut - Crna Gora je slično kao i u prvom poluvremenu vrlo ofanzivno ušala u nastavak meča.

- Selektor Srbije Dragan Stojković očigledno nezadovoljan igrom svoje ekipe, napravio je dvostruku izmenu u poluvremenu. Umesto Ilića i Đuričića u igri su Dušan Vlahović i Andrija Živković

46. minut - Utakmica je nastavljena

1 / 12 Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

- Na tribinama spektakl, na terenu uspavanka, u najkražem siže prvog poluvremena. Crna Gora je bolje ušla u meč, delovala opasnije ali bez pravih prilika. Sa druge strane Srbija vrlo jalova, jedinu parvu šansu imao je Aleksandar Mitrović, ali je šutirao pored gola.

Prvo poluvreme:

45. minut- Prvo poluvreme produženo je za dva minuta

41. minut - Prinudna izmena u Crnoj Gori umesto povređenog Tomaševića u igri je Šipčić.

Srbija

38. minut - Preuzela je Srbija inicijativu, ali nikako da prođe završni pas

34. minut - Crnogorci su izuzetno motivisani, bore za svaki pedalj terena

29. minut -Konačno dobra akcija Srbije, lopta dolazi do Mitrovića nakon asistencije Grujića, ovaj se okrenuo šutirao silovito, ali lopta prolazi pored leve stative golmana Mijatovića.

27. minut - Orlovi nemaju pravu ideju, domaćin za sada deluje opasnije.

Srbija

24. minut - Srbija pokušava da nametne svoj ritam, uspori ritam utakmice i kroz pas igru dođe do šanse za gol.

19. minut - Crna Gora pokuššava visokim presingom. Nisu se razumeli Vanja i Pavlović, pokušao je Savićević lobom, ali brani golman Srbije.

16. minut - Savić je izblokirao šut Grujića koji je završio na travi, ali se brzo oporavio

13. minut - Srbija polako preuzima inicijativu.

Srbija

10. minut - Dobar pokušaj Vujačića posle kornera, šutirao je glavom, lopta odlazi pored gola.

7. minut - Inicijativa Crne Gore na startu meča, bez pravih prilika za sada

3. minut - Prvi pokušaj domaćina, Krstović je šutirao, siguran Vanja Milinković-Savić

1. minut - Utakmica je počela

Crna Gora - Srbija 20.45

Podgorica. Stadion: Pod Goricom. Kapacitet: 17.000. Sudija: Klemen Turpin (Francuska). Pomoćnici: Nikola Dano i Tibodo Nijsen (Belgija).

Crna Gora (3-5-2): Mijatović - Tomašević, Vujačić, Savić- -Vešović Savićević, Šćekić, Haksabanović, Marušić - Jovetić, Krstović

Selektor: Miodrag Radulović.

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Đuričić, Ilić, Grujić, Mladenović - Tadić, S. Milinković-Savić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković.

- Potpuna ludnica u Podgorici u režiji srpskih navijača

- Srpski navijači okupili su se ispred hotela, pevaju Kosovo je Srbija, živela Kraljevina Srbija, Crna Gora i Srbija to je jedna familija.

Srbija

- Prava pomama za ulaznicama, morala je da reaguje i policija.

- U Podgorici nas očekuje pravi spektakl, karte su planule u rekordnom roku.

Prvi korak bio je uspešan, sad je vreme i za drugi. Fudbaleri Srbije sa tri boda na kontu večeras ulaze u meč 2. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, a protivnik u Podgorici je Crna Gora.

KVOTE

Srbija je dobila ulogu favorita, trijumf Orlova plaća 1,70, dok pobeda Crnogoraca vredi čak 5,80

Ovo je svakako ozbiljniji izazov za tim Dragana Stojkovića nego što su to bili Litvanci. Crnogorci su kvalitetniji rival, imaće žestoku podršku navijača, a Piksi neće moći da računa na jednog od najboljih - Filipa Kostića, koji je povredio tetivu na utakmici s Litvanijom u Beogradu i već je otišao u Torino na tretman.

Loša uvertira u režiji ljudi na društvenim mrežama:

To nikako ne umanjuje ambicije "orlova". Pre svega, treba odigrati dobar meč, a nova tri boda donela bi Srbiji lepu prednost u odnosu na konkurente. Međutim, biće teško doći do celog plena. Crna Gora u borbu ulazi osokoljena trijumfom u Bugarskoj.

TV PRENOS

Utakmicu iz Podgorice možete uživo pratiti na RTS i Areni premijum 1

Mladi štoper Strahinja Eraković dobio je priliku da bude starter u reprezentaciji, a kako je uradio zadatak, najbolje govore pohvale selektora.

- Veoma sam srećan zbog prvog starta u reprezentaciji Srbije. Ostvarili smo cilj osvajanjem tri boda i sada smo svi okrenuti utakmici u Podgorici, koja neće biti nimalo laka. Mislim da smo sva trojica odigrali veoma dobro pozadi, imali smo podršku i odličnu komunikaciju sa igračima veznog reda, a uspešne intervencije Vanje Milinković-Savića ulile su nam dodatno samopouzdanje. Za odbrambene fudbalere je od izuzetnog značaja kada znaju da i u slučaju greške mogu da se oslone na čuvara mreže svoje ekipe. Pohvale svakako prijaju, naročito kada dolaze od selektora i članova stručnog štaba. Na meni je da nastavim ovako i da se potrudim da i u nastavku kvalifikacija opravdam njihovo poverenje - rekao je Eraković.

ANALIZA TIMA CRNE GORE

Interesantno je da je gol za Crnu Goru u pobedi nad Bugarskom postigao Nikola Krstović, koji je igrao za Crvenu zvezdu i koga Eraković odlično poznaje.

- Nije bilo vremena za neku dublju analizu njihove utakmice. Video sam gol i drago mi je što se moj veliki prijatelj Nikola Krstović našao u ulozi junaka. Trese mreže u dresu svog kluba, sada je postigao prvenac i za reprezentaciju i svakako je jedan od igrača na koga moramo obratiti posebnu pažnju. Trudićemo se da ga neutrališemo i da mu ostavimo što manje prostora. Čitao sam juče na portalima da je stadion rasprodat, očekuje se paklena atmosfera, ali to je nešto na šta smo navikli i ne treba da nam predstavlja problem. U Crnu Goru smo došli po nova tri boda i želimo da ostanemo na čelu tabele i posle drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - optimista je mladi defanzivac.

Komšijski sudar proglašen je mečom visokog rizika, mere bezbednosti su podignute na najviši stepen, a karte su odavno rasprodate.