KOVAČIĆ HEROJ VATRENIH, CRVENA FURIJA PALA U GLAZGOVU: Škotska ŠOKIRALA Španiju, Hrvatska slavila u Turskoj!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Škotske pobedili su na svom terenu selekciju Španije sa 2:0, u meču drugog kola Grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Dvostruki strelac za Škotsku bio je Skot Mektominej u sedmom i 51. minutu.

U prvom kolu, Škotska je na svom terenu pobedila Norvešku sa 3:0, a Škotska je istim rezultatom kao domaćin savladala Kipar.

Ranije danas, u istoj grupi Gruzija i Norveška su odigrali nerešeno 1:1.

U sledećem kolu, Škotska će gostovati Norveškoj, dok će Španija gostovati Gruziji.

Škotska

U Grupi D Hrvatska je u gostima pobedila Tursku sa 2:0, golovima Matea Kovačića u 20. i četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

U istoj grupi, Vels je golom Kifera Mura u 41. minutu na svom terenu pobedio Letoniju sa 1:0.

Vels i Hrvatska su osvojili po četiri boda, Turska tri, a Jermenija i Letonija su bez osvojenog boda.

U sledećem kolu, Hrvatska će dočekati Letoniju, dok će Vels dočekati Jermeniju.

Kosovo i Andora su u Prištini odigrali nerešeno 1:1, u utakmici Grupe I, dok je u istoj grupi Švajcarska na svom terenu pobedila Izrael sa 3:0, a Rumunija je kao domaćin savladala Belorusiju sa 2:1.

Švajcarska i Rumunija imaju po šest bodova, Kosovo dva, Andora i Izrael po jedan, a Belorusija je bez osvojenog boda.