Preokret Juventusa u Đenovi, Basta strelac za Udineze

Preoket dana napravila je Bolonja koja je do 72. minuta gubili na OLimpiku od Rome sa 2:0, a na kraju slavila sa 3:2.

ĐENOVA - Fudbaleri Juventusa, Lacija i Napolija zadržali su stopostotan učinak u novom šampionatu Italije, pošto su danas u trećem kolu Serije A zabeležili nove pobede.

Juventus je nakon 0:1 na poluvremenu uspeo u nastavku da preokrene rezultat na gostovanju Đenovi i slavi sa 3:1, Lacio i Napoli su istim rezultatom, ali sa manje problema došli do bodova na gostovanju Kjevu, odnosno na svom terenu protiv Parme.

Od srpskih fudbalera u listu strelaca upisao se Dušan Basta, čiji je Udineze vodio 2:0 u Sijeni, ali na kraju osvojio samo bod, dok Željko Brkić nije bio na golu ekipe iz Udina zbog suspenzije.

Boško Janković je odigrao veoma dobro ceo meč za Đenovu protiv Juventusa, Adem Ljajić bio je starter u Fiorentini protiv Katanije i igrao je do 63. minuta kada je umesto njega ušao povratnik Luka Toni i posle samo dva minuta postigao gol.

Uroš Ćosić debitovao je za Peskaru, ali je njegov tim izgubio od Sampdorije sa 3:2. U ekipi iz Đenove Nenad Krstičić dobio je šansu od 52. minuta.

Rezultati i strelci trećeg kola Serije A:

Đenova - Juventus 1:3 (Imobile 18 - Đakerini 61, Vučinić 78. penal, Asamoa 84).

Napoli - Parma 3:1 (Kavani 3. penal, Pandev 39, Insinje 77 - Parolo 44).

Kjevo - Lacio 1:3 (Pelisije 82. penal - Hernanes 5, 74, Klose 38).

Fiorentina - Katanija 2:0 (Jovetić 43, Toni 65).

Roma - Bolonja 2:3 (Florenci 7, Lamela 16 - Đilardino 72, 90+1, Dijamanti 73).

Peskara - Sampdorija 2:3 (Celik 75, Kaprari 90 - Maksi Lopez 31, 76, Estigaribija 60).

Sijena - Udineze 2:2 (Kalajo 70, Ze Eduardo 82. penal - Basta 3, Di Natale 6).