HALAND NE STAJE: Norvežanin dvostruki strelac u pobedi Mančester sitija nad Lesterom! Stigao Salaha na večnoj listi

Premijer liga

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su večeras na svom terenu Lester sa 3:1, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Aktuelni prvaci Engleske poveli su u petom minutu, nakon što je sa ivice kaznenog prostora precizno šutirao Džon Stouns.

Glavni sudija Daren Ingland je u 12. minutu posle gledanja video snimka dosudio penal za domaći tim, a minut kasnije sa "bele tačke" gol postiže Erling Haland.

Norvežanin je svoj drugi gol na meču postigao u 25. minutu, pošto je iskoristio odlično dodavanje Kevina de Brujnea, posle kojeg je izašao sam pred golmana Danijela Iversena.

On je tako izjednačio rekord po broju golova u Premijer ligi, otkako se igra 38 utakmica. Haland sada ima 32 gola, koliko je postigao i fudbaler Liverpula Mohamed Salah u sezoni 2017/18.

Ukupni rekord Premijer lige i dalje drže Endi Kol i Alan Širer, koji su u sezonama 1993/94 i 1994/95. postigli po 34 gola.

Jedini gol za Lester na večerašnjoj utakmici postigao je bivši fudbaler Sitija Keleči Iheanačo u 75. minutu.

Siti posle šeste uzastopne pobede na drugom mestu Premijer lige ima 70 bodova, odnosno tri manje od vodećeg Arsenala. Lester posle četvrtog vezanog poraza zauzima pretposlednju 19. poziciju sa 25 bodova.

Sledeći meč Siti igra na svom terenu protiv Arsenala, a Lester dočekuje Vulverhempton.