REDSI ULAZE U FORMU: Pobeda Liverpula protiv Notingema, preokret Lestera u borbi za opstanak!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu ekipu Notingem Foresta sa 3:2, u utakmici 32. kola Premijer lige.

Liverpul je upisao 14. pobedu od početka šampionata i trenutno je šesti na tabeli sa 50 bodova, dok je Notingem na 16. poziciji sa 27 osvojenih bodova.

Posle prvog poluvremena bez golova, usledilo je uzbudljivo drugo poluvreme na Enfildu.

Sve je počelo u drugom minutu nastavka kada je Diogo Žota doveo "crvene" u vođstvo posle asistencije Fabinja. Četiri minuta kasnije, Notingem je izjednačio pogotkom Neka Vilijamsa, ali je Žota u 55. minutu doneo novu prednost domaćem timu.

Morgan Gibs-Vajt je u 67. minutu lepim golom iz voleja poravnao rezultat na 2:2, da bi za pobedu ekipe Jirgena Klopa pogodio Mohamed Salah u 70. minutu.

Fudbaleri Brentfoda i Aston Vile odigrali su nerešeno 1:1. Brentfod je poveo u 65. minutu golom Ajvana Tonija, a izjednačenje i bod Aston Vili doneo je Daglas Luiz u 87. minutu.

Aston Vila je šesta na tabeli Premijer lige sa 51. bodom, dok je Brentford deseti sa 44 boda.

Lester je na svom terenu posle preokreta pobedio Vulverhempton sa 2:1 i upisao važnu pobedu u borbi za opstanak.Vulvsi su poveli u 13. minutu golom Mateusa Kunje, izjednačio je Keleči Ihenačo sa penala u 36. minutu, da bi pobedu Lesteru doneo Timoti Kastanj u 75. minutu.

Lester je ovim trijumfom pobegao iz opasne zone i trenutno je 17. na tabeli sa 28 bodova, koliko ima i Everton koji je danas u gostima odigrao 0:0 sa Kristal Palasom.

Vulverhempton je 13. tim lige sa 34 boda, dok je Kristal Palas na poziciji iznad sa 37 bodova na svom kontu.