STRAŠNI GRAĐANI I MAGIČNI DE BRUJNE POKAZALI KLASU: Arsenal potpuno NEMOĆAN, Mančester siti GAZI ka novoj tituli! VIDEO

prenos

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Arsenal u velikom derbiju 33. kola Premijer lige rezultatom 4:1

Golove za Siti postigli su Kevin De Brujne u 7. i 53 minutu , Džon Stons u nadoknadi prvog poluvremena, a poslednji pogodak na utakmici postigao je Erling Haland u 94. minutu.

Počasni pogodak za Arsenal postigao je Rob Holding u 86. minutu

Građani su apsolutno nadigrali tobdžije i pokazali da su u ovom trenutku mnogo bolji tim.

Mogli su da pobede i ubedljivije ali se propisno ispromašivao najbolji strelac Erling Haland koji je promašio čak četiri kolosalne šanse.

Arsenal je i dalje prvi na tabeli 75 bodova iz 33 meča.

Mančester siti, ima dva manje 73, ali i dve utakmice manje.

Fudbaleri Sitija će u narednom kolu Premijer lige gostovati Fulamu, dok će će Arsenal dočekati Čelsi.

1 / 8 Foto: Javier Garcia / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90 + 4 minut - GOL 4:1, ERLING HALAND! Norvežanin konačno postiže gol za konačnih 4:1

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

86. minut - GOL , 3:1, HOLDING, Arsenal postiže počasni gol, nakon kornera i asistencije Trosara, pogađa Holding.

79. minut - Saka je pokušao iz slobodnog udarca preko gola

Arsenal

70. minut - Dosta nervoze na terenu u ovima momentima i sitnih čarki

63. minut - Arsenal potpuno nemoćan na ovom meču, Mančester siti domira utakmicom

53. minut - GOL, 3:0, KEVIN DE BRUJNE! Sjajni Belgijanac ponovo pogađa, elegantnim udarcem nakon asistencije Halanda. Arsenal potpuno razbijen.

52. minut - Neverovatno šta promašuje Erling Haland, novi zicer i ponovo brani Remsdejl.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Džon Stons

Prvo poluvreme:

45. minut- GOL, 2:0, DŽON STONS! Nakon centaršuta De Brujna, Stons glavom trese mreže Remsdejla. Posle gledanja VAR- a gol je priznat.

40. minut - Novi neverotan promašaj Halanda, spetljala se odbrana Arsenala, lopta došla do Norvežanina, koji sa tri metra ne pogađa mrežu. Ponovo brani Remdsdejl

36. minut - Nova velika prilika za Siti, probijen je presing Arsenala, brza akcija, Haland vara Gabrijela i iz sjajne pozicije šutira pored gola.

35. minut - Prva prilika za Arsenal, dobra akcija i šut Partija nakon asistencije Odegarda

Mančester siti

28. minut - Haland stopostotna šansa, Remsdejl krajnjim naporom brani

25. minut - Ponovo sjajna akcija Halanda i De Brujnea, opet Belgijanac u gol šansi, ali Vajt interveniše u poslednji čas

17. minut - Siti drći sve konce igre u svojim rukama, Arsenal nemoćan.

7. minut - GOL, 1:0, KEVIN DE BRUJNE, sjajna akcija Sitija, Stons šalje dugu loptu Haland je prima i ostavlja do De Brujnea koji nakon sjajnog trka i prezicnog šuta matira Remsdejla

3. minut - Prvo uzbuđenje pred golom Arsenala, Ramsdejl je kratko odbio loptu, pao je De Brujne nakon kontakta sa Partijem, sudija Oliver dosuđuje faul u napadu

1. minut - Utakmica je počela

Mančester siti: Ederson, Voker, Akanđi, Dijaš, Stouns, Rodri, De Brujne, Gundogan, Silva, Griliš, Haland.

Arsenal: Ramsdejl, Vajt, Holding, Gabrijel, Zinčenko, Džaka, Parti, Odegard, Saka, Martineli, Žezus.

Fudbaleri Mančester sitija dočekuju Arsenal u velikom derbiju 33..kola Premijer lige.

Arsenal je trenutno prvi na tabeli sa 75 bodova, pet više od drugfoplasiranog Sitija ali i dve utakmice više.

Mikel Arteta

Tobdžije su vezale tri uzastopna remija i znatno umanjili svoje šanse za titulom, pa im faktički odgovara samo pobeda u na "Etihadu"

"Znali smo da moramo da idemo na Etihad, biće teško, ali da li će odlučiti sezonu? Neće. Imamo veru, video sam kako su igrači reagovali posle Sautemptona, branili su jedan drugog u svakom trenutuku. Mi zaista imamo želju i to ćemo pokazati sutra uveče", rekao je trener Arsenala Mikel Arteta uoči meča.

Erling Haland, Mančester siti

Sa druge strane "građani " su u sjajnoj formi i guraju na svim frontovima.

Mančester Siti je izbacio Bajern u četvrtfinalu Lige šampiona, sledi im dvomeč sa Realom, u FA kupu su se plasirali u finale gde ih očekuje gradski derbi sa Mančester junajtedon, a u prvenstvu su napravili seriju od šest uzastopnih pobeda i postali prvi kandidat za titulu.

U prvom međusobnom susretu ove sezone, Siti je slavio u Londonu 3:1, sredinom februara, a prethodno i minimalnim rezultatom (1:0) na "Etihadu" u FA Kupu.

Utakmica se igra u Mančesteru sa počertkom u 21 čas.