MILIONERI ŠESTICOM PRIŠLI NA BOD BAJERNU: Borusija Dortmund ubedljiva protiv Volfsburga

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su na svom terenu Volfsburg sa 6:0, u utakmici 31. kola Bundeslige.

Domaći tim je poveo u 14. minutu golom Karima Adejemija, dok su se do kraja poluvremena u strelce upisali i Sebastijan Ale u 28. i Donjel Malen u 37. minutu.

Tim iz Dortmunda je i u drugom poluvremenu postigao tri gola, a pogotke su postigli Džud Belingem u 54 i 87. i Adejemi u 59. minutu.

Adejemi je u 65. minutu mogao do het-trika, ali je bio neprecizan sa penala.

Borusija Dortmund tri kola pre kraja zauzima drugo mesto sa 64 boda, odnosno ima bod manje od vodećeg Bajerna. Volfsburg je sedmi sa 46 bodova.

U sledećem kolu Borusija Dortmund dočekuje Borusiju Menhengladbah, a Volfsburg na svom terenu igra protiv Hofenhajma