ZVEZDA RUŠI SVE REKORDE: Pešić i Mijatović slomili Voždovac, crveno-beli nastavili NESTVARNI niz bez poraza u prvenstvu! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Voždovac na gostovanju u utakmici 34. kola Superlige Srbije rezultatom 2:0.

Pogotke za crveno-bele postigli su Pešić u 5. i mladi Mijatović u 72. minutu i tek što je ušao u igru.

Zvezda je mogla i ubedljivije da slavi, ali su se crveno-beli pošteno ispromašivali, a blistao je golman Voždovca Katić.

Zvezda je ubedljivo prva na tabeli sa 92 boda, a niz bez poraza u srpskom prvenstvu nastavila je na fantastičnih 59 mečeva.

Voždovac je ostao na sedmom mestu sa 45 bodova.

U narednom kolu Zvezda će dočekati Vojvodinu, dok će Voždovac gostovati TSC-u.

Zvezda

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za dva minuta

83. minut - Inicijativa Voždovca u finišu meča

78. minut - Voždovac je krenuo ofanzivnije, domaćini pokušavaju da se vrate u meč

72. minut - GOL, 0:2, MIJATOVIĆ. Nakon gužve u kaznenom prostoru mladi Mijatović se najbolje snašao i na efektan način postigao gol odmah po ulasku igru.

70. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi umesto Ivanića i Mitrovića u igri su Katai i Mijatović

68. minut - Mituljkić iz izgledne situacije šutira preko gola

Zvezda

60. minut - Trostruka izmena u Zvezdi u igri su Nikolić, Rakonjac i Mituljkić, umesto Pešića, Pruceva i Kangve.

56. minut - Dobar pokušaj Kange iz daljine brani Katić

51. minut - Dobra prilika za Voždovac posle kontre, Vujanović je loše zahvatio loptu.

50. minut- Zvezda nastavlja sa napadima, crveno-beli žele drugi pogodak.

47. minut- Dobar pokušaj Pankovića iskosa sa desne strane, pored gola Borjana

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Strahovit udarac Nikolića iz daljine prečka spašava Voždovac.

39. minut - Fantastična prilika za Pešića, odlično je šutirao, ali Katić još bolje interveniše.

35. minut - Ivanić ponovo iz izgledne situacije šutira pored gola

33. minut - Veliku priliku propustio je Pešić, sjajno brani Katić

30. minut - Ponovo inicijativa Zvezde u ovim momentima.

Zvezda

26. minut - Dobra prilika za Ivanića, ali nije najbolje zahvatio loptu i šutirao je pored gola

21. minut - Igra se između dva šesnaesterca, bez pravih prilika.

15. minut - Voždovac pokušava da uspostavi ravnotežu na terenu i nametne svoju igru

9. minuta- I posle vodećeg gola crveno-beli nastavljaju da napadaju, potpuna dominacija na početku meča

5. minut - GOL. 0:1, PEŠIĆ! Kanga je izveo korner, Pešić sjajno skočio i zakucao loptu u mrežu!

3. minut - Prva akcija Zvezde, Pešić je odložio loptu za Pruceva, koji šutira pravo u Katića

1. minut - Utakmica je počela

- Uoči meča održan je minut ćutanja tragično nastradalim žrtvama masakra u Beogradu i okolini Mladenovca

Voždovac: Katić, Mijailović, Damjanović, Ivezić, Jocić, Nešković, Pantović, Vujanović, Zečević, Đuričić, Burmaz.

Crvena zvezda: Borjan, L.Nikolić, Leković, Dragović, Azarov, Kangva, Kanga, Prucev, Ivanić, S.Mitrović, Pešić.

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Voždovcu u utakmici 34. kola Superlige Srbije.

Svoja očekivanja pred meč izneo je trener crveno-belih Miloš Milojević.

Dve velike tragedije koje su zadesile srpski narod su veoma pogodile prvotimce Crvene zvezde, koji su subotnji trening započeli minutom ćutanja kako bi odali počast svim žrtvama.

- Zadesila nas je velika tragedija, koja se odrazila na sve, oseća se u vazduhu. Teško je bilo šta reći a ostati umeren i izraziti podršku. Možemo samo da radimo ono što je u našoj moći i nadamo se da se takve stvari više neće dešavati – istakao je Miloš Milojević.

Miloš Milojević

Strateg crveno-belih je rekao da su svi igrači spremni, ali i da će se posebna pažnja prilikom izbora startnih 11 posvetiti činjenici da se igra na veštačkoj travi.

- Igrači su spremni, imamo par momaka kojima ne odgovara zbog prirode njihovih povreda da igraju na veštačkoj travi. Svi ostali su spremni, imamo 25 igrača na koje možemo da računamo. Sada je na nama da izaberemo pravih 11 koji će odigrati jednu dobru utakmicu protiv Voždovca i dati doprinos pozitivnom ishodu.

Navijači Crvene zvezde neće navijati ni na ovoj utakmici zbog velike tragedije koja je zadesila Srbiju.

Zvezda je već obezbedila novu šampionsku titulu, šestu uzastopnu i ubedljivo je prva sa 89 bodova i nalazi u neverovatnoj seriji bez poraza u domaćem šampionatu od 58 mečeva.

Sa druge strane Voždovac je na sedmom mestu sa 45 bodova.