DVA SPEKTAKULARNA GOLA U SUDARU TITANA: Građani ODOLELI Kralju u Madridu, Real bez prednosti putuje u Mančester! VIDEO

Liga šampiona

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Golove su postigli Vinisijus za Real u 36. i Kevin De Brujne za Mančester siti u 68.minutu

Siti je mnogo bolje ušao u meč, Real bukvalno prvih 15 minuta nije mogao da pređe polovinu terena gostiju.

Tibo Kurtoa je u nekoliko navrata odlično intervenisao i sprečio vođstvo Mančester sitija.

Kako je vreme odmicalo Real je iz kontranapada bio sve opasniji.

A takvu igru naplatio je sjajnim golom Vinijusa u 36. minutu.

Eduardo Kamavinga je odigrao dupli pas sa Lukom Modrićem, nakon čega je proigrao Vinisijusa koji je sjajnim udarcem sa 18 metara doneo prednost domaćem timu.

U drugom poluvremenu obostrano otvorena igra na obe strane.

Kad se činilo da je Real bliži drugom pogotku, usledio je projektil Kevina De Brujnea u 68 minutu i izjednačenje.

De Brujne koji je, posle asistencije llkaja Gundogana, neodbranjivo šutirao iz prve i pogodio mrežu Reala sa oko 20 metara.

Real je napadao do kraja meča, više želeo pobedu, ali gosti su odoleli.

Revanš utakmica na programu je 17. maja u Mančesteru.

U drugom polufinalu sastaju se Milan i Inter, a prvi meč se igra u sredu od 21.00

1 / 13 Foto: Kieran McManus / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

90. minut - Kakva intervencija Edersona, posle sjajnog šuta Čuamenija

85. minut - Žuti karton za Bernarda Silvu

82. minut - Siti zadovoljan rezultatom, pokušava da umrtvi igru.

Real Madrid

78. minut - Velika prilika za Benzemu, brani Ederson

75. minut - Sada je gol Sitija šokirao Real , gosti kontrolišu utakmicu u ovim momentima.

72. minut - I Gundogan je dobio žuti karton

70. minut -Trener Reala Karlo Anćeloti nezadovoljan suđenjem dobio je žuti karton zbog prigovora

Real Madrid

68. minut - GOL 1:1, DE BRUJNE! Kakav pogodak Belgijanca projektil sa ivice šesnaesterca Kurtoa nije video. Asistent je bio Gundogan

63. minut - Real sve opasniji deluje da drugi gol visi u vazduhu

58. minut - Gužva u šesnaestercu Sitija, odbrana gostiju je odolela.

Real Madrid

54. minut - Novi pokušaj De Brujnea sa distance ponovo brani Kurtoa

52. minut - Kakva prilika za Siti, De Brujne je posle asistencije Silve je izbio sam ispred Kurtoe koji sjajno brani njegov šut!

50. minut - Sjajna akcija Reala, šutirao je Benzema, Stons je zakačio loptu i skrenuo u korner

46. minut - Utakmica je nastavljena

Real Madrid

Prvo poluvreme:

45. minut- Velika nervoza u završnici poluvremena. Toni Kros dobija žuti karton.

40. minut - Vodeći pogodak Reala šokirao je Siti, koji pokušava da ponovo nametne svoju igru

36. minut - GOL 1:0, VINISIJUS! Fantastična akcija Reala, Modrić za Kamavingu, ovaj za Vinijusa koji topovskim udarcem iz daljine matira nemoćnog Edersona!

32. minut - Real je konačno uspostavio ravnotežu na terenu, na oduševljenje publike u Madridu

27. minut - Siti ima ogroman posed lopte, Real se organizovano brani

23. minut - Iznenadna prilika za Real Vinijus je poslao oštru loptu za Benzemu, Dijaz uklizava i sprečava siguran gol.

18. minut - Real je konačno zapretio, ali Ederson reaguje ispred Benzeme koga je uposlio Rodrigo

15. minut - Dominacija Sitija, De Brujne je uposlio Halanda koji šutira pravo u Kurtou.

Real Madrid

13. minut - Šutirao je Rodri iz daljine, Kurtoa krajnjim naporom skrenuo loptu u korner

8. minut - Odličan pokušaj De Brujnea sa ivice šesnaesterca, brani Kurtoa.

5. minut - Krenulo je u obostrano žestokom ritmu, blaga inicijativa Sitija, Real orijentisan na kontranapad.

1. minut - Utakmica je počela

Real Madrid

- U centru pažnje su dva rasna golgetera Karim Benzema i Erling Haland

Real Madrid

- Pep Gvardiola trener Sitija proverava kvalitet terena

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Alaba, Ridiger Kamavinga - Kros, Modrić, Valverde - Rodrigo, Vinisijus, Benzema.

Mančester siti: Ederson - Voker, Stouns, Dias, Akanđi - Gundogan, Rodri, De Brujne - Silva, Griliš, Haland.

Fudbaleri Real Madrida dočekuju Mančester siti u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona

Po mnogim mišljenjima ovo je svojevrsno finale pre finala i ko god da prođe biće veliki favorit u finalu protiv boljeg iz gradskog obračuna Milana i Intera.

Ovo je repriza prošlogodišnjeg polufinala kad je Real nakon spektakularnog preokreta u samom fininšu (3:4, 3:1) nakon produžetaka prošao u finale i osvojio titulu evropskog prvaka.

I jedni i drugi su do polufinala stigli ubedljivo.

Real sa po dve pobede nad Liverpulom i Čelsijem, dok je Mančester siti bio koban po nemačke predstavnike Lajpcig i Bajern koje je ubedljivo savladao na svom terenu dok je u gostima rutinski remizirao i još uvek nema poraz u ovosezonskom ciklusu elitnog takmičenja

Erling Haland, Mančester siti

Trener Reala Karlo Anćeloti izjavio je da njegova ekipa ne sme da se fokusira na zaustavljanje "samo" Erlinga Halanda, već na celu ekipu Mančester sitija.

"Ne spremamo meč da zaustavimo samo Halanda, već da zaustavimo ceo tim koji deluje nezaustavljivo. Haland je opasan i impresivan igrač, on je očigledna pretnja, ali ne smemo da zaboravimo na ostatak ekipe koji igra dobro", rekao je Anćeloti.

On je rekao i da njegova ekipa ima kvalitet da napadne Siti i da dođe do pobede.

"Imamo kvalitet da napadnemo, ali moramo da budemo fokusirani i na odbranu. Ako se budemo dobro branili, u najgorem slučaju biće nerešeno. Prošle godine smo primili pet golova od Sitija, ali dali smo im šest. Potpisao bih za isti rezultat", rekao je Anćeloti.

Mančester Siti

Sa druge strane trener Sitija Pep Gvardiola veruje da njegov tim eliminisati Real Madrid i izboriti plasman u veliko finale Lige šampiona.

"Prošle sezone smo igrali dobro u oba susreta, ali to nije bilo dovoljno. Ali, šta je bilo, bilo je. To je iza nas i ne tražimo osvetu. Jednom ćemo izbaciti Real i osvojiti Ligu šampiona. Došli smo ovde da to uradimo ove sezone", kaže Gvardiola.

Španac je istakao da je iskustvo najveća prednost Madriđana.

"Prošle sezone nismo uspeli jer Real zna da igra ovakve utakmice, imaju to neophodno iskustvo. Što više budemo igrali utakmica protiv vrhunskih ekipa iz Evrope, bićemo bliže osvajanju trofeja Lige šampiona", smatra Gvardiola.

Utakmica se igra u Madridu sa početkom u 21 čas.

Revanš je na programu 17. maja u Mančesteru.