INTER CARUJE MILANOM: Džeko i Mihtarijan BLICKRIGOM ŠOKIRALI "rosonere", MUK na San Siru, "neroazuri" GAZE ka Istanbulu! VIDEO

Liga šampiona

Fudbaleri Intera savladali su Milan kao gosti u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona rezultatom 2:0

Gledali smo neverovatan početak utakmice koji niko nije očekivao.

Inter je blickrigom sa dva efektna gola Džeka i Mihtarijana u 8. i 10 minutu potpuno šokirao Milan i utišao "San Siro".

Plavo-crni su poveli u osmom minutu golom Džeka, koji je iz voleja poslao loptu u mrežu posle kornera sa leve strane. To je bio 14. gol u sezoni bosanskog fudbalera.

Tri minuta kasnije gosti su udvostručili prednost golom Mhitarijana, koji je od Federika Dimarka dobio loptu na ivici šesnaesterca, ušao je u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu.

Inter je imao incijativu, a za tu ekipu dosuđen je jedanaesterac u 31. minutu posle starta Simona Kjera na Lautaru Martinesu, ali je posle pregledanog snimka sudija poništio tu odluku.

Do kraja poluvremena Inter je mogao da uveća prednost, ali je Martines za malo šutirao preko prečke, a Denzel Dumfris je iz voleja bio neprecizan. Milan nije imao nijedan šut u okvir gola.

Drugo poluvreme počelo je šansama za Milan, prvo je u 49. minutu Braim Dijas šutirao pored gola, a dva minuta kasnije loptu pored gola poslao je i Žunior Mesijas.

Inter je mogao do trećeg gola u 53. minutu kada je Džeko bio sam pred golom, ali je golman Majk Menjan odbranio njegov udarac.

Milan je uzvratio sa druge strane, ali je u 63. minutu Sandro Tonali pogodio stativu.

U 74. minutu Darmijan je bio u šansi posle dodavanja Romelua Lukakua, ali je njegov udarac blokiran.

Prvi šut u okvir gola Milan je imao u 81. minuta kada je šutirao Mesijas, a njegov udarac izblokiran.

Drugi polufinalni čine Real Madrid i Mančester siti, prvi meč završen je nerešenim rezultatom 1:1

Revanš je na programu u Mančesteru 17. maja

Finalna utakmica na programu je u Istanbulu 10. juna

1 / 10 Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

87. minut- Trude se igrači Milana, ali Inter iskusno čuva prednost

82. minut - Opao je ritam meča

78. minut - Galjardini menja Čalhanoglua kod Intera

75. minuta - Mnogo prekida u ovim momentimam velika nervoza na terenu

Inter

.

71. minut - Još dve izmene u Interu, umesto Džeka i Dimarka u igri su Lukaku i De Fraj

67. minut - Milan pokušava ali nema rešenja

64. minut- Tonali pogađa stativu, nakon asistencije Žirua

62. minut - Izmena i u Interu, umesto Mihtarijana u igri je Brozović

58. minut - Reaguje Pioli dvostruka izmena u Milanu. Tijao i Oriđi su u igri, izašli su Kjer i Salemakers

Inter

54. minut - Veliku priliku imao je Džeko da potpuno dotuče Milan ali Manjan mu je sjajno ušao u šut

51. minut - Sjajna prilika za Milan, ali Mesijas iz izgledne situacije, šutira neprecizno pored gola Onane

48. minut - Krenuo je Milan ofanzivno u nastavku, domaćin više nema šta da čeka

46. minut - Utakmica je nastavljena

Milan

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za 4 minuta.

42. minut - Pokušao je Žiru iz okreta, ali je izblokiran u poslednji čas.

38. minut - Potpuna dominacija Intera, Milan nemoćan , gosti su blizu i trećeg pogotka.

33. minut - Dobar šut Lautara Martineza sa distance, zamalo preko gola.

31. minut - Sudija Manzano je svirao penal za Inter, ali je nakon gledanja VAR-a promeni odluku i pokazao žuti karton Lautaru Martinezu zbog simuliranja.

29. minut - Dobra akcija Milana, pokušao je Kalabrija petom, ali zamalo pored gola.

Inter

27. minut - Pokušao je Milan nakon prekida ali odbrana gostiju lako otklanja opasnost

23. minut - Novi pokušaj Džeka, ovaj put neprecizan, pored gola.

18. minut- Milan polako dolazi sebi posle početnog šoka i pokušava da se vrati u meč

13. minut - Fantastičan udarac Čalhanoglua , stativa spašava Milan, natrčao je Mihtarijan, šutirao ali brani Manjan.

10. MINUT - GOL, 0:2, MIHTARIJAN! Neverovatan početak utakmice, brza akcija Intera, asistencija Dimarka i sjajna egzekucija Mihtarijana. Milan u potpunom šoku.

8. minut - GOL, 0:1, DŽEKO! Sjajna reakcija centarfora "neroazura" koji je nakon centaršuta Čalhanoglua iz kornera sjajnim udarcem iz prve matirao Manjana!

7. minut - Pokušao je Džeko glavom nakon prekida, bez opasnosti po gol Milana

4. minut - Žustar početak utakmice, bez pravih prilika

1. minut - Počela je utakmica na "San Siru"

- Na "San Siru" je i najbolji teniser sveta Novak Đoković koji je poznat kao veliki navijač Milana

- Najbolji igrač Milana Rafael Leao zbog povrede propušta, ovaj meč, ali dobra vest za navijače "rosonera" je da će prema svemu sudeći ostati i naredne sezone u ovom klubu.

- Neverovatno interesovanje za gradski derbi u Milanu

- Reč trenera uoči velikog meča

Milan: Manjan - Ernandez, Tomori, Kjer, Kalabrija - Benaser, Tonali, Krunić - Diaz, Salemakers, Žiru.

Inter: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Dimarko - Džeko, Martinez.

Fudbaleri Milana dočekuju Inter u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Malo ko je pre početka ovogodišnjeg ciklusa elitnog takmičenja očekivao da ćemo dva milanska velikana gledati u gradskom derbiju u sanoj završnici i da će se jedan od njih 10. juna u Istanbulu boriti za titulu prvaka Evrope.

Ipak na oduševljenje ljubitelja italijanskog fudbala upravo to se i dogodilo.

Milan je preko Totenhema i Napolija stigao među četiri najbolje ekipe, dok je Inter bio koban po portugalske velikane Porto i Benfiku.

Stefano Pioli

Trener Milana Stefano Pioli je izjavio da očekuje "mnogo energije" od navijača i da njegova ekipa mora da "pokuša da iskoristi tu energiju".

"Očekujem mnogo energije od navijača. Pokušaćemo da iskoristimo tu energiju. Ali ne možemo da se oslonimo samo na stanje duha, moramo da pokažemo i kvalitet u igri. Ovo su teške utakmice za igranje, ali lepe za život", dodao je Pioli.

Simone Inzagi

Sa druge strane trener Intera Simone Inzagi izjavio je pred meč sa Milanom da je taj duel više od derbija, i dodao da će njegova ekipa morati da koristi i "glavu i srce" u predsojećim duelima.

"Ovo je više od derbija. Znamo šta ovaj duel predstavlja za klub, navijače, igrače. Moraćemo da koristimo i glavu i srce. Ne brinem se za srce, ali moraćemo da koristimo i glavu jer će biti nepredviđenih događaja", izjavio je Inzagi.

U drugom polufinalnom paru Real i Mančester siti u utorak uveče remizirali su u Madridu 1:1

Revanš utakmica na programu je 16. maja.

Utakmica se igra u Milanu na stadionu "San Siro" sa početkom u 21 sat.