SEDMICA STRAŠNIH ENGLEZA, ISTORIJSKI DEBAKL MAKEDONIJE: Rumunija ŠOKIRALA Švajcarsku, Mbape probio BUNKER Grčke!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Engleske pobedili su na svom terenu Severnu Makedoniju sa 7:0, u meču trećeg kola Grupe C kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Englesku bili su Hari Kejn u 29. i 73. iz penala, Bukajo Saka u 39, 47, 51, Markus Rašford u 45. i Kalvin Filips u 64. minutu.

Engleska je prva u grupi sa 12 poena, a Severna Makedonija treća sa tri boda.

U narednom kolu Engleska će gostovati Ukrajini, dok će Severna Makedonija dočekati Italiju.

Kilijan Mbape, Francuska, Argentina

Francuska je u Grupi B pobedila kao domaćin pobedila Grčku sa 1:0, golom Kilijana Mbapea u 55. minutu.

U istoj grupi Irska je pobedila Gibraltar sa 3:0.

Francuska je prva sa 12 poena, Grčka je druga sa šest poena, Irska treća sa tri, koliko ima i Holandija, a Gibraltar je poslednji bez poena.

Slovenija, Norveška, Liga nacija

U Grupi H, Slovenija i Danska su u Ljubljani nerešeno 1:1.

Povela je Slovenija golom Andraža Šporara u 25. minutu, da bi izjednačenje Danskoj doneo Rasmus Hojlund u 42. minutu.

U istoj grupi, Kazahstan je u gostima pobedio Severnu Irsku sa 1:0.

Granit Džaka

U grupi I, Švajcarska i Rumunija su u Lucernu odigrali nerešeno 2:2, Izrael je kao domaćin pobedio Andoru sa 2:1, a Belorusija je na svom terenu pobedila Kosovo sa 2:1.

Švajcarska je vodila 2:0 do 90. minuta a onda primila dva gola u nadoknadi vremena

Turska je u Grupi D pobedila Vels sa 2:0, golovima Umuta Naira u 72. i Arda Gulera u 80. minutu.