ENGLEZI NA KROVU EVROPE - ŠPANIJA TRAGIČAR: Džons doneo titulu Engleskoj, Španci najbolju priliku uprskali u završnici sa penala

u-21

Mladi fudbaleri Engleske osvojili su titulu prvaka Evrope, pošto su finalu prvenstva za igrače do 21 godine u Batumiju pobedili selekciju Španije sa 1:0.

Strelac odlučujućeg gola bio je Kurtis Džons u četvrtom minutu nadoknade poluvremena.

Španija je u osmom minutu sudijske nadoknade vremena imala najbolju priliku za izjednačenje, ali Abel Ruis nije uspeo da realizuje penal.

Englezi su ubedljivo stigli do titule, pošto su na svih šest mečeva na prvenstvu zabeležili pobede.

Ovo je treća titula kontinetalnog prvaka za igrače do 21 godine za Englesku, a prve posle 39 godina.