MOĆNA ZVEZDA SRUŠILA I FENERBAHČE: Crveno-beli DOMINANTNO OSVOJILI turnir u Rusiji, Bahar za kratko vreme napravio ČUDO! VIDEO

turnir u rusiji

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su "Pari Premijer kup" u Sankt Peterburgu.

Zvezda je u poslednjem meču savladala Fenerbahče rezultatom 3:1 i na dominantan način sa sve tri pobede osvojila turnir.

Crveno-beli su sjajno ušli u meč.

Zvezda je povela već u 21. sekundi golom Olajinke, nakon asistencije Krasoa.

Srpski šampion je nastavio u istom ritmu, napadao celo prvo poluvreme, ređao šanse, a inicijativu je krunisao Ivanić u 39. minutu za 2:0

U drugom poluvremenu Fenerbahče je preuzeo inicijativu, a Zvezda se malo povukla i vrebala iz kontre.

Značajno je opao ritam igre, čemu su doprinele i brojne izmene.

Fenerbahče je uspeo da smanji golom Pedra u 79. minutu.

Međutim samo pet minuta kasnije mladi Lučić rešava sve dileme, nakon asistencije Nikolića za 3:1

Prethodno je Zvezda na ovom turniru savladala domaćina Zenit sa 2:1 i Nefči sa 4:0

1 / 5 Foto: SEFA KARACAN / AFP / Profimedia

Drugo poluvreme:

- KRAJ ZVEZDA JE OSVOJILA TURNIR U RUSIJI

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.

88. minut - Umalo 4:1, Kangva je nesebično želeo da uposli ladog Mijatovića.

84. minut - GOOL, 3:1, LUČIĆ! Sjajna asistencija Nikolića u prostor i još bolja realizacija mladog Lučića

82. minut - Umesto Dragovića i Mijailovića u igri su Milunović i Nikolić

Zvezda

79. minut- GOL, 2:1, PEDRO, Lepa akcija turskog kluba, centaršut sa leve strane, a Pedro glavom zakucava loptu u mrežu.

75. minut - U igri su i Zvezdina deca Lučić i Šljivić, umesto Mitrovića i Ivanića. Erik Ado zamenio je sjajnog Stamenića.

70. minut - Zvezda ne dozvoljava Fenerbahčeu da je ozbiljnije ugrozi, igrači turskog kluba sve nervozniji.

Zvezda

62. minut- Bahar pravi četvorotruku izmenu. U igri su Rodić, Nedeljković Mijatović i Spajić. Izašli su Olajinka, Kraso, Bukari i Eraković.

57. minut - Dobar pokušaj Džeka brani Popović

50. minut - Ušao je Fenerbahče mnogo ofanzivnije u nastavku igre, ali Zvezda odlično parira i brzim kontrama ugrožava rivala

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta.

44. minut - Sjajna prilika za Fenerbahče, ali Popović fantastično brani šut Bačuajija

39. minut - GOOL, 2:0, IVANIĆ- Potpuno zasluženo crveno-beli su duplirali prednost, nakon centaršuta Krasoa, Olajinka je glavom spustio loptu, koja je došla do Ivanića, a on je rutinski plasirao u mrežu.

35. minut - Kraso je propustio sjajnu šansu, šutirao je pravo u golmana Fenerbahčea. Čini se da je mogao i da asistira, ali nije video Ivanića usamljenog na drugoj strani.

27. minut - Šutirao je Kangva malo iskosa desne strane, zamalo pored gola.

20. minut - Sjajno izgleda Zvezda u prvih 20 minuta, crveno-beli igraju presing i neprestano atakuju ka golu rivala.

Zvezda

16. minut - Umalo 2:0, Olajinka je šutirao nakon odbitka Baindir krajnjim naporom ukrotio loptu na gol liniji

11. minut - Nova prilika Bukari je želeo da uposli Olajinku,ali mu je dao prejaku loptu i uspeo je da interveniše golman Fenerbahčea

8. minut - Zvezda okuražena ranim vođstvom nastavlja da napada.

1. minut - GOOL, 1:0, OLAJINKA! NEVEROVATNO, Zvezda je povela iz prvog napada, Olajinka je strelac, na asistenciju Krasoa u 21. sekundi!

1. minut - Utakmica je počela

- Novi trener Zvezde Barak Bahar pravi tim po svom ukusu

CRVENA ZVEZDA: Popović – Eraković, Mijailović, Dragović – Stamenić – Bukari, Kangva, Ivanić, Mitrović – Kraso, Olajinka

FENERBAHČE: Baindir - Samjuel, Enrike, Salaj, Peres - Aran, Krespo, Kaveči - Kapačak, Batšuaji, Džeko.

Stadion: Sportski kompleks Zenita

Sudija:Evgeni Kukulijak

Fudbaleri Crvene Zvezde sastaju se sa Fenerbahčeom u poslednjoj utakmici na "Pari Premijer kupu" u Sankt Peterburgu.

Zvezda je ostavila impresivan utisak do sada.

Ceveno-beli su vođstvom novog trenera Baraka Bahara najpre savladali favorizovani Zenit sa 2:1, a potom i azerbejdžanski Nefči ubedljivo sa 4:0.

Barak Bahar

Zvezdi će na za prvo mesto na ovom turniru biti dovoljan i remi pošto jedino upravo Fenerbahče može da je ugrozi kome nakon duela sa srpskim šampionom ostaje još duel sa Nefčijem.

Fenerbahče je nakon penala 0:0(4:3) poražen od Zenita, ima 1 bod i sa eventualne dve pobede pretekao bi crveno-bele koji su osvojili maksimalnih šest iz dva meča.

Zenit je završio takmičenje sa 5 bodova.