U ATMOSFERI ZA PAMĆENJE SRUŠILE DOMAĆINA MUNDIJALA: Fudbalerke Engleske u finalu Svetskog prvenstva!

mundijal

Ženska fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se danas u finale Svetskog prvenstva, pošto je u polufinalu u Sidneju pobedila Australiju sa 3:1.

Na rasprodatom stadionu Australija, Engleska je povela u 36. minutu golom Ele Tun.

Jedan od domaćina takmičenja selekcija Australije izjednačila je golom Samante Ker u 63. minutu.

Aktuelni evropski šampion Engleska je vratila prednost u 71. minutu golom Loren Hemp, a konačan rezultat postavila je Alesija Ruso u 86. minutu.

Engleska će u finalu u nedelju igrati protiv reprezentacije Španije, koja je u polufinalu u utorak pobedila Švedsku sa 2:1.

Fudbalerke Engleske će prvi put igrati u finalu Svetskog prvenstva.