PUTUJ EVROPO, NE ČEKAJ NA PARTIZAN: Crno-beli ukupnim rezultatom 6:0 izgubili od Nordsjelanda i završili evrotakmičenje

Revanš

Fudbaleri Partizana poraženi su u revanšu plej-ofa za Ligu Konferencija od Nordsjelanda u Beogradu sa 1:0 (1:0).

Danci su i u prvoj utakmici slavili, i to sa ubedljivih 5:0, pa su tako lagano prošči u grupnu fazu trećeg po rangu takmičenja u Evropi.

Utakmica je odigrana u tužnoj atmosferi pred oko 1.000 gledalaca. Utakmici je prethodio protest grobara koji su još jednom zatržili smenu uprave kluba.

Crno-beli su ovim završili učešće u Evropi, u kojoj su zabeležili tri poraza i jednu pobedu.

Teško da je iko verovao u čudo posle katastrofe u Danskoj, a pogotovo posle gola koji je u 30. minutu postigao Ibrahim Osman.

Bila je to sjajna kontra gostiju, praktično mat u tri poteza. Osman je sa peterca lako matirao Jovanovića.

Partizan je imao nekoliko poluprilika, ali je ostao nedorečen u samoj završnici.

PARTIZAN - NORDSJELAND 0:1 (0:1)

2. POLUVREME

85. minut - Izmena u gostujućem timu

Povređeni Mario Doržele morao je van igre, a ušao je Kare Barslund.

82. minut - Crveni karton za Nikolića

Napadač Partizana mora van igre. Posle samo deset minuta u igri. Udario je u šesnaestercu laktom Dorželea. Neverovatan postupak napadača Partizana.

76. minut - Nikolić zapisan

Napadač Partizana nije proveo ni pet minuta na terenu, a već je dobio žuti karton. I to zbog koškanja i nesportskog ponašanja.

73. minut - Žuti karton za goste

U beležnici sudije je upisan Martin Frese.

71. minut - Izmena u Partizanu

Nemanja Nikolić menja Mateusa Saldanju. Duljaj menja napadača za napadača.

70. minut - Gosti vrše još jednu izmenu

Danski trener pokušava da odmori nosioce igre za naredne obaveze. Umesto Danijela Svensona ulazi Zidan Sertdemir.

62. minut - Saldanja iznudio korner

Ušao je Brazilac iskosa u peterac, pokušao da centrira, ali je izblokiran za korner.

61. minut - Izmena i u Nordsjelandu

Ulaze Jensen Abe umesto Kijana Hansena.

60. minut - Druga dvostruka izmena u Partizanu

Ulazi Aleksandar Šćekić, a izlazi Frenk Kanute. Ulazi Aldo Kalulu, a izlazi Ksander Severina.

52. minut - Dobra akcija Partizana bez realizacije

Dobro su kombinovali igrači koji su ušli u igru u poluvremenu. Zahid je gurnuo loptu u prostor Trifunoviću, koji nije uspeo da je prihvati, pa je Hej otklonio opasnost.

Dvostruka izmena u Partizanu pre početka drugog poluvremena.

Umesto Bibrasa Natha ulazi Gajas Zahid, a umesto Kvinsija Meniga Nemanja Trifunović.

Dvostruka izmena i u gostujućem timu. Opasnog Ibrahima Osmana, strelca jedinog gola, zamenio je Konrad Harder, a Jepa Tverskova zamenio je Roko Askone.

1. POLUVREME

45. minut - Natho šutira

Spetljali su se Saldanja i Menig na ivici šesnaesterca, uspeli su da vrate loptu do Natha koji je šutirao sa 23-24 metra u okvir gola, ali je Hansen siguran.

42. minut - Prilika za Partizan

Golman Hansen je loše boksovao loptu posle kornera, ona je pala u noge Markoviću, ali je čuvar mreže gostiju uspeo da spreči gol.

39. minut - Osman šutira preko gola

Mnogo problema Ibrahim Osman pravi odbrani Partizana. Prošao je krilni napadač do ivice šesnaesterca, odakle je šutirao ali preko gola.

35. minut - Kolosalna šansa za Nordsjeland

Bio je Nigren sam ispred Jovanovića, ali je šutirao pravo u njega! Danci posle vodećeg gola ređaju šanse pred golom Partizana.

30. minut - GOOOL! Vode gosti - 0:1

Osman je strelac. Opasan kontranapad gostiju, Altman i Nigren su kombinovali, a Osman izvršio egzekuciju.

26. minut - Auuuh kakva prilika za goste

Osman je izašao sam ispred Jovanovića i u situaciji kada je mogao da bira gde će da uputi loptu, šutirao pored stative.

25. minut - Kanute promašio loptu

Partizan je izveo korner, lopta se odbila do Kanutea koji je mogao da uputi snažan šut sa 15-tak metara. Međutim, spetljao se pa je prilika propala.

24. minut - Saldanja požuteo zbog simuliranja

Napadač Partizana je ušao u šesnaesterac, a posle kontakta sa defanzivcima gostiju pao. Sudija iz Škotske je procenio da je u pitanju simuliranje, pa je pokazao karton Brazilcu.

20. minut - Prvi žuti karton na meču

Upisan je Frenk Kanute u beležnicu sudije Klensija. Oštar start veziste Partizana nad Osmanom na sredini terena.

19. minut - Opasan napad gostiju

Nordsjeland je izveo brzu kontru po levoj strani, Antman je centrirao po zemlji oko peterca, ali niko od gostiju nije stigao do nje.

16. minut - Partizan tražio penal

Crno-beli su u kratkom vremenskom rastojanju dva puta tražili penal. Prvo je posle centaršuta Antića neko od gostiju igrao rukom, a zatim je i na drugoj strani kaznenog prostora neko od igrača gostiju igrao rukom. Međutim, nije bilo osnova da se dosudi penal.

9. minut - Prva pretnja po gol gostiju

Natho je šutirao sa 20-tak metara, ali to nije bio jak i precizan šut.

Oko 1.000 gledalaca na stadionu Partizana.

Partizan, grobari, Nordsjeland

PARTIZAN - NORDSJELAND 21.00

PARTIZAN - NORDSJELAND

Stadion Partizana

Sudija: Kevin Klensi (Škotska)

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Kanute, Belić - Severina, Natho, Menig - Saldanja. Tener: Igor Duljaj.

NORDSJELAND: A. Hansen - Hej, K, Hansen, Nagalo, Frese - Dorgeles, Tverskov, Svenson - Antman, Nigren, Osman. Trener: Johanes Torup

Fudbaleri Partizana od 21 čas na stadionu u Humskoj igraju protiv Nordsjelanda revanš plej-ofa za Ligu konferencija.

Danci su u prvoj utakmici deklasirali crno-bele sa 5:0, pa je jasno da srpski predstavnik ima nemoguću misiju da se plasira u grupnu fazu. Timu Igora Duljaja niko ne može da uskrati želju da proba nemoguće, ali bi navijači Partizana verovatno bili zadovoljni i da vide kako fudbaleri ovog kluba "oru" po terenu.

A kada su navijači u pitanju, onih najvernijih neće biti na južnoj tribini zbog bojkota koji traje od početka sezone. Grobari su uoči ove utakmice najavili proteste sa ciljem da se smeni uprava kluba. Predsednik Milorad Vučelić je u međuvremenu podneo ostavku, ali to nezadovoljava navijače, jer žele da vide isti čin i od direktora Miloša Vazure, kao i ostalih iz uprave.

Partizan će na utakmici protiv danske ekipe odraditi i kaznu od strane UEFA, a to je zatvorenih 17.000 mesta zbog propusta na meču protiv Sabaha.

Igor Duljaj je uoči ovog meča rekao.

- Motiv ekipe vidim u tome što igramo na našem stadionu, da ako možemo da ispravimo što smo napravili tamo, a nismo napravili ništa, osramotili smo se. Nije problem izgubiti sa 5:0, nego način na koji smo izgubili, daleko od toga da treba tražiti opravdanja, dva penala, autogol, oni su dominirali čitavih 90 minuta. Sve ono što je tamo bilo loše, moramo da okrenemo u našu korist, da igramo drugačije, da budemo sa više energije, da budemo agresivniji, igramo na našem stadionu, pred našom publikom. Idemo na pobedu, obećavajući nešto, neke velike izjave, sada ono što osećam jeste da idemo na pobedu i da osvojimo bodove.

Trener Nordsjelanda Johanes Torup je rekao.

- Važno je ne shvatimo olako revanš u Beogradu, prilično sam siguran da ga tako shvataju i igrači. Velika je konkurencija za mesto u startnoj postavi, jer svi žele da dosta igraju. Nisam uopšte nervozan uoči revanša u četvrtak To što smo pobedili na prvom meču 5:0 ništa ne menja. Moramo revanš da odigramo kao što igrali prvo poluvreme u Bukureštu. Znamo da je teren u Beogradu težak za gostujuće timove. Bilo bi fantastično da igramo u grupnoj fazi LK. Međutim, prvo moramo da ostvarimo dobar rezultat u Srbiji.