ČUKARIČKI PORAŽEN NA SRPSKOM OLD TRAFORDU: Olimpijakos održao ČAS FUDBALA U Leskovcu, Brđani nemoćni u sjajnoj atmosferi! VIDEO

LIGA EVROPE

U revanš utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, fudbaleri Čukaričkog izgubili su od Olimpijakosa na stadionu "Dubočica" u Leskovcu rezultatom 3:0.

Jedan evropski san Brđana je na taj način ugašen, ali drugi tek treba da počne - učešće u Ligi konferencija.

Grčki tim je doputovao u Srbiju sa ogromnim kapitalom, pa je unapred bilo jasno da će Brđani ispred sebe imati veoma težak zadatak, s obzirom da su sedam dana ranije u Pireju izgubili rezultatom 3:1.

Kao i prošli put, i danas je Olimpijakos preuzeo inicijativu od prvog sudijskog zvižduka.

Prvi opasan nalet gostujućeg sastava viđen je u 3. minutu, a Uroš Drezgić je zbog grubog prekršaja zaradio javnu opomenu u vidu žutog kartona. Sudija Dani Makeli nije imao sluha za primedbe mladog defanzivca.

Vodila se velika borba na sredini terena, a Grci nisu uspevali da ozbiljnije da zaprete belo-crnima, sve do 12. minuta kada je Santigao Hece maestralno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je pogodila stativu.

Prodor po levoj strani u 20. minutu omogućio je Olimpijakosu novi udarac iz ugla. Pep Bjel je odlično izveo korner, Recos je glavom gađao rašlje, ali mladi Samurović je maestralno intervenisao i spasao Čukarički. Mladi čuvar mreže je još jednom pokazao kakav talenat poseduje.

Masuras se našao sam, između dvojice štopera na ivici šesnaesterca, ali njegov nepecizan udarac bio je razlog da navijači domaćeg tima napokon odahnu.

Uprkos zaista solidnom otporu Čukaričkog, Olimpijakos je do vodećeg pogotka stigao u 34. minutu kada je mrežu mladog Samurovića zatresao Jorgos Masuras. Iskusni Grk je šutirao iz srca kaznenog prostora, a lopta se od stative odbila u gol.

Samurović je samo pogledom ispratio njen let. Nastavila se ofanziva Olimpijakosa posle vodećeg gola, a dominacija je krunisana u poslednjem napadu prvog poluvremena. Pep Bjel je dobio loptu, napravio slalom kroz odbranu Čukaričkog i pogodio mrežu prilikom udarca iz pada.

Čuka

Prvu izmenu na meču Matić je napravio nakon najduže pauze. Ze Mario je zamenio Aleksu Jankovića.

U redovima Olimpiajkosa na teren je istrčao El Arabi, a na klupu se preselio El Kabi. Uneo je Ze Mario energiju u redove Čukaričkog i nakon njegovih sjajnih poteza izboren je prvi korner, ali belo-crni nisu kreirali ništa ozbiljnije.

Kapiten Kostas Fortunis izveo je sjajan korner u 52. minutu, a Panajotis Recos je iskoristio svoju nadmoć u skoku i povisio na ubedljivih 0:3.

Pep Bjel je bio vidno raspoložen za igru, pa je u 64. minutu ponovo naterao domaće da strepe. Lopta je nakon solo prodora otišla malo iznad prečke.

Individualni kvalitet lidera Olimpijakosa je konstantno bio u centru pažnje.

Stanković se našao u odličnoj prilici u 67. minutu, ali njegov šut nije bio dovoljno snažan da bi savladao Pahalakisa.

Fortunis je u 70. minutu demonstrirao kakav je majstor za prekide, ali Jusuf El Arabi je loptu glavom poslao malo pored stative. I u nastavku je lopta bila u nogama fudbalera grčkog tima, šanse su se ređale ali mladi Samurović više nije vadio loptu iz mreže.

Podsetimo, Čukarički će igrati grupnu fazu Lige konferencija, što je najveći uspeh u istoriji tima sa Banovog brda.

1 / 7 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za dva minuta

86. minut - Samurović brani zicer Bjelu i sprečava još teći poraz svog tima

82. minut - Ovde je sve odavno jasno, igra se obostrano otvoreno i jedni i drugi žele gol.

Čuka

74. minut - Pokušavaju Brđani da poprave utisak, konačno uzbuđenja u šesnaestercu Olimpijakosa

67. minut - Konačno prilika za Čukarički, Stanković je traljavo šutirao iz izgledne situacije.

60. minut - Igra mačke i miša u Leskovcu, prava opsada gola Čukaričkog

52. minut - GOL, 0:3, Nakon kornera sa desne strane Recos glavom u skoku postiže i treći gol

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Čuka

Prvo poluvreme:

- Završeno je prvo poluvreme

45. minut - GOL , 0:2- Sjajan dribling i realizacija Pepea Bjela

39. minut - Olimpijakos potpuno kontroliše dešavanja na terenu, apsolutna dominacija grčkog tima

34. minut - GOL, 0:1, nakon gužve i konfuzije u redovima Čukaričkog Masuras ne greši i rutinski matira nemoćnog Samurovića

28. minut - Nova prilika za Olimpijakos, ponovo Masuras, srećom pored gola

Zvezda

20. minut - Sjajno je Samurović odbranio udarac Masurasa glavom iz blizine nakon kornera

17. minut - Čukarički prepustio posed lopte Olimpijakosu i vreba iz kontranapada

12. minut - Šutirao je Hese lopta zakačila Tošiča i završila na stativi. Sreća za Brđane

Čukarički

9. minut - Olimpijakos je preuzeo inicijativu, Čukarički se uspešno brani

-5. minut - Miran početak utakmice, obostrano ispitivanje snaga

- Sjajna atmosfera u Leskovcu, stadion je ispunjen skoro do poslednjeg mesta

1. minut - Utakmica je počela

Čuka

ČUKARIČKI: Samurović – Stevanović, Subotić, Drezgić – Nikčević, Stanković, Sisoko, Miladinović, Tošić - Janković, Ivanović.

OLIMPIJAKOS: Pahalakis – Vrusaj, Recos, Freire, Rodinej – Hese, Kamara – Masuras, Bjel, Fortunis – El Kabi.

Fudbaleri Čukaričkog dočekuju Olimpijakos u revanš utakmici plej -ofa za Ligu Evrope.

Grčki velikan slavio je u prvom meču u Atini sa 3:1 i veliki je favorit za prolaz dalje.

- Očekuje nas teška utakmicu u odnosu na rezultat prve utakmice i znamo da je to izuzetno dobra ekipa, sa kvalitetnim igračima. Očekujem da ne uđemo u meč kao u prvi duel i mislim da ćemo u samom startu krenuti agresivno, da pokažemo zube protivniku - rekao je trener Čukaričkog Milan Lešnjak u najavi meča.

Utakmica se igra na novoizgrađenom stadionu u Leskovcu, popularnom srpkom "Old Trafordu"

Ovaj prelepi stadion prima 8.136 gledalaca a izgradnja je završena u proleće ove godine.