PETARDA SIGURNE HRVATSKE: Portugalci i Škoti maksimalni, kiks Turske!

KVALIFIKACIJE ZA EP

Fudbaleri Hrvatske pobedili su na svom terenu Letoniju sa 5:0, u trećem meču Grupe D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Strelci za Hrvatsku bili su Bruno Petković u trećem i 44, Luka Ivanušec u 13, Andrej Kramarić u 68. i Mario Pašalić u 78. minutu.

U istoj grupi, Turska i Jermenija su u Turskoj odigrali nerešeno 1:1.

Povela je Jermenija golom Artaka Dašjana u 49. minutu, da bi izjednačenje Turskoj doneo Bertug Jildirim pogotkom u 88. minutu.

Hrvatska

Turska je prva u grupi sa 10 bodova, Jermenija i Hrvatska imaju po sedam, Vels četiri, a Letonija je bez bodova.

U Grupi J, Portugal je u gostima pobedio Slovačku sa 1:0, golom Bruna Fernandeša u 43. minutu.

U istoj grupi, Bosna i Hercegovina je na svom terenu pobedila Lihtenštajn sa 2:1.

Strelci za Bosnu i Hercegovinu bili su Edin Džeko u trećem i Simon Luhinger autogol u 18. minutu.

Gol za Lihtenštajn postigao je Sandro Volfinger u 21. minutu.

U trećem meču grupe J, Luksemburg je kao domaćin pobedio Island sa 3:1.

Golove za Luksemburg postigli su Maksim Šano iz penala u devetom, Ivandr Borhes Sančes u 70. i Danel Sinani u 90. minutu.

Strelac za Island bio je Hakon Arnar Heraldson u 88. minutu.

Hrvatska

Portugal je prvi sa 15 bodova, Slovačka i Luksemburg imaju po 10, Bosna i Hercegovina šest, Island tri, a Lihtenštajn je bez poena.

U grupi A, Škotska je u gostima pobedila Kipar sa 3:0.

Strelci za Škotsku bili su Skot Mektominej u šestom, Rajan Porteus u 16. i Džon Mekgin u 30. minutu.

Škotska je prva u grupi sa 15 poena, a Kipar je na poslednjem, petom mestu bez osvojenog boda.