TSC SKUPO PRODAO KOŽU U LONDONU: Srpski vicešampion pošteno namučio engleskog velikana, Vest Hem slavio posle preokreta! VIDEO

LIGA EVROPE

Fudbaleri TSC-a poraženi su od Vest Hema rezultatom 3:1 u 1. kolu grupe A Liga Evrope.

TSC je pružio žestok otpor favorizovanom rivalu.

Sjajno se branio u prvom poluvremenu a u finišu čak propustio da povede.

U nastavku srpski vicešampion je šokirao domaćina i poveo golom Stanića u 48. minutu.

Ipak kvalitet domaćina je došao do izražaja.

Vest Hem je preokrenuo za svega četiri minuta.

Najpre je Petrović postigao autogol u 66. minutu, a potom i Kudus u 70. minutu za vođstvo Vest Hema.

Konačan rezultat postigao je Souček u 82. minutu.

U drugom mečum ove grupe Frajburg je savladao Olimpijakos na gostovanju rezultatom 3:2.

U narednom kolu TSC dočekuje Olimpijakos, dok Frajburg na svom terenu čeka Vest Hem.

1 / 7 Foto: Dalton Bowden / Shutterstock Editorial / Profimedia

Drugo poluvreme:

90 minut - Utakmica je produžena za četiri minuta

85. minut - Simić fantastično brani šuteve Součeka i Antonija

82. minut - GOL, 3:1, SOUČEK! Opet korner, opet Vard Prause, a ovaj put Souček zakucava loptu u mrežu

78. minut - Kontra Vest Hema, srećom Paketa iz opasne situacije šutira preko gola

74. minut- Otvorio se TSC, hrabro igra srpski klub pokušava da izjednači.

70. minut - GOL, 2:1, KUDUS! Centrirao je Vard Prause iz kornera a Kuduc glavom matirao Simića

68. minut - Pokušao je Kuveljić sa distance brani Fabijanski

66. minut - GOL, 1:1 - Petrović je nažalost postigao autogol, centrirao je Kudus,a Petrović u želji da izbaci loptu ispred Behrame postigao autogol

62. minut - Simić je loše procenio let lopte, ali se brzo ispravio.

60. minut - Nema više šale Mojes uvodi Majkla Antonia prvog napadača Vest Hema. Menja Fornalsa

57. minut - Žestoka inicijativa popularnih "čekićara"

54. minut - Opasna situacija pred golom TSC-a, srećom Ogbona je zakasnio na loptu.

50. minut - TSC na krilima iznenađujućeg vođstva nastavlja da napada šokiranog domaćina

48. minut -GOOL, 0:1, STANIĆ! TSC je poveo protiv Vest Hema, Stanić je ukrao loptu Ogboni i matirao Fabijanskog

46. minut - Utakmica je nastavljena

TSC

Prvo poluvreme:

- Prvo poluvreme je produženo za 3 minut

45. minut- Sjajna prilika za TSC posle kornera, ali zakasnio je Stanić da samo ugura loptu u mrežu. Nakon toga novo korner, Stojić glavom šutira preko gola

41. minut - Kerer dobija prvi žuti karton kod domaćina, zbog neopreznog starta.

TSC

38. minut - Pojačanje iz Ajaksa Kuduc zadaje najviše problema fudbalerima TSC-a

35. minut - Vest Hem je izveo već šest kornera na meču

33. minut - Kuveljić je dobio prvi žuti karton na meču

31. minut - Novi pokušaj domaćina sa distance, Simić pravovremeno reaguje

25. minut- Velika prilka za Vest Hem. Centrirao je Vard Prause iz kornera a Mavropanos šutirao glavom sa tri metra pored gola

TSC

21. minut- Velika inicijativa Vest Hema, TSC sabijen u šesnaest metara

17. minut - Nova intervencija Simić nakon šuta Pakete

15. minut - Dobar pokušaj Ingsa, brani Simić.

13. minut - Inicijativa domaćina od starta, ali TSC za sada uspešno odoleva

8. minut - Prva prilika za TSC, šutirao je Jovanović pravo u Fabijanskog

4.minut - Vord Praus je pokušao iz slobodnog udarca, lopta odlazi od igrača TSC-a u korner. Potom velika gužva, ali su igrači srpskog predstavnika nekako otklonili opasnost

1. minut - Utakmica je počela

TSC

Vest Hem: Fabijanski - Kerer, Mavropanos, Ogbona, Kresvel - Fornals, Vord-Praus, Paketa - Kudus, Benrahma, Ings.

TSC: Simić - Cvetković, Anotnić, Đoršević, Petrović - Radin, Đakovac, Stojić, Kuveljić - Stanić, Jovanović.

Fudbaleri TSC -a gostuju Vest Hemu u 1. kolu grupe A Lige Evrope.

Vest je prošle sezone osvojio Ligu konferencija i automatski se kvalifikovao za drugo po kvalitetu evropsko takmičenje.

Premijerligaš je je veliki favorit u ovom meču ali srpski predstavnik nije došao sa belom zastavom.

"Velika nam je čast i privilegija da smo gosti jednom ovakvom klubu u utakmici Lige Evrope. Veliki izazov, ali i velika obaveza je da budemo najbolji mogući, znamo kakvu istoriju ima Vest Hem i koliko su dugo u Evropi. Odmah to osetite kada dođete na stadion, vidite da je to klub. Ovo je za nas izazov da vidimo u kojoj meri možemo da se takmičimo sa klubom kao što je Vest Hem" rekao je uoči meča u Londonu trener TSC-a Žarko Lazetić.

Trener "čekićara" Dejvid Mojes oprezan je pred ovaj meč

"TSC je imao dobre rezultate u ovoj sezoni. Malo je teže oceniti njihovu igru, ali prikupićemo što više informacija i proslediti ih našim fudbalerima. Nije lako dobiti sve informacije o timu iz Srbije, ali naš posao je da to uradimo. Radujemo se što ćemo igrati sa njima. Takođe, radujemo se što ćemo igrati u novembru u Srbiji", rekao je Mojes na konferenciji za medije, preneo je zvanični sajt kluba.

Utakmica između Vest Hema i TSC-a biće odigrana večeras u Londonu od 21 sat. U drugom meču grupe A Lige Evrope sastaće se Olimpijakos i Frajburg.

TSC je prošle sezone osvojio drugo mesto u Superligi Srbije, a ove je lider u domaćem šampionatu sa 19 bodova iz sedam utakmica.

Vest Hem

Vest Hem je šesti na tabeli Premijer lige sa 10 bodova, a zabeležio je tri trijumfa i po jedan poraz i remi.