PARNI VALJAK NA MIŠIĆE PROŠAO KROZ PANČEVO: Partizan u finišu slomio Železničar i sa +4 čeka Zvezdu i večiti derbi! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Partizana savladali su Železničar u Pančevu u utakmici 8. kola Superlige Srbije rezultatom 2:1.

Partizan je poveo golom Saldanje u 27. minutu.

Železničar je izjednačio sa penala preko Đorđevića u 31. minutu.

Pobedonosni gol za Partizan postigao je Zahid u 82. minutu. To je bio njegov prvenac u crno-belom dresu.

Partizan je trenutno na deobi prvog mesta sa 19 bodova isto koliko ima i TSC.

U narednom kolu u sredu na programu je prvi večiti derbi u sezoni Partizan-Crvena zvezda.

Železničar je na pretposlednjem mestu sa svega četiri boda.

1 / 6 Foto: Starsport

Drugo poluvreme:

90+5 - Umesto Saldanje u igri je Filipović

90. minut - Utakmica je produžena za 8. minuta

88. minut - Velika prilika za Železničar,ali Trifunović iz izgledne šanse šutira pored gola

82. minut - GOOL , 1:2. ZAHID! Njegov prvenac u dresu Partizana.Belić je centrirao do Nikolića, a ovaj spustio do Zahida koji je uspeo je da ubaci loptu u mrežu

79. minut - Purtić je dobio žuti karton nakon žestokog faula nad Menigom koji je bio u kontri

77. minuta - Igra se na polovina Pančevaca ali bez pravih prilika

73. minut - Menig u igri umesto Natha

Partizan

68. minut - Izblokiran pokušaj Zahida sa penaltika.

64. minut - Vojislav Stanković u poslednjem u trenutku reaguje ispred Saldanje i sprečava siguran pogodak.

61. minut - Dvostruka izmena u Partizanu. Nikolić menja Severinu, a Kanutea Zahid

59. minut - Dobar pokušaj Grgića, brani Jovanović

Partizan

56. minut - Utakmica je nastavljena

- Navijači Partizana napravili su bakljadu. Meč je prekinut zbog dima na terenu

49.minut - Pokušao je Severina iskosa, šutirao je pored gola

46. minut - Utakmica je nastavljena

Partizan

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za minut

44. minut - Igraju se viktorije u finišu prvog poluvremena, žestoka inicijativa Partizana.

39. minut - Odlično brani Stanković nakon šuta Severine.

35. minut - Inicijativa Partizana posle izjednačujućeg gola, crno-beli žele novo vođstvo što pre.

31. minut - GOOL, 1:1, ĐORĐEVIĆ! Penal za Železničar, Saldanja je rukom povukao Stankovića za dres u šesnaestercu gostiju. Đorđević siguran sa kreča

27. minut - GOOL, 0:1, SALDANJA! Kalulu je nakon prodora po levoj strani iznudio korner,lopta posle centaršuta Natha na prvu na stativu i udarca glavom Ilića dolazim do Saldanje koji je rutinski plasira u mrežu

21. minut - Bakljada na tribinama u Pančevu, dim se nadvio iznad terena

17. minut - Brzo su igrači Železničara odgovorili Partizanu. Pantelić je napravio problem odbrani gostiju međutim odbranili su se defanzivci gostiju.

15. minut - Velika greška Stankovića, lopta dolazi Saldanje koji upošljava Kalulua koji je u gol šansi izblokiran.

13. minut - Partizan kruži oko dobro postavljene odbrane Pančevaca, ali bez pravih rešenja za sada

Partizan

9. minut - Železničar je uspostavio ravnotežu na terenu sve opasnije prete crno-belima

5. minut - Brza kontra Pančevaca, pokušao je Hajdin, ali pogađa spoljni deo mreže.

3. minut - Inicijativa Partizana od starta

1. minut - Utakmica je počela

ŽELEZNIČAR PANČEVO: Stanković - Grgić, Hajdin, Krajišnik, Lakićević - Purtić, Romanić, Stanković. Đorđević

PARTIZAN: Jovanović - Stojković, Ilić, Marković, Antić - Belić, Kanute - Kalulu, Severina Natho - Saldanja

SUDIJE:

Glavni sudija: Ostraćanin Stanko, sa pomoćnicima Pašajlić Milanom i Obradović Nikolom.

Četrvti sudija je Mladen Jakovljević.

VAR: Lukić Lazar

Fudbaleri Partizana gostuju Železničaru u Pančevu u utakmici 8. kola Superlige Srbije.

Crno-belima je ovaj meč je izuzetno bitan pred predstojeći večiti derbi koji je na programu u Humskoj u sredu od 19 časova.

Partizan trenutno ima bod više od večitog rivala uz meč manje i u slučaju pobede imaće + 4 u odnosu na Zvezdu.

Igor Duljaj

Važnosti utakmice svestan je i trener Partizana Igor Duljaj.

"Očekuje nas teška utakmica u Pančevu. To je klub koji je nedavno ušao u Superligu. Svi ti timovi imaju supermotiv da igraju protiv velikih srpskih klubova. Biće veoma teško, jer nemaju šta da izgube. Železničar u svojim redovima ima neke igrače, koji su bili u Partizanu i imaće motiv da se dokažu. Smatram da imaju veliku prednost što imaju iskusnog trenera Aleksandra Lintu. Verujem da će se oni dobro pripremiti za ovu utakmicu", rekao je Duljaj na konferenciji za medije.

Svi sa nestrpljenjem očekuju predstojeći večiti derbi koji je na programu 27. septembra

"Svima je zabranjeno da pričaju o derbiju. Nama je najvažnija naredna utakmica, izvešću najbolji tim protiv Železničara. Cilj nam je tri boda, ali neće da bude lako. Posle današnjeg treninga znaću koga ću imati na raspolaganju. Znam šta ova utakmica može da donese. Ne razmišljamo o narednoj utakmici. Svima je zabranjemo da pričaju o derbiju, samo mislimo na Železničar. Nema kalkulacija. Samo Železničar, ponavljam derbi je svima nama zabranjena tema", rekao je Duljaj i dodao da očekuje veliku podršku navijača u Pančevu, objasnio je Duljaj

Napredak, Železničar Pančevo

U Pančevu vlada veliko interesovanje pred dolazak Partizana i vlada prava je pomama za kartama.

Partizan je trenutno drugi na tabeli sa tri boda manje od TSC -a ali i uz utakmicu manje.

Železničar iz Pančeva trenutno zauzima pretposlednju poziciju sa svega četiri boda, jednom pobedom, jednim remijem i pet poraza.