NOVI ŠAMAR ZA MURINJA - ĐENOVA ZGAZILA ROMU: Grifoni tresli Vučici mrežu čak četiri puta!

SERIJA A

Fudbaleri Đenove pobedili su na svom terenu ekipu Rome sa 4:1, u utakmici šestog kola italijanske Serije A.

Albert Gudmundson je doveo Đenovu u vođstvo u petom minutu, izjednačio je Brajan Kristante u 22, ali je domaći tim na poluvreme ipak otišao s prednošću pogotkom Matea Retegija u 45. minutu.

Na 3:1 povisio je Morten Torsbi u 74. minutu, a konačan rezultat postavio je Žunior Mesijas u 81. minutu.

Ekipa Đenove upisala je drugu pobedu od početka šampionata i trenutno je 11. na tabeli sa sedam bodova, dok je Roma na 16. poziciji sa dva boda manje.

Đenova će u narednom kolu italijanskog šampionata gostovati Udinezeu, dok će Roma dočekati Frosinone.