LIGA ŠAMPIONA OVO NE PAMTI: Spektakularni rezultati! Real slavio u Napulju, Mančester junajted i Arsenal izgubili

2. kolo

Spektakularne utakmice u okviru 2. kola u grupama A, B, C i D viđene su večeras u Ligi šampiona.

U derbiju kola Real je kao gost savladao Napoli sa 3:2, uz spektakularne pogotke Belingema i Valverdea.

Poraze su doživeli premijerligaši Mančester junajted i Arsenal. Junajted je kod kuće poražen sa 2:3 od Galatasaraja, a Arsenal u Lansu sa 2:1.

Rezultati

Grupa A

Kopenhagen - Bajern 1:2 (0:0)

(Lerager 56 - Musijala 66, Tel 83)

Mančester junajted - Galatasaraj 2:3 (1:1)

(Hojlund 17, 67 - Zaha 23, Akturoglu 71, Ikardi 81)

Tabela: Bajern 6, Galatasaraj 4, Kopenhagen 1, Mančester junajted 0

Grupa B

Lans - Arsenal 2:1 (1:1)

(Tomason 24, Vaja 69 - Gabrijel Žesus 14)

PSV - Sevilja 2:2 (0:0)

(De Jong 86, Teze 90+5 - Gudelj 68, El Nesiri 87)

Tabela: Lens 4, Arsenal 3, Sevilja 2, PSV 1

Grupa C

Union Berlin - Braga 2:3 (2:1)

(Beker 30, 37 - Niakate 41, Bruma 52, Kastro 90+4)

Napoli - Real Madrid 2:3 (1.2)

(Ostigard 19, Zjelinski 54 (p) - Vinisijus 27, Belingem 34, Meret ag 78)

2. POLUVREME

90+5. minut - PSV do izjednačenja u poslednjim sekundama

Teze je posle kornera doneo izjednačenje PSV-u protiv Sevilje na 2:2.

87. minut - Sevilja se vraća u vođstvo

Radost navijača PSV-a trajala je manje od minut, Jusuf En Nesiri je strelac.

86. minut - PSV iz penala izjednačio protiv Sevilje

De Jong je precizan sa bele tačke za 1:1.

83. minut - Preokret Bajerna

Nemci su do vođstva 2:1 u Kopenhagenu stigli golom Matisa Tela.

81. minut - Ikardi donosi Galatasaraju veliki preokret

Ikardi je iznenada izbio sam ispred golmana Junajteda i pogodio.

78. minut - Auuu, kakva golčina Valverdea

Defanzivac Reala je opalio loptu koja je prosto probila golmana Napolija i završila u mreži. Madriđani vode sa 3:2 u Napulju.

Ipak, gol je pripisan golmanu Napolija Aleksu Meretu.

71. minut - Ludnica i na Old trafordu

Samo minut je trajalo drugo vođstvo Mančester junajteda. Galatasaraj je izjednačio golom Akturoglua posle sjajne akcije gostiju po desnoj strani.

70. minut - Junajted ponovo vodi

Ponovo je Hojlund postigao gol za vođstvo Junajteda 2:1 protiv Galatasaraja.

69. minut - Totalni preokret u Lansu

Francuzi vode golom Ali Vaja sa 2:1. Preokret u Francuskoj.

68. minut - Vodi Sevilja golom Gudelja

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj doneo je gostima prednost u Ajndhovenu.

66. minut - Musijala doneo izjednačenje Bajernu

Sjajna solo akcija Džamala Musijale, nanizao je trojicu na malom prostoru.

62. minut - Inter konačno vodi

Italijani su napadali sve vreme i na kraju uspeli da probiju odbranu Benfike. Strelac je Markus Tiram u 62. minutu.

56. minut - U Danskoj je nešto trulo za Bajern

Kako šok za nemački tim, Kopenhagen je poveo protiv Bajerna golom Lukasa Leragera. On je natrčao na odbijenu loptu i sa 15-tak metara pogodio mrežu gostiju.

54. minut - Penal za Napoli i izjednačenje

Više minuta se većalo da li je bilo igranja rukom ili ne u šesnaestercu Reala. Na kraju je sudija dosudio najstrožu kaznu za domaćina, a Zjelinski je pretvorio u gol za 2:2.

1. POLUVREME

34. minut - Auuu, kakav gol Belingema

Mladi napadač Reala je dobio loptu blizu sredine terena, krenuo u slalom, nanizao nekoliko fudbalera Napolija i pogodio mrežu.

27. minut - Vinisijus utišao stadion u Napulju

Velika greška odbrane Napolija, Vinisijus Žunior koristi za izjednačenje.

24. minut - Lans se vraća

Domaćin je izjednačio protiv Arsenala. Sjajnu akciju domaće ekipe krunisao je Tomason udarcem iskosa sa desne strane sa 15-tak metara.

23. minut - Osveta se servira hladna

Vilfred Zaha je izašao kao pobednik u duelu sa defanzivcima Junajteda i doneo izjednačenje Galatasaraju na Old Trafordu. Zaha je nekada nosio dres Mančester junajteda.

19. minut - Vodi Napoli u derbiju večeri

Leo Ostigard je zatresao mrežu Reala. Domaćin je izveo korner, Natan šutirao glavom i pogodio prečku, a na odbijenu loptu je sjajno skočio štoper Napolija i pogodio mrežu Madriđana.

17. minut - Vodi Mančester

Loše postavljena odbrana Galatasaraja, Hojlund je izbegao zamku i postigao gol.

14. minut - Dugo se čekalo na prvi gol u večernjem programu

Arsenal je poveo u Lansu. Gabrijel Žesus je iskoristio katastrofalnu grešku domaćina i sa ivice šesnaesterca matirao domaćeg golmana.

Fudbalska Liga šampiona nastavlja se utakmicama 2. kola u grupama A, B, C i D.

Derbi večeri igra se na stadionu "Dijego Armando Maradona" u Napulju, gde Napoli dočekuje Real.